Тернопільщина вдвічі перевищує епідпоріг щодо захворюваності на грип та ГРВІ. Як вберегтися?

Тернопільщина вдвічі перевищує епідпоріг щодо захворюваності на грип та ГРВІ. Як вберегтися?
  • Уже кілька тижнів поспіль, за даними епідеміологів, Тернопільщина перетинає епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ. Кількість хворих зростає, а отже, збільшується навантаження на медицину, особливо на сімейних лікарів.
  • Як вберегти себе та рідних і чого чекати від другої епідемії, дізнавались "20 хвилин".

За інформацією Тернопільського обласного лабораторного центру, з 15 до 22 березня захворюваність на грип та ГРВІ склала 597,6 випадків на 100 тисяч населення (за останні 7 днів захворіло 6188 осіб), що в 2 рази перевищує рівень епідемічного порогу, та відповідає високому рівню інтенсивності епідемічного процесу.

— За останній (11) тиждень (15.03. – 21.03.2021) кількість захворілих зросла у порівнянні з попереднім тижнем на 28,8% (6188 випадків проти 4802). Питома вага дітей до 18 років серед хворих склала 36,3% (2249 ос.), школярів – 57,8% від усіх захворілих дітей (1301 ос.). Ріст захворюваності серед дітей з попереднім тижнем складає 23,8%, серед дітей шкільного віку – 15,4%. — йдеться в повідомленні. — Госпіталізували за тиждень 422 особи, із них 26 дітей (6,2%). Кількість госпіталізованих зросла на 50,2%.

Немає опису світлини.

Відео дня

Офіційно підтверджених випадків грипу наразі в області немає. Про це під час телефонної розмови з журналісткою "20 хвилин" повідомила головний санітарний лікар області Оксана Чайчук.

Кількість хворих і далі росте

Епідеміолог Тернопільського обласного лабораторного центру Володимир Паничев каже, що показник захворюваності, за рекомендацією ВООЗ, моніторять щотижнево. Тому точні дані  будуть у понеділок, 22 березня. Сімейні ж лікарі переконують: хворих не меншає. 

— Бачимо тенденцію до зростання показників захворюваності на грип та ГРВІ. І Тернопільщина, звісно, не виняток, — каже заступниця директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Надія Боднар. — Кількість пацієнтів, які звертаються за медичною допомогою, насамперед, до сімейних лікарів, збільшилась в рази. Іноді лікарі, щоб прийняти усіх хворих, працюють і в позаробочий час. 

У коридорах амбулаторій — черги

Вкотре медики закликають: при перших симптомах вірусних захворювань не варто одразу іти в поліклініку чи амбулаторію, адже там можуть бути черги та скупчення людей з різними хворобами. У тому числі, інфекційними. Для прийому необхідно попередньо записатись до лікаря чи призначити час в телефонному режимі. Якщо потрібно з'явитись в амбулаторії, необхідно або записатись з допомогою електронного запису, або узгодити час із сімейним лікарем, аби уникнути черг. 

COVID-19 і грип: що між ними спільного і відмінного | Центр громадського  здоров'я

— Сімейні лікарі — це ті, до яких треба звертатись при перших ознаках захворювання: не чекати день-два-п'ять, коли буде погіршення, а звертатись одразу. Тому, що з першого дня лікувати пацієнтів значно легше, аніж коли вже виникли ускладнення, —  говорить  Надія Боднар.— Останнім часом бачимо, що люди, які хочуть отримати первинну допомогу, масово ідуть в амбулаторії, а там створюються черги. А переважно, це хворі люди, які "діляться" вірусом з тими, хто є довкола.

Пані Боднар каже, що така ситуація триває щонайменше три тижні, а пацієнтів у поліклініках не меншає. 

 Читайте також: Чи можна турбувати свого сімейного лікаря у вихідні чи серед ночі: роз'яснення НСЗУ

Більшість хворих лікуються вдома 

За словами Надії Боднар, більшість хворих лікуються амбулаторно під наглядом сімейних лікарів.  

— Всі ті, кому показана госпіталізація, згідно з тими наказами, якими ми керуємось, були госпіталізовані. Наразі проблем із розміщенням в стаціонарах немає. Справляються лікарі і з пацієнтами, які лікуються вдома, — каже медик. 

За даними лабораторного центру від 8 то 15 березня, госпіталізована 281 особа, із них 20 дітей (7,1%). 

Читайте також: У лікарнях Тернополя розгортають додаткові ліжка для хворих на COVID-19

Критерій для "червоної"

Відповідно до постанови МОЗ  "Про адаптивний карантин", визначення міри карантинних заходів залежить і від того, який показник інтенсивності поширення грипу та ГРВІ в області. 

— Коронавірус належить до групи гострих респіраторних вірусних захворювань. Він передається таким же чином, як і інші інфекції, а отже, ситуація з грипом та ГРВІ є індикатором, який дозволяє оцінити рівень загроз щодо поширення коронавірусу. І це абсолютно-об'єктивний критерій. Адже це два паралельних процеси, — каже Володимир Паничев. 

І Тернопільщина за цим показником вже кілька тижнів могла б  опинитись у "червоній" зоні.  

За інформацією ДУ "ОЛЦ" МОЗ України, станом на 19 березня, на Тернопільщині за добу виявили 625 нових випадків COVID-19, п'ять людей померли. 

Як вберегтись від грипу та ГРВІ 

Медики кажуть, що усі ті рекомендації, які люди добре вивчили від початку пандемії коронавірусу зараз, як ніколи доречні. 

— Уникайте скупчень людей, ретельно мийте та дезінфікуйте руки, носіть маску. Усі ці поради як ніколи актуальні,  — каже медик. 

Чи не пізно вакцинуватись  в розпал епідемії, запитуємо в заступниці керівника Центру громадського здоров'я в Тернопільській області Марії Павельєвої.

— Все залежить від ситуації, якщо є стрімкий ріст захворюваності і якщо є наявна вакцина в аптечній мережі, то ще можна себе захистити. Епідемічний сезон проти грипу у нас триває з жовтня одного року по травень наступного. Тож якщо люди хочуть щепитись та мають таку можливість, то ми радимо це робити. Зараз не пізно і навіть варто це робити, якщо є така можливість.

Відсоток вакцинації населення від грипу та ГРВІ зараз невеликий. Щороку ми складаємо план вакцинації для груп ризику. І в цьому році план був близько 17-ти тисяч осіб. З них було щеплено 3 276 осіб. Це невисокий показник. Але половина з них — діти. Здебільшого, усі щеплення проводять у жовтні-листопаді. Тоді воно ефективно і краще. Але ситуації теж бувають різні. Знаю, що цього епідсезону чимало людей хотіли щепитись, але була проблема з наявністю вакцини в аптечній мережі. Напевно, це теж зіграло свою роль. 


Читайте також: 

"Ситуація у Тернополі погіршується! Чи вистачає місць та кисню на усіх хворих, які мають COVID"  

Україна зробить умовою в'їзду в країну негативний ПЛР-тест
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти 09:03 Тернополян закликають не блокувати доступ до дворів автівками чи обмежувачами руху play_circle_filled 22:00 Як у Тернополі з'явилися перші телефони: дивіться відео! play_circle_filled 21:01 200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ 20:01 «Мого сина більше нема, а медики досі працюють»: у суді розглядають справу про смерть однорічного Єремія
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up