Спортивний диспансер у Тернополі на межі закриття: медики скаржаться на відсутність діалогу з владою

Спортивний диспансер у Тернополі на межі закриття: медики скаржаться на відсутність діалогу з владою

У Тернополі триває боротьба за збереження обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру. Майже пів року тому депутати проголосували за його реорганізацію, натомість медики не погоджуються з таким рішенням і продовжують працювати зі спортсменами. 

Від грудня 2024 року Тернопільська ОВА та Тернопільська обласна рада порушували питання про реорганізацію закладу. 30 грудня 2024 року на сесії облради депутати підтримали пропозицію. Відповідно до рішення, лікарсько-фізкультурний диспансер мають об’єднати з обласною дитячою лікарнею, а нерухоме майно медзакладу передати на баланс Тернопільського обласного центру сприяння територіальній обороні. 

Від січня 2025 року диспансер перебуває у стані припинення, а згідно зі змінами умов праці, фахівців мали звільнити до третього-четвертого травня. Про це раніше журналістам «20 хвилин» повідомляв медичний директор Станіслав Ставський. 

Відео дня

Більше читайте тут: «А нікого не цікавить, чи ми їли»: працівники фізкультурного диспансеру виживають без зарплати четвертий місяць

Уперше за майже чотири місяці дали зарплату. Що буде зі спортивним диспансером у Тернополі?

Жодних пояснень 

Попри прийняті рішення на сесії та створення комісії з припинення диспансеру, заклад продовжує працювати та обслуговувати спортсменів Тернопільщини, говорить лікарка зі спортивної медицини Галина Назар. З її слів, офіційних документів про звільнення їм не надавали, власне, як і алгоритму дій, що робити далі. 

– Так, раніше керівництво повідомляло, що від травня у диспансері працюватиме ліквідаційна комісія, що нас мають звільнити за згодою сторін. Нині вже 19 травня, але чітких дій нема, – говорить Галина Назар. – За цей час лише кілька разів до диспансеру приходили з департаменту охорони здоров’я і цікавилися, чому ми продовжуємо працювати, обслуговувати спортсменів, якщо нас мають закрити і перевести в дитячу обласну лікарню. Ми пояснили, що жодних документів не підписували. Якщо просто не вийдемо на роботу – нас звільнять за невиконання професійних обов'язків. А ми хочемо працювати. 

Також медики наголосили про чергове затримання заробітної плати. Нагадаємо, за перший квартал 2025 року їм виплатили 18 квітня, а ось далі – жодні виплати не надходили.

– За квітень ми коштів не отримали, лише були надходження за січень-березень. Нам ніхто нічого не пояснює, адже директора звільнили. Але мусимо виходити і працювати, бо спортивна спільнота звертається до нас. Наші спортсмени не зможуть потрапити на тренування, змагання без відповідних документів, – додає пані Галина. 

Під час спілкування з журналістами «RIA плюс» медики наголосили: якщо обласній владі необхідне приміщення в центрі міста – вони готові поступитися і перейти в інше, аби тільки зберегти диспансер та колектив. Та поки такий варіант ніхто не розглядає, кажуть вони. 

Планують збори 

Разом з медиками за диспансер бореться і спортивна спільнота Тернопільщини. Нагадаємо, спортсмен Орест Небесний зареєстрував петицію до Тернопільської обласної ради, щоб зберегти єдиний в області лікарсько-фізкультурний диспансер. Текст петиції опублікували на сайті Тернопільської облради 9 січня 2025 року. Петиція набрала 1 031 голос із 1 000 необхідних. Її мають розглянути депутати обласної ради.

– Так, ми знаємо про петицію, але розглянути її можливо лише на сесії. Поки засідань не було і коли планується найближче – мені невідомо, дату ще не призначили, – прокоментував речник Тернопільської обласної ради Роман Яворський. 

Також наше медіа зверталося до Тернопільської ОВА, аби дізнатися, чи приступила до роботи комісія з припинення диспансеру та чого очікувати медикам.

– Депутати проголосували на сесії – офіційне рішення є. Відтак, комісія з припинення має діяти відповідно до чинного законодавства, бо є загальноприйняті норми, правила, і процес реорганізації диспансеру нічим не відрізняється від інших медичних закладів. Головою комісії призначили екскерівника Ігоря Костіва. Він відповідальний за кадрові питання, інформування працівників та контроль за діяльністю комісії. Чому він цього не робить? Питання лише до нього, – повідомили у пресслужбі Тернопільської ОВА. 

Ми неодноразово намагалися отримати коментар від Ігоря Костіва, але зв’язатися з ним так і не вдалося, адже він не відповідає на дзвінки. 

Медики кажуть, часу чекати немає, адже він грає не на їхню користь. Тому днями планують провести спільні збори зі спортивною спільнотою Тернопільщини, на яких обговорюватимуть чіткі дії – як зберегти медичний заклад і не дати зруйнувати напрацьовану систему. Хто саме має бути присутній, чи запрошуватимуть представників обласної влади, чи планують йти до них – нині невідомо. 

«20 хвилин» продовжує стежити за цією ситуацією. Про всі зміни повідомлятимемо на сайті та у соціальних мережах.

Читайте також:

Минув рік, як помер 1-річний Єремій у стоматолога, і нарешті перша підозра медикам: які результати експертизи

Чому «взялися» за Перинатальний центр? Аналізуємо, чим загрожує об'єднання з дитячою лікарнею

Втратили зір після інʼєкції: медики Чорткова і досі працюють, а пацієнти готуються до суду

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

keyboard_arrow_up