- Пропонуємо перерозпледілити кошти у зв'язку з наявним ризиком поширення збудників вірусного походження, а саме коронавірусу, - каже начальник управління здоров'я Тернопільської міської ради Василь Даньчак.
Кошти виділять на забезпечення підведенням системи подачі кисню, встановлення розмежувальних дверей, рекуператорів в боксованих палатах, придбання одноразових костюмів біозахисту, респіраторів класу захисту FFP3, захисних окулярів, щитків та рукавичок для індивідуального захисту медичного персоналу для інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги. Витратити на це планують 550 тис грн із перерозподілених коштів.
Окрім того, засоби захисту мають закупити і для інфекційного відділення дитячої міської лікарні.
Планують придбати дефібрилятор з дитячими електродами, рециркулятор ультрафіолетовий та засоби індивідуального захисту медперсоналу і прокладання додаткової магістралі кисню.
- Два тижні тому ми прийняли рішення про план дій щодо упередження коронавірусу на території міста Тернополя. Відбулось засідання надзвичайної комісії на якому ми прийняли рішення пр план дій по місту, - каже міський голова Сергій Надал. - Зараз є загроза, що неподалік Тернополя будуть люди, які потенційно можуть бути носіями відповідного вірусу. Тому ми вирішили пришвидшити заходи із попередження даних загроз, оскільки ні облрада, ні уряд жодної гривні на це не виділили, ми вирішили закупити засоби захисту за свої кошти.
Читайте також: "Жителі Микулинців і Конопківки приїхали на позачергову сесію обласної ради: що вимагають люди "
Окрім того, у пресслужбі міської ради повідомляють, що 19 лютого відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Під час засідання комісії тернопільські медики обговорили стан забезпеченості місцевих госпітальних баз з метою проведення своєчасних та ефективних протиепідеміологічних заходів при наявному ризику поширення збудників вірусного походження, в тому числі грипу, коронавірусної інфекції на території Тернопільської міської територіальної громади.
- Госпітальними базами для надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку нового коронавірусу 2019-nCoV у Тернопільській області визначено Тернопільську міську лікарню швидкої допомоги, а також міську дитячу комунальну лікарню, проте ці заклади не готові до прийому пацієнтів із коронавірусною інфекцією, - повідомив начальник відділу охорони здоров‘я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Василь Даньчак. – Боксовані приміщення є, але їх, на жаль, обмаль, і розраховані вони на окремі поодинокі інфекційні випадки.
В інфекційному відділенні КНП «Тернопільська міська лікарня швидкої допомоги» на сьогодні нараховується 55 ліжок, з них боксованих палат - лише 5.
- Для лікування коронавірусу вимагаються, щоб боксовані палати були спеціального вакуумного типу, в наявності таких немає, - додає директор міської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський. - Нещодавно провели реконструкцію інфекційного відділення та покращили матеріально – технічну базу, проте цих умов недостатньо для того, щоб приймати хворих з вірусом COVID-19.
Ярослав Чайківський додав, що у випадку ускладнення епідеміологічної ситуації, міська лікарня зобов’язана приймати дорослих пацієнтів не лише з міста, а й з усієї області. Відтак, керівництво лікарні очікувало на фінансування забезпечення потреб не лише з місцевого бюджету, а й з обласного, проте таких коштів наразі не надходило.
У міськраді закликають усіх тернополян не піддавати своє життя і життя інших ризику та звертатися на цілодобову «гарячу лінію» штабу за номером: 098 441 59 81 у разі появи підозри на захворювання, спричинене коронавірусною інфекцією.
Читайте також
В ОДА та поліції прокоментували можливе прибуття на Тернопільщину евакуйованих з Китаю українців
Чи є в санаторії "Медобори" умови, аби прийняти людей з Китаю
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер
Міша Ковальчук
живем.
Анонім
Tetyana Peacock
Саша Свида