Від сплати земельного податку звільняються ветерани війни, кажуть у фіскальній службі. Проте, якщо у володінні АТОвця є декілька земельних ділянок одного виду використання, то він має до 1 травня подати заяву про самостійне обрання земельної ділянки для застосування пільги
- Днями прийшла платіжка, що я маю сплатити податок на землю – там небагато, в районі 10 грн, - повідомив гарячу лінію ветеран АТО пан Павло. – І питання не в сумі. А в тому, що учасники бойових дій звільнені від сплати земельного податку. Чи я щось плутаю? Днями піду з'ясовувати в «податкову».
Питання читача ми адресували до Андрія Руцького, заступника начальника відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб, єдиного внеску та розгляду звернень платників податків управління податків і зборів фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області.
Водночас, згідно з п. 281.1.4, п. 281.1 ст. 281 ПКУ, від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №3551), пояснили у фіскальній службі.
Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни (ст. 4 Закону №3551).
Відповідно до норм Закону, визнані учасниками бойових дій звільняються від сплати земельного податку, запевнив Андрій Руцький. При цьому звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п. 281.2 ст. 281 Кодексу).
- До переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток, - пояснив Андрій Руцький. - Що стосується орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, то її розмір встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. При цьому норми ПКУ не передбачають зменшення розміру орендної плати та надання пільг.
Для звільнення від сплати земельного податку особа, яка має підстави для отримання пільг, повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу, зокрема, посвідчення «Учасник бойових дій».
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер