Ще від початку введення карантину деякі тернополяни почали масово закупляти крупи, сірники, цукор та сіль. Свідками цього були журналісти "20 хвилин". Хоча з полиць товар швидко змітають, у магазинах поповнюють запаси. Продавці запевняють: усім вистачить, тому панікувати не варто.
Журналісти «20 хвилин» відвідали супермаркети Тернополя та перевірили, як змінилася ціна на деякі товари та чи є ще на складах продукти, аби їх вистачило всім.
Ціни на всі види круп залишилися на тому ж рівні, що і були. Протягом тижня подорожчання не відбулося. Дещо зменшилася кількість круп на полицях.
Розбирають деякі види рису, макаронів, борошна . А от кам'яної солі нам у п'яти магазинах знайти не вдалося.
Люди скуповують дешевші товари, наприклад, крупи на вагу або борошно, гречку. У "Сільпо" нам пояснили, що товар є, але його не встигають докладати на полиці і роблять це по декілька разів на день. В окремих супермаркетах мережі "АТБ" розповіли, що гречки мало, але обов'язково підвезуть за день-два. Там товари привозять кожні два дні.
Варто також відмітити, що в супермаркеті АТБ усі працівники ходять в захисних масках, це стосується як касирів, так і охорони.
Навіть якщо ви не встигли придбати необхідні вам товари, а в маркетах чи магазинах їх немає, не соромтеся запитати у продавця, коли вони будуть та чи будуть взагалі.
У більшості випадків продавці або принесуть зі складу товари, які не встигли ще викласти на полиці, або скажуть вам коли вони будуть. Дефіциту продуктів немає!
Лікарі радять: задля збереження здоров'я постарайтеся не купувати в маркетах продукцію, на кшталт випічки, яка продається у відкритому вигляді і не упакована в плівку. Ви не знаєте хто торкався подібних продуктів.
Психологиня Надія Тарасова пояснює, що для того, аби не піддаватися паніці, варто попрацювати перш за все над собою та над своїм оточенням.
- Головне під час паніки – зберігати ясний розум, - каже психологиня. - Потрібно намагатися отримувати інформацію від офіційних і перевірених джерел. Звичайно, ми багато чого не знаємо і, можливо, ніколи і не дізнаємося, а не варто отримувати інформацію від «бабусь на лавочці». Подавати інформацію можна по-різному і з різними цілями!
Надія Тарасова радить опиратися на конкретні цифри, а не на емоції. Це допоможе вам уникнути паніки.
- Сюжети за типом «а у померлих були діти, і вони багато чого в житті не встигли домогтися» варто виключати зі своєї стрічки новин, – радить лікарка. – Це звичайна спроба маніпулювати, тому що ми не знаємо, чого вони там хотіли. Треба намагатися не «перемивати» цю тему з іншими. Можна сказати «я переживаю» або «я співчуваю», але не йти в багатогодинні розповіді про те, як це жахливо, що люди вмирають, і я теж можу померти. Як не банально, але потрібно вести здоровий спосіб життя, тому що це запорука хорошого імунітету. Ну і, звичайно, варто розуміти, що щось від нас залежить, а щось ні. І вірус, швидше, незалежний персонаж у всій цій історії.
Бережіть себе та своє здоров'я.
А яка ситуація з магазинами та маркетами поблизу вас? Діліться думками в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер