А ще у цей день ухвалили рішення про побудову метро у Києві, Верховна Рада України відсторонила від влади 4-го Президента України Віктора Януковича. Відкрий для себе історію цього дня.
Уряд Англії 22 лютого 1990 року опублікував „Хартію жертв злочинів”. З того часу в усьому цивілізованому і демократичному світі відзначають день підтримки жертв злочинів.
Проблема соціальної реабілітації жертв злочинів почала хвилювати суспільство в кінці минулого віку. У вересні 1985 року сьомий конгрес ООН по упередженню злочинності і поводженню з правопорушниками затвердив Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів і зловживання владою. 29 листопада 1985 року Генеральна Асамблея ООН прийняла цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки і захисту жертв злочинів і зловживання владою.
Зараз в ряді країн прийняті і діють закони, спрямовані на захист постраждалих від кримінальних дій, їх соціальну реабілітацію, компенсацію матеріальної і моральної шкоди. У світі діють близько 200 програм допомоги потерпілим від злочинів, починаючи від програм допомоги потерпілим від сексуального насильства і закінчуючи муніципальними службами прибиральників місць скоїння злочинів і слюсарів, які безкоштовно вставляють замки і ремонтують вхідні двері при квартирній крадіжці.
Такі програми реально допомагають людям впоратися зі стресом, вийти з кризи, насамкінець, просто надають матеріальну і моральну підтримку.
Події:
1935 — літакам заборонено пролітати над Білим домом, резиденцією президентів США.
1942 — на знак протесту проти духовної деградації Європи разом з дружиною вчинив самогубство 51-річний австрійський письменник Стефан Цвейг.
1945 — Раднарком СРСР ухвалив рішення про побудову метро у Києві.
1988— початок міжнаціонального вірмено-азербайджанського конфлікту в Нагірному Карабаху.
1993 — Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію про створення міжнародного трибуналу для осіб, звинувачуваних у військових злочинах у Югославії.
2014 — після довгих акцій протесту та протистояння між силовиками та протестувальниками у центрі Києва Верховна Рада України відсторонила від влади 4-го Президента України Віктора Януковича.
Народилися:
1403 — Карл VII, король Франції (1422—1461 р.);
1732 — Джордж Вашингтон, перший президент Сполучених Штатів Америки;
1788 — Артур Шопенгауер, німецький філософ;
1806 — Левко Боровиковський, український поет, автор балад, пісень, дум;
1840 — Август Бебель, німецький політик, засновник соціал-демократичної партії Німеччини і Другого Інтернаціоналу;
1857 — Генріх Герц, німецький фізик, засновник електродинаміки; на його честь названо одиницю частоти;
1921 — Джульєтта Мазіна, італійська акторка, дружина Ф. Фелліні;
1943 — Едуард Лимонов, російський письменник, автор творів «Це я — Едічка» та «Щоденник невдахи»;
1947 — Валерій Федосов, український режисер;
1962 — Стівен Роберт Ірвін, австралійський натураліст та тележурналіст.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 40 від 2 жовтня 2024
Читати номер