Юні конструктори з Тернополя складають робота, який "рятуватиме тварин"

Юні конструктори з Тернополя складають робота, який "рятуватиме тварин"

Завдяки перемозі в конкурсі ґрантів гурток робототехніки КЗ СЮТ отримав набір, із якого можна скласти робота, що може виконувати ті місії, на які його запрограмують.

Раніше "20 хвилин" вже писала, що школа інформатики Станції юних техніків Тернопільської міської ради отримала трирічний грант по програмі FIRST LEGO League. І нарешті омріяний набір деталей від Lego, з якого можна зібрати не просто якусь іграшку, а робота, який може виконувати певні місії, отримав гурток робототехніки.

 - Ми давно мріяли про гурток робототехніки, і наші діти до цього підштовхували. Адже майже всі наші учні мають вдома комп'ютери, але не мають серцевини - отого мозку, який зможе оживити сам конструктор. Тож влітку цілком випадково нам на очі трапилася інформація, що благодійна організація Lego Foundation організовує ґрант, завдяки якому можна отримати такі набори, - керівник гуртів основ інформатики, робототехінки та комп'ютерної графіки Ольга Підлатюк.

Previous Next

Відео дня

Конкурс відбувався в два етапи: спершу керівники писали мотиваційний лист, а потім відбувалася співбесіда.

 - Ми написали листа, де пояснили, чого ми зможемо досягнути, отримавши цей набір. Із 130 заявок відібрали 25. Потім була співбесіда, на яку вже їздив заступник нашого директора Роман Гребень. Там він відповідав на уточнюючі запитання, зрештою, ми ввійшли в десятку закладів, які цей ґрант отримали, - продовжує пані Підлатюк. Після цього 7-8 жовтня ми вже проходили курс підготовки наставників з робототехніки в Києві. Там ми були, немов діти, адже конструктор викликає чимале захоплення: повзали по підлозі, підбирали необхідні деталі, злилися, якщо щось не виходило, - зрештою, ми повинні були спершу самі розібратися в усіх можливостях, аби потім пояснити все це нашій команді.

Сам ґрант діє три роки: в першому наборі міститься базовий комплект деталей, в наступні два роки його будуть просто доукомплектовувати необхідними запчастинами, які дозволять роботу виконувати все нові і нові дії. Базовий набір, до слова, коштує 18 тис. грн.

Тепер на базу гуртка робототехніки створили команду "Робознавці" із десяти своїх вихованців. 25 лютого, саме тоді в Києві відбудеться фестиваль, на якому інші  команди з різних міст України представлять своє бачення використання робота із конструктора Lego.

Це лише на перший погляд, конструктор - іграшка для дітей, аби розвивати моторику рук та розумові здібності. Насправді ж ніхто з батьків не знає, можливо, в них вдома росте маленький геній. Адже роботи виконують чимало завдань на заводах, тож гурток робототехніки якраз і буде працювати над тим, аби з їхнього конструктора теж  була якнайбільша користь - аби він зміг виконати чимбільше різних місій.

 - Кожного року цей фестиваль відбувається задля привернення уваги та поширення інформації серед дітей про глобальні проблеми людства, - пояснює керівник гуртка програмування СЮТ Андрій Чубатий. - Минулого року тема була про утилізацію сміття, в лютому ж фестиваль буде прив'язаний до теми "Тварини пліч-о-пліч з людьми", тобто, дітям пропонують задуматись, як люди можуть покращити життя тварин та їх взаємодію з людьми. Тому цього року робот має або рятувати тварин, або перемістити їх.

В наборі є фігурки різних тваринок та того, чим вони допомагають людям. Наприклад, корови дають молоко, тож робот має перемістити у вказане місце бочечки із цим молоком.

 - Звісно, сам робот цього ніколи не зробить, тому запрограмувати його мають саме діти, - продовжує Андрій Чубатий. - Робот складається із кількох приводів, блоку живлення і програматора, який зв'язує ці деталі між собою Таким чином цей робот оживає під керівництвом дітей.

Зараз викладачі думають над тим, щоб з наступного року робити не один набір в гурток робототехніки. Однак цього року працюватимуть вже із тими дітьми, які є. Наголошують на тому, що для гуртка необхідні конструктори, однак вони є дорогими, тож шукають спонсорів - людей, які зацікавлені в розвитку конструкторських навичок в школярів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 У ДТП на Тернопільщині постраждали п'ятеро людей 20:01 Поранений, але незламний: історія воїна-лісівника з Тернопільщини, який готується до протезування photo_camera 19:00 Жінки на керівних і бойових посадах в армії: що про це думають тернополяни? (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled 18:00 У Тернополі має запрацювати креативний простір OPEN SPACE Від читача 11:51 День кар’єри в ЗУНУ: крок у професійне майбутнє 17:01 У центрі Тернополя квітне магнолія (ФОТО ДНЯ) photo_camera 16:23 Бучацькі поліцейські затримали 16-річного студента, який прийшов в навчальний заклад з наркотиками 15:40 Оприлюднили відео конфлікту судді і поліції play_circle_filled 14:50 У Тернополі інспектор отримав майже сто тисяч за «правильне розмитнення»: що йому загрожує 14:10 У Тернополі 19 квітня падав сніг. Яку погоду чекати найближчими днями photo_camera 13:37 На Тернопільщині 19 квітня діятимуть графіки відключення світла для підприємств 13:05 «На щиті» повернувся захисник Сергій Михалко з Почаївської громади. Вічна пам'ять Герою! 12:18 Посмертно шестеро захисників отримали звання «Почесний громадянин міста Тернополя» 11:36 Волонтерка Христина Феціца пояснила, чому вирішила відмовитися від депутатства 11:03 Мобілізація автомобілів: що варто знати про новий закон. Для «20 хвилин» коментує юрист 10:18 Найнижчі пенсії в Україні отримують мешканці Тернопільської області (РЕЙТИНГ) 09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 мільйонів 09:02 Ранкові обстріли Дніпропетровщини. Є загиблі та постраждалі, серед яких — діти 08:01 Чи варто в найближчі дні чекати потепління в Тернополі та області 22:01 «У ногу прилетів осколок боєприпаса»: 47-річний захисник з ампутацією проходить реабілітацію у Тернополі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up