Я, Федір Восінський, розпочав свою подорож вранці 26 лютого, а завершив увечері наступного дня. А розпочав її з тернопільського автовокзалу, з якого і розпочинаємо наше відео.
За час мандрівки я оглянув автостанцію та залізничний вокзал, а також центр і околиці міста.
Про це і не тільки читайте в матеріалі
Місто-чертяга або Яким Чортків побачили ми. Розпочинаємо новий проєкт про райони.
А про недоліки та проблеми міста я поговорив з міським головою Чорткова Володимиром Шматьком. Де очільник міста відповів на незручні запитання. Про що розповів пан Шматько, читайте в матеріалі:
На каву з міським головою Чорткова: про жахливі дороги, відсутність транспорту, роботи і не тільки.
Чортківчани виявилися дуже привітними та охоче розповіли про те, чого місту не вистачає, куди піти туристам, та де в місті можна смачно та дешево поїсти.
Я вирішив запитати у місцевих, чи комфортно їм жити у Чорткові та що хотіли б змінит
– Я народився тут, живу і буду тут жити. Що можу сказати про місто? Тут є свої недоліки і переваги. Наприклад, є вищі навчальні заклади, але після них важко влаштуватися на роботу. Місцеві роботодавці кажуть «з чортківським дипломом не пропонувати». Таких людей на роботу ніхто не візьме.
Хотілося б, щоб місто було чистішим, щоб асфальт в центрі замінили на бруківку. А головне, в місті є на що подивитися, є куди піти, є гарні пам’ятки, які потроху перетворюються в руїни. Взяти той самий замок. Це гордість міста, але його вигляд… Ви самі маєте оцінити.
– Я теж тут як турист, хоч і народилася в Чорткові. Живу тепер не тут, одна з причин – нелегко знайти роботу. Для молоді тут є місця відпочинку, є заклади освіти, пам’ятки, але людям за 50 тут нема що робити. Маю на увазі, що тут нема де працювати нам.
За останній час тут багато чого змінилося, з’явилися нові заклади. Влада ніби й старається щось робити, але ці дороги…
– Для мене це рідне місто, і зараз я бачу, як воно відроджується. Бачив його занепад у радянські часи, а зараз можу сказати, що місто розвивається.
Щодо освіти, скажу так. Наша молодь, чортківська, виїжджає звідси на навчання у Тернопіль, Львів чи Київ. А у ВНЗ Чорткова навчаються студенти з навколишніх сіл, малих райцентрів.
Потроху все стане на свої місця, все буде. Будуть і дороги, ось в місті будують кінотеатр, бо старий роками пустував і розвалювався.
Чортків особливий тим, що він трошки чертяга. Тут і ціни трошки більші, але це через те, що місто відбудовували коштами заробітчан.
– Мене не було в місті три роки. Можу лиш сказати, що за цей час дороги в місті не змінилися. Їх стан такий же поганий, як і був. Але дуже багато останнім часом відкриваються спортивно-розважальні заклади.
Я тут працював раніше на державній службі. Взагалі роботу в Чорткові знайти легко, а от хорошу зарплатню ой як важко. Та для навчання воно підходить, тут є хороші заклади.
Місту не вистачає сміттєперероблювальної фабрики. Питання сміття тут стоїть доволі гостро і є болючим. Вважаю, що побудова такої фабрики дозволила б не тільки позбутися сміття, але й отримувати значний дохід.
– З 2010 року тут живу. Місто мені дуже подобається, тут є куди вийти, багато розважальних закладів, кафе. Думаю, для студентів воно дуже комфортне.
Доріг місту не вистачає, але ця тема «болить» всім містам України. До того ж, бачу, що мер міста працює над такими питаннями.
Мені здається, що нам всього вистачає. Потрібно лиш вміти це розвинути.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер