Де взяти в оренду чи купити кисневий концентратор для лікування COVID вдома. Чи буде корисним?

Де взяти в оренду чи купити кисневий концентратор для лікування COVID вдома. Чи буде корисним?
 • Більшість хворих на коронавірус лікуються вдома. До лікарень госпіталізують лише важких пацієнтів, які потребують кисневої підтримки та повинні постійно перебувати під наглядом медиків.
 • Чи можна купити або взяти в оренду у Тернополі кисневий концентратор для лікування ковіду вдома? Що про це думають медики? Тернополяни також діляться своїми історіями. 

У тернополянки Людмили виявили коронавірус. Вона одразу почала думати, чи не знадобиться киснева підтримка.

– У мене та чоловіка виявили коронавірус, – каже жінка. – Ми вже пенсіонери, тому було страшно, як протікатиме хвороба. Почали дізнаватися, чи не потрібен концентратор. Наша сімейна лікарка заспокоїла та пояснила, що потреби в кисневому концентраторі немає. Порадила купити пульсоксиметр, щоб стежити за рівнем кисню протягом доби. Якщо почне падати до 94 і нижче – повідомляти її. Нам пояснили, що якщо буде погіршення стану – необхідна госпіталізація, бо навіть якщо вдома буде концентратор – його буде недостатньо. На щастя, все обійшлось, і ми лікуємось вдома.   

Скільки хворих потребують кисень

Станом на 20 квітня, у Тернополі в лікарнях 240 хворих на коронавірус.

У лікарні швидкої допомоги з 84 хворих на COVID-19, із них 33 хворих на кисневій підтримці через маску та 35 – на кисневому концентраторі. 1 людина підключена до апарату ШВЛ.

У лікарні №2 – з 64 хворих на кисневій підтримці через маску перебувають 44 людини. 26 – на кисневому концентраторі. 4 пацієнтів підключених до апарату ШВЛ.

У лікарні №3 – 84 хворих на коронавірус. 60 осіб – на кисневому концентраторі, 22 хворих – на кисневій підтримці через маску. 1 пацієнт підключений до апарату ШВЛ.

У дитячій лікарні – 8 хворих на COVID-19 (6 дітей, 2 дорослих). Серед них немає пацієнтів, які потребують кисневої терапії.

Читайте також:

Хворих буде ще більше, кажуть медики. Чи вистачить усім кисню у лікарнях Тернопільщини?

Концентратори продають та здають в оренду

Купити концентратор можна. Однак ціна на них висока. В інтернет–магазинах коливається від 15 до 25 тисяч гривень. Усе залежить від виробника та потужності.

У «Епіцентрі» знайшли найдешевшу пропозицію за 9,5 тисяч гривень. Найдорожчий концентратор – майже за 33 тис. гривень.

У інтернет–магазині «Розетка» є концентратори, вартістю від 8,5 до 129 тисяч гривень. Середня ціна – 13–25 тисяч гривень.  

Такі ж ціни і на платформі Prom. Є малопотужні бюджетні варіанти та концентратори за десятки тисяч гривень. 

У Тернополі є пропозиції оренди. Ми знайшли оголошення від тернополян. Здають прилади подобово. Вартість – від 350 до 500 гривень за день. Якщо киснева підтримка потрібна протягом кількох днів, то дешевше взяти його в оренду, аніж купувати. В оголошеннях також вказують, що вам його можуть доставити додому.

Ми також дізналися, чи надають послугу оренди кисневих концентраторів у місцевих аптеках та магазинах медичної техніки. 

В аптеці №78 кажуть, у продажі в них були кисневі концентратори, однак вони закінчилися. В оренду їх не надавали і не надають.

В мережі аптек «БАМ» кисневих концентраторів в оренду також не надають. Немає такої послуги і в аптеці «D. S.» та «Подорожник».

Однак в аптеці «3і» така можливість є. Попит на концентратори є. В деяких аптеках їх вже роізібрали. Вартість оренди – 250 гривен за добу. Однак потрібно дати заставу.

