Проект рішення про обсяг регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів на 2019-2020 роки розглядали на засіданні міськвиконкому 27 лютого. Проте за скількох учнів ПТУ платитиме міський бюджет так і не вирішили.
Як повідомив Тернопільський міський голова Сергій Надал, зараз усі професійно-технічні училища перебувають на балансі міста, але міських учнів там навчається менше, ніж 30%. Решта - із населених пунктів області.
- З місцевого бюджету профтехучилища фінансуються на суму майже 90 млн. гривень, - каже начальник відділу освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк. - Ми зробили конкретний аналіз за яким понад 72% - це діти з області і відповідно їх навчання мала би фінансувати область.
Міський голова Сергій Надал зауважив, що кошти, які витрачають з міського бюджету на оплату навчання у закладах ПТУ, можна витратити доцільніше.
- Можна реорганізувати ці заклади - з шести зробити два. Чому місто має тратити на це 80 мільйонів? - каже Сергій Надал. - Ми мусимо дотягнути таку систему до завершення навчального року. З першого вересня - крапка.
Ольга Похиляк зазначила, що підготує пропозиції із реорганізації системи профтехосвіти.
- Зараз усі профтехучилища, які розташовані на території міста, є на балансі міської ради, але фактично їх майно у власності обласної ради, - керівник прес-служби міськради Мар'яна Зварич. - Тому ми не можемо зараз розпоряджатись ним, ні реорганізовувати, ні скорочувати систему професій.
Депутати міської ради на засіданні сесії, яке відбулось 22 лютого, прийняли звернення до депутатів облради про передачу майна профтехучилищ на баланс Тернопільської міської ради.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер