Простими словами про те, як замовити квитки на автобус чи потяг швидко і без переплат

Простими словами про те, як замовити квитки на автобус чи потяг швидко і без переплат
  • Багато тернополян часто їдуть в інші міста на автобусних чи залізничних рейсах. Для цього варто завчасно придбати квиток. Але не обов’язково йти на касу вокзалу.
  • Як купити квиток онлайн, чи можна його повернути та де це можна зробити – читайте у нашому матеріалі.

Багато тернополян вже давно не стоять у черзі за квитком на вокзалах. Тим паче, під час пандемії це не найкраща ідея. Значно простіше зробити це онлайн.

– На потяг я зазвичай купую білети лише онлайн, але на автобус – треба йти до автовокзалу, - каже тернополянин Сергій. – Коли я їду до батьків – мені потрібно купувати квиток на потяг, а потім – на автобус до іншого міста, бо прямих залізничних сполучень немає. Купую зазвичай на касі. Дехто платить водіям без квитка «в кишеню». Але краще не полінуватись і взяти квиток. Бо потім люди дивуються, чому автобуси в такому поганому стані, а водії косо дивяться, коли платять не їм, а дають квиток.

Як купити квиток на потяг?

Під час карантинного зонування з поїздками на потязі були проблеми. У містах, які потрапляли в «червону зону» потяги спершу не впускали та не випускали пасажирів. Після  численних скарг у містах «червоної зони» пасажирів все ж почали випускати, але посадку не здійснювали. Тепер ці зміни скасували і можна як купити квитки, так і без проблем сісти на будь-якій станції.

Відео дня

Купити квиток можна кількома способами – через касу чи онлайн. Щоб купити квиток в інтернеті – є кілька різних ресурсів.

На офіційному сайті «Укрзалізниці» придбати квиток не можна. Там пропонують скористатися сервісом booking.uz.gov.ua.

Для цього спершу переходимо за посиланням. Далі – все просто. Вводимо місто відправлення та прибуття, потрібну дату. З’являється перелік потягів, які їдуть за цим напрямком. До деяких міст можна без проблем дістатися різними потягами в будь-який день. Але за деякими напрямками потяг їздить  раз на два дні.

Після того як ми обрали найбільш зручний потяг – обираємо «люкс», «купе» чи «плацкарт» і нам запропонують вільні місця. Обираємо місце чи кілька місць, якщо ви їдете не самі і клікаємо «Оформити квитки».

Вводимо дані – прізвище та ім’я. Обираємо тип квитка – повний, дитячий, студентський чи пільговий. Вводимо номер документів для пільги, якщо такі є і додаємо квиток у кошик. Після цього потрібно провести оплату – вказати номер вашої картки і підтвердити оплату. Електронний квиток вам відправлять на електронну пошту, яку ви вказуєте у відповідному полі.

Купити квиток можна через «Приват24» на сайті чи в мобільному додатку. Принципової різниці в способі замовлення квитка немає. Купити квиток можуть навіть ті, хто не користуються послугами ПриватБанку, однак для замовлення білету в мобільному додатку треба авторизовуватись, тобто бути користувачем банку.

Для замовлення треба обрати направлення та дату. З’являються доступні варіанти. До слова, нові квитки з’являються за 45 днів до потяга. Однак іноді треба чекати довше. Тому якщо ви плануєте поїздку в сезон відпусток, свята чи канікули – краще завчасно купити квиток з кращим місцем.

Після того як ми обрали потяг – можна вибрати тип вагону та місце. Оплатити квиток можна за допомогою системи «Приват24», якщо ви користуєтесь банком, або ввівши інформацію банківської картки. Невеликою перевагою купівлі квитків через ПриватБанк для його користувачів є те, що ви можете в будь-який момент роздрукувати квиток через термінал банку  свій квиток, який не треба міняти в касі. Пред’явити його можна і без друку – провідник просканує QR-код. Також електронний квиток одразу відправлять на вашу електронну пошту.

Ще один ресурс для купівлі квитків на потяг – Proizd.ua. Тут теж алгоритм схожий та інтуїтивно зрозумілий. Вводимо станцію «Звідки» та «Куди» та обираємо потрібну дату. Отримуємо різні варіанти.

На цьому ресурсі є своя особливість – можливість оцінити транспорт та лишити відгук. Також можна подивитись маршрут потяга. Але є і свої недоліки. На відміну від інших ресурсів, тут місця не позначають як верхнє чи нижнє. Тому треба пам'ятати – місце з непарним номером – нижнє, парним – верхнє.

Як і на інших ресурсах можна додати до вартості білету постільну білизну чи напої.

Повернути квиток можна на будь-якому ресурсі. Для цього треба зайти до свого кабінету та скасувати. Кошти повернуться на ваш рахунок.

Як купити квиток на автобус?

З квитками на автобус також все не так важко. Є різні ресурси, де можна купити білет.

На Proizd.ua це можна зробити. Для цього так само обираємо місце осадки та висадки та дату. Після цього з’являються різні пропозиції. Але виїзд може бути не лише з центрального автовокзалу на Анатолія Живова. До прикладу, є кілька автобусів на Київ на 26 лютого. Один виїжджає з центрального автовокзалу. Інший – на вул. 15 Квітня, 2А, ще один – на Збаразькому Кільці, буд. 1. Тому будьте уважні, з якої саме станції чи місця буд відправлення.

Також є інформація про перевізника та автобус.

За аналогією з вагоном потягу, можна обрати місце в автобусі. Квиток також приходить на вашу електронну пошту.

На сайті busfor.ua також можна замовити квитки на автобус. Там вибір рейсів значно більший. Також доступні рейси з пересадками.

На сайті відображається місце посадки, автобус та перевізника. Можна відсортувати пропозиції за ціною і знайти найдешевший квиток. Деякі автобуси мають вільну розсадку. Це вказують на сайтах продажів квитків. Оплата – карткою.

Білети можна купити через Приват24. На відміну від білетів на потяг, при купівлі онлайн-квитків нема можливості вибору пільгового квитка.

Електронні квитки можна не обмінювати в касі, а роздрукувати самостійно.

А ви часто їздите в інші міста? Як та де зазвичай купуєте квитки? Пишіть у коментарях!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 млн грн 09:02 Окупанти вдарили по багатоповерхівці в Дніпрі. Є загиблі, серед них — дитина 08:01 Чи варто в найближчі дні чекати потепління в Тернополі та області 22:01 «У ногу прилетів осколок боєприпаса»: 47-річний захисник з ампутацією проходить реабілітацію у Тернополі Від читача 13:58 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 21:03 Мрію повернутия до Тернополя: де зараз американський співак який виступав у центрі міста play_circle_filled photo_camera 20:01 У Тернопільському музеї влаштували Великодню майстерню photo_camera 19:00 По 15 років тюрми присудили трьом депутатам держдуми 18:15 На «Дружбі» ремонтують аварійні сходи: що змінилося? 17:33 Як в Україні буде відбуватись мобілізація ув'язнених. Пояснює юрист 16:50 Неймовірні магнолії та сакури розквіли в Кременецькому ботанічному саду. Як туди дістатись photo_camera 16:10 У Тернополі засудили екскерівника податкової та його сина, які вимагали 40 тисяч доларів неіснуючого боргу 15:35 В Україні презентували законопроект про відбудову та відновлення 14:53 Видання «20 хвилин» на мапі рекомендованих медіа в Україні. Читайте лише перевірені факти! photo_camera 14:30 Ветерани та ВПО можуть скористатись безкоштовною послугою переїзду в Україні (Новини компаній) 14:17 На Тернопільщині — штормове попередження 13:45 У Тернополі виділили майже 2,6 млн гривень на техніку для школярів 13:08 У Тернополі зустріли колону «На щиті» із полеглим Героєм Василем Друзюком (ВІДЕО ДНЯ) play_circle_filled photo_camera 12:40 У Тернополі пенсіонерка травмувалась в маршрутці, коли водій раптово пригальмував 12:05 Суддю не каратимуть за перевищення швидкості, а тернопільського поліцейського, який його зупинив — звільнили
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up