– Ми ще маємо в наявності кисневі концентратори. Об'єм –10 л/хв, розповіли в аптеці 3і на вулиці Миру. – Забирати потрібно самостійно. Послуги доставки на дім, на жаль, не маємо. Але потрібно внести заставу – 55 тис. гривень. Після того, як ви його повертаєте – ми повертаємо ці кошти. Вартість оренди – 250 гривень за добу. Також треба докупити до нього маску – 35 гривень.

Якщо ви бачили, схожі пропозиції в аптеках чи магазинах медтехніки - пишіть у коментарях, де саме це є така можливість! 

В магазинах медтехніки таку послугу також не надають. Концентратори можна придбати лише в деяких магазинах під замовлення.

В магазині медичних товарів на вулиці Романа Купчинського такої послуги немає. Немає концентраторів у магазині медтехніки на вулиці Січових стрільців, Гуго Коллонтая та магазині медичних товарів «Доктор Хаус».

Що кажуть медики

Кому потрібен концентратор та чи буде з нього толк? Запитуємо у експертів. 

Лікар–інфекціоніст Василь Копча, який безпосередньо працює з хворими на коронавірус, розповідає, що дійсно бувають пацієнти, яким після виписки з лікарні не завадило б ще побути на кисневій терапії.

– Безперечно, такі випадки є, але це не означає, що всім потрібен концентратор, – пояснює медик. – По–перше – це габаритний і дорогий прилад. Другий момент – ви не будете використовувати його регулярно. Також концентратор споживає багато електроенергії.

Також є чимало пацієнтів, яким не завадила б киснева підтримка, але вони не мають іншої потреби в госпіталізації, бо є значно тяжчі пацієнти. Тому якщо є можливість – концентратор можна взяти в оренду.

Однак якщо стан людини погіршується – лікуванням вдома вже не обійтись, навіть якщо є концентратор. Їх потужності вистачить на підтримку, для швидшого одужання в терапевтичних цілях. Але якщо сатурація крові нижче норми – концентратора не вистачить. Треба госпіталізація.  

Якщо в людини сатурація опустилася до 92% при коронавірусній інфекції – необхідна госпіталізація. 

– Всі концентратори є малопотужними, – пояснює Василь Копча. – Вони видобувають кисень з повітря. У залежності від потужності пристрою, рівень кисню, який він видобуває, різний. Але цього недостатньо, щоб підтримати достатню сатурацію, якщо у людини рівень кисню падає до 90 і нижче. Такі люди обов’язково потребують потужного потоку кисню, а це можливо забезпечити лише в умовах стаціонару. Тобто концентратор – це хороша річ, але малопотужна і не завжди в ньому є потреба.

Налаштувати концентратор зможе будь–яка людина, у цьому немає нічого складного, каже лікар. Тому якщо маєте можливість встановити вдома кисневий концентратор, це цілком можна зробити.

Коли він не потрібен

Лікар сімейної медицини Михайло Данильчук додає – купувати кисневий концентратор на всякий випадок не має сенсу. Якщо людина має потребу в кисневій підтримці – її мають госпіталізувати.

– Коли людину вже виписують з лікарні, то вона повинна мати хорошу сатурацію. На моїй практиці, всі мої пацієнти, які потребували оксигенної терапії, після виписки з лікарні продовження цієї терапії не потребували. Але може бути всяке, і концентратор може знадобитися.

На практиці не завжди з такою технікою зможуть впоратися пацієнти. Краще, якщо виникає потреба у кисневій терапії, звертатися до лікаря і в жодному разі не займатися самолікуванням. Цим ви собі лише нашкодите. До того ж, не всі мають кошти, щоб купити чи орендувати концентратор.

– Звичайно, якщо є можливість у людини купити концентратор і потім його пожертвувати в лікарню, то це буде чудово, – каже лікар. – Дехто здає їх в оренду. Є попит, і з’являється пропозиція. Але я, як сімейний лікар, направив би пацієнта в стаціонар, а не радив би купувати чи орендувати концентратор. Адже справа не лише в кисні. Тут потрібен постійний нагляд та присутність медика та комплексна терапія.

Чи є альтернатива концентратору

А чи можна замість кисневого концентратора придбати кисневий балон чи невеликий аерозоль? З цим медики радять не гратися, адже це вже небезпечно для життя.

