- Бар і приміщення м’ясного та молочного магазинів будувалися особисто мною, коли ми створювали ринок, - пояснює директор ринку Юрій Ворко. – Тепер я хочу провести реконструкцію цих приміщень, а для цього на територію потрібно підігнати техніку. Щоб вона не заважала, територію потрібно обгородити, аби убезпечити людей. Так, чатсину кіосків треба буде перенести в ніше місце, але це буде в межах ринку. Робочі місця залишаться у всіх.
Однак в такі обіцянки підприємці не надто вірять. Кажуть, що ремонти та будівництво – не найкращі сусіди для ринку. Продажі впадуть одразу ж, як тут з’явиться техніка. Деякі підприємці не приховують сліз, адже в такий складний час залишитися без частини виручки – це серйозні втрати.
- Крім того, не всі кіоски переживуть таке «переселення», - пояснює підприємець з ринку Борис. – Є новіші, а є старі металеві. Їхні власники бояться, що кіоски поламаються під час переміщення. Хто відшкодує ремонти?
Лякає і насторожує людей ще й той факт, що їм видали на руки договори, в яких вказано, що договір оренди завершується 1 вересня. А з 1 липня їм ще й підняли орендну плату на 25%.
- Тепер нам ще й кажуть, що ми не будемо торгувати по понеділках, хоча за цей день ми оплачуємо додатково. Для чого всі ці заходи, якщо мова йде лише про реконструкцію трьох приміщень? – допитуються підприємці. – Та й ходив тут контролер, казав, що наші коіски зрівняють із землею в будь-якому випадку. Що сам Папа Римський нам не допоможе. То як після таких заяв вірити у звичайну реконструкцію?
Наразі ж підприємці заручилися допомогою юристів, щоб ті допомогли їм розібратися в даній ситуації.
Нагадаємо, в п’ятницю, 14 серпня, підприємці ринку влаштували пікет проти забудови ринку.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер