На Тернопільщині під час здачі ЗНО не було великих “драм та традегій”. Тут тільки 11 учасників вигнали із аудиторій через виявлені в них мобільні телефони. Відсоток поданих апеляцій на результати ЗНО — мізерний. А ось кількість 200-бальників, у порівнянні з минулим роком, майже не змінилась.
Торік було всього на один максимальний результат більше, каже заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.
чит. також.: Як Тернопільщина показала себе на ЗНО
- За результатами ЗНО 2018 у нас є четверо учасників, які отримали максимальний результат, - розповідає він. - Причому, троє з них - випускники системи загальньої середньої освіти, і один - випускник минулих років. Якщо по предметах говорити, то це двоє учасників з біології, один учасник — з хімії, один — з української мови і літератури. Якщо говорити про навчальні заклади, то це — Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов, Бучацький колегіум, Ковалівська ЗОШ І-ІІІ ст. Монастириського району. І таких учнів, щоби набрали 200 балів з двох предметів, цьогоріч нема. Хоча є діти, які понабирали високі бали з кількох предметів.
Якщо ж говорити про тих, чиї результати із ЗНО плачевні, то їх також небагато. І йдеться зокрема про тих учнів, які залишилися з носом, спробувавши схиструвати під час тестування.
- В нас був такий загальний контроль під час тестування з трьох предметів: з української мови, математики, історії. Тобто, коли за допомою металодетектора в учнів шукали мобільні телефони. І під час тестування з математики був видалений один учасник, з української мови і літератури — 11, і двоє — під час тестування з історії України по області. Найгірше тим, кого видалили з тестування з української мови, оскільки вступити у виш цього року вони вже не можуть.
Невелика кількіть на Тернопільщині і тих, хто не погодився із результатами оцінювання своїх знань.
- Апеляції ідуть напряму від заявника до Києва, в регіонах ми їх не фіксуємо, - додає пан Шайнюк. - Але в тому звіті, який був оприлюднений 16 серпня у Києві, є інформація про апеляції — це поодинокі випадки, це нуль і якась там сота , не десята навіть, частина від кількості учасників. Окрім того, ми другий рік підряд під час перевірки тестів з української мова і літератури, математики, іноземної мови — англійської проводимо перехресну перевірку. Тобто, одну і ту саму роботу читають двічі, тому якість перевірки — набагато краща.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер