Ветерани війни звільнені від податку на землю. А платіжки приходять

Ветерани війни звільнені від податку на землю. А платіжки приходять

Від сплати земельного податку звільняються ветерани війни, кажуть у фіскальній службі. Проте, якщо у володінні АТОвця є декілька земельних ділянок одного виду використання, то він має до 1 травня подати заяву про самостійне обрання земельної ділянки для застосування пільги

- Днями прийшла платіжка, що я маю сплатити податок на землю – там небагато, в районі 10 грн, - повідомив гарячу лінію ветеран АТО пан Павло. – І питання не в сумі. А в тому, що учасники бойових дій звільнені від сплати земельного податку.  Чи я щось плутаю? Днями піду з'ясовувати в «податкову».

Питання читача ми адресували до Андрія Руцького, заступника начальника відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб, єдиного внеску та розгляду звернень платників податків управління податків і зборів фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області.

  • Відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, - пояснив Андрій Руцький, посилаючись на законодавство.

Водночас, згідно з п. 281.1.4, п. 281.1 ст. 281 ПКУ, від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №3551), пояснили у фіскальній службі.

Відео дня

Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни (ст. 4 Закону №3551).

Відповідно до норм Закону, визнані учасниками бойових дій звільняються від сплати земельного податку, запевнив Андрій Руцький. При цьому звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п. 281.2 ст. 281 Кодексу).

- До переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток, - пояснив Андрій Руцький. - Що стосується орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, то її розмір встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. При цьому норми ПКУ не передбачають зменшення розміру орендної плати  та надання пільг.

Для звільнення від сплати земельного податку особа, яка має підстави для отримання пільг, повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу, зокрема, посвідчення «Учасник бойових дій».

  • Пунктом 281.4 ст. 281 ПКУ визначено, що якщо фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги, - каже Андрій Руцький. - Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Sergey Chernyshov
    Ага.. ми також виграли "Стокгольмський арбітраж" із "Газпром"... і далі платимо... двічі виграли судові справи про незаконне підняття тарифів у транспорті і далі платимо... І тут.. нам тільки у вигляді лайна у вуха - звільняють від оподаткування..
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:00 Оголосили конкурси на заміщення посади директора у двох дитсадках — №9 та №32 19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти 09:03 Тернополян закликають не блокувати доступ до дворів автівками чи обмежувачами руху play_circle_filled 22:00 Як у Тернополі з'явилися перші телефони: дивіться відео! play_circle_filled 21:01 200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up