– Щодо кисневих балонів – це дуже небезпечно, – пояснює Михайло Данильчук. – Кисневі балони є вибухонебезпечними і тримати такий в себе вдома «на всякий випадок» не можна. Це дуже погана ідея мати такий балон десь на балконі чи в кухні.

Маленькі балончики з киснем, які продають в аптеках, також не допоможуть, оскільки його об’єму вистачить на кілька десятків подихів.  

– Кисень є медичний і не медичний, – пояснює директор міської дитячої лікарні Андрій Артимович. – Медичний кисень, якщо говорити просто, – це повітряна суміш, у якій 99,9% кисню. Концентратори можуть дати найбільшу концентрацію кисню 92 – 93%. Тому їх, як правило, застосовують з терапевтичною метою. Централізована подача кисню (з балонів) потрібна в реанімаціях, для тяжкохворих, в операційних. Те, що ми можемо побачити в аптеках та в інтернеті – якісь незрозумілі балончики з киснем. Це абсолютно неефективна річ. Воно нічого і нікому не дасть, там жодної користі. По-перше – потрібно зважати не лише на кількість кисню, а і на швидкість його подачі, потрібен підбір до віку, до патологій. Цим займається лікар. Пересічна людина вдома ніколи цього не налагодить.

Медики ж радять не панікувати, якщо у вас виявили коронавірус. У більшості хвороба протікає легко. Тому киснева підтримка може не знадобитися. Варто оперативно повідомляти лікаря про симптоми та не займатися самолікуванням.

 

Читайте також:

У скільки обходиться лікування ковіду вдома. Аналізуємо, що призначають та чи все це потрібно

У геріатричному центрі в Петрикові майже всі підопічні хочуть вакцинуватися Pfizer. Що розповідають?
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
 • Вікуся Кукуся

  знаю людину яка продає на 7 літрів-12000грн

  +380 (97) 087 77 73 Андрій
 • Читач07

  Оренда 300грн

  0967006008
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Чортків’янка пожертвувала власну автівку для військових ЗСУ (ФОТО) 20:03 На ремонт бюветів та колонок-качалок виділили мільйон: ми перевірили їх стан photo_camera 19:03 Світло подорожчало від 1 червня, а що з іншими тарифами на комуналку в Тернополі? 18:00 Унікальні ікони можна побачити в одному з музеїв міста: тернополян запрошують на виставку Від читача 16:09 На Тернопільщині є 80 вакансій у сфері громадського харчування 17:32 Пів дня 6 червня не буде світла на кількох вулицях Тернополя: адреси 17:00 На комунальному підприємстві у Тернополі працює чемпіон з гирьового спорту (ФОТО) 16:34 Був самовідданим і жертовним: на передовій загинув солдат з Тернополя Степан Цюра 16:05 Поліцейські області закликають не сідати за кермо п’яними: за 3 дні трапилось чотири аварії 15:32 Конкурс «Міні Міс Україна 2023» провели у Подолянах: яка красуня отримала перемогу? (ФОТО) 15:02 Стартував додатковий період реєстрації школярів для участі в НМТ: скільки триватиме і що робити? 14:35 Аферисти по телефону «видурили» у жителів області майже 100 тисяч гривень: за якою схемою діяли? 14:01 Як відмовитися від субсидії, якщо ви за кордоном – тернополянам пояснили у Департаменті соцзахисту 13:25 Під колесами потяга у Львові загинув студент із Тернополя, який був у розшуку 13:03 Можливо, це був паломник: встановлюють особу чоловіка, тіло якого знайшли на Кременеччині 12:31 Національний банк контролюватиме безготівкові платежі юридичних осіб: пояснюємо, що це означає 12:00 Вогнеборці Тернопільщини за вихідні ліквідували 7 пожеж сухостою і врятували 8 будівель 11:33 Вареники для ЗСУ, заняття з йоги та аквапарк: розклад занять на 5-10 червня для людей поважного віку 11:03 Освідчення на сцені та збір коштів на благодійність: як минув концерт Монатіка в Тернополі photo_camera 10:30 Змінив суддівську мантію на армійський однострій: історія військового з Монастирищини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up