Розслідування нещасного випадку у потязі «Київ-Рахів», де на жінку впала верхня полиця разом з пасажиркою, нагадує міністру інфраструктури Володимиру Омеляну події роману Агати Крісті «Вбивство у «Східному експресі». Про це він сказав у інтерв’ю «Радіо Свобода» (у романі йдеться про розслідування детективом убивства, що сталося у потязі, де кожен є підозрюваним – прим. ред.).
Нагадаємо, нещодавно міністр Володимир Омелян заявив, що розслідування падіння верхньої полиці на пасажирку потяга Київ-Рахів гальмує те, що слідчі не можуть знайти жінку, яка була під час падінняна верхній полиці.
"Розслідування ще не завершене, бо цю пасажирку, яка начебто впала, досі знайти не можуть. І хто падав і чи падав узагалі, як це було – дуже дивно. Ну точно людина собі такі травми самостійно не могла завдати. Ще раз приношу вибачення перед нею і перед родиною. Я сподіваюсь таки, що ми чітко з’ясуємо до кінця і "Укрзалізниця" публічно затвердить, що дійсно відбулося", - заявив Омелян.
Син потерпілої Олександр Тронь читав заяву міністра і прокоментував її:
«Вчора ходив до слідчої, її не було на роботі, хотів їй допомогти в пошуку пасажирки, - каже він. - Хотів підказати, як це зробити, якщо вона не може.
Чоловік додає, що відоме місце у потягу цієї пасажирки (№ 46- прим. ред), вона брала квиток, де вказувала своє ім’я та прізвище. Тому не розуміє, чому так проблемно знайти цю людину.
Проте в поліції кажуть, що проблем у розслідуванні немає.
- Те, що заявив міністр, стосунку до розслідування не має. Тому що є багато свідків цієї події і ми вже опитали багато людей з того вагона, - каже начальник відділу комунікації Головного управління Нацполіції в Тернопільській області Сергій Крета. – Щодо пасажирки з верхньої полиці, то її вже встановили, але ще не опитували, просто ще до неї не дійшла черга. А справу розслідуємо і покарана буде та людина, яка перед виїздом цього вагона давала висновок, що він є придатним для експлуатації.
58-річна Надія Полякова, яка отримала травми у поїзді, досі перебуває на лікуванні в Тернопільській обласній університетській лікарні. Стан жінки наразі не змінився – вона лежить, вставати їй не можна. У пані Надії перелом тазу. Її прооперували одразу після нещасного випадку.
- Місяць їй треба лежати, потім будуть обстеження і медики вирішать, що робити далі, - каже син потерпілої Олександр Тронь.
Нагадаємо, важкі травми Надія Полякова з Миргорода отримала у поїзді «Київ-Рахів» 22 грудня. Близько 2.00, коли вже спала, на неї упала верхня полиця разом з пасажиркою. Цей випадок стався, коли поїзд проїжджав Тернопільську область.
Одразу після нещасного випадку заступник директора департаменту пасажирських перевезень "Укрзалізниці" Олександр Красноштан повідомив, що полиця начебто була справною, а інцидент міг статись "через необережність пасажира".
Як повідомив син Надії Полякової, представники «Укрзалізниці» так і не зв’язувалися ні з ним, ні з його матір’ю. Страхова компанія пішла на зустріч. Наразі триває процес оформлення виплати.
Чи буде Надія Полякова позиватися до суду на «Укрзалізницю», наразі невідомо, адже чекає на завершення розслідування. Нагадаємо, в Головному управлінні Нацполіції в Тернопільській області порушили кримінальне провадження за ст. 128 "Кримінального кодексу України" - "Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження".
У відповіді на інформаційний запит «20 хвилин» прес-служба «Укрзалізниці» повідомила, що полицю, яка впала на пасажирку, обстежувала комісія. За її висновками – полиця була справною. На запитання, чи будуть відшкодовувати потерпілій завдані матеріальні та моральні збитки, в «Укрзалізниці» відповіли, що всі питання до страхової компанії.
«Після інциденту, що стався 22 грудня 2018 року у поїздів Київ – Рахів, вагон та місце, на якому їхала пасажирка, було обстежено відповідною комісією. За результатами огляду вагона встановлено, що полиця та елементи кріплення цілі, не пошкоджені чи зруйновані, що, на думку фахівців Укрзалізниці, виключає версію обриву полиці, - пояснили у прес-службі «Укрзалізниці». - Квиток на поїзд є страховим полісом, що підтверджує страхування пасажира. Пасажири вважаються застрахованими з моменту оголошення посадки на поїзд до моменту завершення поїздки. У разі настання страхового випадку пасажир має звернутися до страхової компанії, зазначеної у квитку. Для звернення до страхової компанії пасажир також має отримати від перевізника акт про нещасний випадок. У встановленому порядку такий документ був складений і виданий пасажирці поїзда Київ – Рахів.
Читайте також: Медики складали її по шматках. У тернопільській лікарні прооперували пасажирку поїзда, на яку упала верхня полиця
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер