Говорити, що калиновий гай пропав, - зарано, запевняють в управлінні житлово-комунального господарства та екології (ЖКГ) міськради. Мовляв, кущики поки що малі, тож вигляд мають “невиразний”. Однак калина “себе покаже” років через три. Проте у парку на вул. Тарнавського — справді, сумна картина. Він занедбаний, і винні у цьому частково самі городяни, стверджують чиновники.
Калині треба хоч три роки
Частина кущиків калини на вул. Колонтая засохла. Тож нині там - казнащо, а не гай, скаржиться тернополянка Ірина (30 р.), яка живе у будинку неподалік.
Пригадую, як з великими церемоніями цю калину садили, навіть священика запросили, - каже жінка. - Але врешті нічого з цього не вийшло.
Втім, як помітила тернополянка, не вперше у Тернополі “зелені зони” перетворюються на занедбані території. Приклад цього - парк на вул. Тарнавського.
- Там на значній площі висадили саджанці дерев і кущів, однак парк пропав. Аж боляче на це дивитися, - каже пані Ірина. - До того ж, гроші, за які були куплені дерава, пішли на вітер...
Нагадаємо, 350 кущів калини місту запрезентував один із банків. Навесні 2008 р. дерева висаджував Роман Заставний зі своїми заступниками, чиновниками міськради та працівниками банку. Благословити роботу запросили священиків. Цей калиновий бескид, як запевняли в управлінні ЖКГ, є унікальним — саджанці висадили на ділянках із перепадами висоти – кожна наступна розміщена нижче. Тож коли кущі підростуть, буде дуже красиво.
У цій місцині, як пригадує пан Соколовський, мали розбити не просто парк, а екстрім-парк. Використавши ландшафт, планували облаштувати доріжки для велопедистів, любителів катання на скейтах і роликах. Адже у Тернополі й досі немає спеціальних місць для таких занять.
До речі, у парку висадили рідкісні сорти дерев, приміром, саджанці червоного дуба, оцтового дерева, ведмежого горіха, спіреї. Власне, як додає посадовець, придбати це все допомогли місцеві любителі природи. Долучився і нині покійний доброволець Корпусу Миру Джон Звожек. Однак як переконалася кореспондент “RIA плюс”, ця місцевість тепер скидається швидше на пустир. На ділянці подекуди видніються доріжки, та дерев - мало, багато зовсім “голих” ділянок. Помітно невеличкі клени, червону горобину, дуби, туї.
- Дуже шкода, що багато дерев пропало, - скаржиться пан Соколовський. - Причому там хтось часто підпалює траву, а це нищить насадження... Сподіваємося, парк на цьому місці таки буде, проте нам потрібна підтримка терноплян.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер