— На жаль, я захворіла на Сovid. Звернулася до свого сімейного лікаря Бохенок О.І. Результат тестування виявився позитивним, а на рентгені виявили запалення легень. Лікар сказала що місць у лікарні немає, тож призначила лікування вдома (антибіотики і капання). Я знайшла медсестру, яка погодилася проводити мені процедури. Лише одного разу подзвонила до медсестри, яка працює із моїм сімейним лікарем, щоб прийшла вколола. А вона сказала, що не прийде, бо переживає за своїх рідних, — пише у спільноті "Скалат" Галина Кузьо.
У соцмережах журналістка "20 хвилин" написала повідомлення пані Галині з проханням поспілкуватись та прояснити деякі моменти в конфлікті з лікаркою. Але жінка повідомлення не прочитала. Тож усю інформацію беремо з її допису.
Через тиждень жінці стало гірше. Вона розповідає, що знову подзвонила до лікарки.
— Вона не приїхала до мене, сказала міряти сатурацію, пити теплий чай і не панікувати. Після 10 днів антибіотиків я була зовсім виснажена, сил не було... А мені треба було здати повторний мазок (ПЛР-тест — прим. ред.). Я подзвонила до сімейного, пояснила, що йти три кілометри не маю сили і попросила, щоб вона до мене приїхала. Лікар одразу відмовила. Йшли вихідні, за деякий час я знову набрала лікарку, але вона навідріз відмовилася їхати до мене. Мені нічого не залишалося, як помаленьку відправлятися до неї. Було важко, але все ж таки добралася до поліклініки, пішки, — пише жителька Скалата.
Пані Кузьо скаржиться, що змушена була кілька годин чекати на ПЛР-тест у холодних коридорах, а за весь час хвороби лікарка сама жодного разу так і не поцікавилась її станом. Зрештою, вона вирішила здати необхідні аналізи в приватній лабораторії. Хоча таки пише, що повторний ПЛР-тест здавала в державній амбулаторії.
— Я здала мазки. Тепер чекаю на результати. Всі говорять про важку ситуацію з Сovid. Але ніхто не говорить, як люди з підтвердженим вірусом їдуть в рейсових автобусах, йдуть пішки, контактуючи з іншими людьми для того, щоб хоч якось добитися огляду лікаря і щоб здати мазки. Бо наші лікарі сидять у теплих кабінетах, і їм все одно, як ти себе почуваєш і як ти до них доберешся, щоб здати мазок. Маючи транспорт, вони не спішать їхати до хворого, не беруть жодних аналізів, і навіть коли ти до них приходиш, не хочуть вийти до хворого, бо він ще "позитивний", — скаржиться Галина Кузьо.
Жінка бідкається, що їй хотіли закрити лікарняний, коли вона продовжувала хворіти.
Сімейна лікарка Ольга Бохенок, яку згадує жінка, на розмову погодилась.
— Сьогодні, 19 квітня, ця ж пацієнтка була у мене на прийомі. Жодного слова: ні позитиву, ні негативу у мій бік не було. Тобто, окрім допису, жодних скарг не було. Я не розпочинала сама обговорювати написане у Фейсбуці, мені не до того, у мене багато пацієнтів, бо на роботі. Я оглянула жінку, призначила їй усе необхідне для лікування. Вона далі продовжує перебувати на лікарняному, — каже сімейна лікарка.
Ольга Бохенок каже, що звинувачення у її бік безпідставні. Раніше пацієнтка сама категорично відмовлялась від госпіталізації, та й за показами стаціонару не потребувала. А окрім того, вона лише раз звернулась з проханням до медсестри зробити їй укол.
— Жодного разу не було такого, щоб ми відмовляли комусь в тому, щоб прийти і зробити укол. Щодо медсестрички, то теж можу сказати, що ця ситуація насправді була не такою, як її описали. Ніхто нікого не ображав, хоча ми отримали море бруду у свій бік. У дівчини серйозно хворіє батько. У нього онкологічне захворювання. Він після операції повернувся і прийняв хіміотерапію. У той же день вона мала зробити йому укол. Тому чисто по-людськи вона попросилась: "При всій повазі, я не можу вас вколоти, бо я йду до онкохворого батька і не можу ризикувати". І це був єдиний раз, що вона відмовила комусь. Дівчина — професіонал своєї справи. Вона дуже відповідальна працівниця, і вона немало пережила. Це дуже жорстоко по відношенню до неї стільки бруду виливати. Я була свідком цієї розмови. Тим більше, жінка просила до неї прийти увечері, а не в робочий час, — розповідає пані Бохенок.
Лікарка також каже, що на прийомі 19 квітня пацієнтці призначили лабораторне обстеження, але вона його не пройшла.
— ЛКК продовжила лікарняний для цієї пацієнтки. Я не розумію, чому в дописі йдеться про те, що лікарняний мали закривати. Я оглядала її, міряла сатурацію, збирала анамнез. Тобто все було, відповідно до протоколів, — переконує лікарка.
Ольга Бохенок каже, що вся ситуація для неї неприємна, оскільки до допису ніяких претензій від пацієнтки не отримувала.
Оскільки в дописі Галина Кузьо йдеться, що вона свою скаргу направила в МОЗ, ми надіслали інформаційний запит у міністерство, аби дізнатися, як розбиратимуться в ситуації. Відповідь наразі очікуємо.
А за роз'ясненнями щодо норм роботи сімейних лікарів журналісти "20 хвилин" звернулись у пресслужбу НСЗУ.
Уся інформація про надання допомоги хворим з коронавірусом є у Наказі МОЗ №722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)".
Відповідно до наказу, пацієнтів із легкою та середньої тяжкості формами захворювання, які не мають показань до госпіталізації, рекомендовано лікувати в амбулаторних умовах. Переводити на амбулаторне лікування також слід одужуючих пацієнтів, які вже не потребують цілодобового нагляду. Рішення стосовно лікування в амбулаторних умовах приймає лікар з надання первинної медичної допомоги після клінічної оцінки стану пацієнта та оцінки безпеки домашнього середовища пацієнта шляхом проведення опитування.
Крім того, як зазначають в НСЗУ, медичні працівники (лікар/медична сестра) здійснюють контроль поточного стану пацієнта і контактних осіб. Вибір методу контролю обирається лікуючим лікарем (наприклад, опитування по телефону, візит за місцем проживання/перебування). Дані моніторингу повинні вносити в Медичну карту амбулаторного хворого або до електронної медичної інформаційної системи.
Як тільки ми отримаємо відповідь на інформаційний запит з Міністерства охорони здоров'я — одразу опублікуємо його. Стежте за новинами на нашому сайті. Редакція готова опублікувати позиції усіх сторін конфлікту. Ми також очікуємо на детальнішу розповідь від пані Галини Кузьо.
Читайте також:
Хворі на COVID, на самоізоляції ви або діти: як, кому і в якому розмірі оплатять лікарняний
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 21 від 24 травня 2023
Читати номер
Олексій Онишко
Леся Савків
Жаль і пацієнтку ,бо їй було не просто(найважче морально,мабуть), але і сімейний лікар з 2 тисячами декларантів не поїде до кожного,тай чи повинен їхати???(Наскільки відомо,сім.лікарі і не мають необхідних ЗІЗ ,щоб відвідувати covid -хворих) . Тут питання риторичне! Зараз усі працюють на межі,без вийнятку!
Завжди потрібно пам‘ятати про власну безпеку,дотримуватися правил карантину,covid нікуди не дівся!!!І в сотий раз подумати,йти в ресторан на д/н,чи ні??? (це як приклад!)Щоб не звинувачувати потім нікого!
P.S. Не заздрю тим,що лікуються у стаціонарах,але тут великий +,постійний нагляд мед.працівників,і лікування звичайно.
Ліда Плющ