21-річний майстер тату Олександр Ваврик малює на тілах вже 5 років. Хлопець розповів про особливості своєї роботи.
За цей час хлопець набивав руку, поповнював клієнтську базу.
- Ця справа мене затягувала поступово, - каже тату-майстер. - Коли робив перше татуювання, зрозумів, що все виходить добре, ще з перших ліній. Я спілкувався з різними майстрами, переймав досвід. Зараз працюю в одному з салонів Тернополя.
За словами Олександра Ваврика найчастіше робити тату приходять люди віком 20-35 років.
- Бували випадки коли і в 50-60 приходили клієнти, але це рідко трапляється, - зазначає хлопець. - Неповнолітні теж інколи приходять. Проте ми робимо татуювання лише з дозволу батьків чи опікунів. Вони мають мати паспорт чи свідоцтво про народження дитини та підписати дозвіл.
Причини зробити татуювання різні. І не кожен про них розповість.
- Люди приходять у тату-салон, коли хочуть щось змінити, - зазначає Олександр. - Взагалі, це кожного особисте. Не завжди клієнт розкаже, що його привело до нас. Але для нього це важливий крок. Хтось хоче родзинку для себе, хтось - відзначити таким чином дорослість, самостійність вчинків. Для кожного - це індивідуально. Татуювання роблять для себе, а не для когось і люди не люблять про це розказувати.
Якщо раніше попитом серед тату користувалися китайські ієрогліфи та написи, то зараз інші тенденції. Тату-майстер розповів, що жінки люблять квіти, зокрема півонії, а також лисиць. Чоловіки найчастіше "б’ють" тигрів, левів, вовків.
- Найскладнішими зонами для татуювання є живіт і ребра, - зазначає майстер. - Там шкіра м’яка і розтягнута. Щоб малювати, її треба натягувати. Це забирає багато часу. Тому ці ділянки важкі і відповідно дорожчі.
Загалом ціни на татуювання різні. Від 600 грн і до 300$. Все залежить від місця, де набивають, складності і розміру малюнка.
- Якщо тату на руці чи плечі - одна ціна, якщо цей самий малюнок перенести на живіт - відповідно сума збільшується. Адже часу потрібно більше. Якщо хтось хоче забити цілу ногу - це може вартувати близько 20 000 грн.
Для Олександр Ваврика татуювання - це перш за все творчість, а тоді вже робота.
- Мене надихає можливість творити, - каже Олександр Ваврик. - Якщо люди задоволені моєю роботою, я нею теж задоволений. Не передати словами ці емоції, цей позитив, коли клієнт з усмішкою виходить із салону. Подобається додавати щось своє до ескізу, щоб робота була оригінальною. Обговорюю ідею з клієнтом і завжди всі задоволені.
У тернополянки Альони Барновської близько 20 татуювань.
- Деякі з них дійсно символічні для мене, - каже жінка. - Є просто орнаменти, є написи, є такі, які я обрала інтуїтивно - на рівні підсвідомості. Тату хотіла ще зі школи, це давня любов. Зробила їх приблизно три роки тому у трьох різних майстрів.
До татуювань родичі Альони ставляться по-різному.
- Бабуся досі сподівається, що вони з часом зникнуть, - розповідає тернополянка. - Мама теж зробила татуювання. Тато вважає, що моє тіло - моє діло. Як на мене, якщо тіло - то храм, то чому б його не прикрасити.
А як ви ставитесь до татуювань? Якщо маєте малюнок на тілі, діліться фотографіями у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер