Посилення швидкості вітру до 30 м/с.
Ранок у Тернополі буде похмурим, та хмари займатимуть своє місце під сонцем до самого вечора. Удень піде дрібний дощ, який може посилитися ближче до вечора.
Температура повітря від -4 до +4, повідомляє sinoptik.ua.
Український гідрометцентр оголосив штормове попередження на понеділок, 10 лютого. Відповідне повідомлення є у розпорядженні Укрінформу.
"10 лютого вночі у західних, північних та Вінницькій областях, вдень в Україні пориви вітру 15-20 м/с, в Карпатах значний мокрий сніг, хуртовини (I рівень небезпечності, жовтий), у західних областях сильний вітер 25-30 м/с, на високогір'ї Карпат 35-40 м/с (II рівень небезпечності, помаранчевий)", - йдеться у повідомленні.
10 лютого погоду області визначатиме проходження вдень атмосферних фронтів від циклону з центром над Скандинавією, повідомляє Тернопільський обласний центр з гідрометеорології.
Область: Хмарно з проясненнями. Вночі без істотних опадів. Вдень часом дощ. Вночі та вранці на дорогах ожеледиця. Вітер південно – західний, 7 – 12 м/с, вдень пориви 17 – 22 м/с. Температура вночі 0 – 5º морозу, вдень 2 – 7º тепла.
Місто: Хмарно з проясненнями. Вночі без істотних опадів. Вдень часом дощ. Вночі та вранці на дорогах ожеледиця. Вітер південно – західний, 7 – 12 м/с, вдень пориви 17 – 22 м/с. Температура вночі 3 – 5º морозу, вдень 4 – 6º тепла.
- Люблю я ці - юхуууу! - передвесняні перебудовчі атмосферні процеси, - написала на своїй сторінці у соцмережі синоптик Наталка Діденко. - Ще минулої ночі на Сході України та Запоріжжі було до 20-23 градусів морозу, як вже завтра, 10-го лютого, на Заході України очікується до +8 градусів.
Так, до нас йде потепління.
У понеділок протягом дня у більшості областей України стовпчики термометрів підскочать до +1+8 градусів, лише у східній частині буде холодніше, 0-5 градусів морозу. З температурою розібралися.
Тепер - опади та вітер. Над північними районами Норвегії та Швеції перебуватиме завтра центр потужного циклона на ім`я Sabine. Карта 1.
Циклон стане причиною штормового, подекуди ураганного, вітру та сильних опадів у багатьох країнах Європи (карта 2). Уточніть стан своїх рейсів.
В Україні 10-го лютого також вітер розгуляється не просто до сильного, а навіть до дуже сильного, до 15-25 м/с, а на Заході та, особливо, у Карпатах до 30 м/с і навіть за 30 м/с.
Тому завтра у гори не ходіть, тим більше, що на сайті Гідрометцентру попереджають ще й про небезпеку лавин!
Атмосферний фронт із заходу принесе в наші західні області, на Вінниччину та в північну частину дощ та мокрий сніг. Опади більш ймовірні завтра вдень чи й надвечір понеділка.
У Карпатах - значні опади.
У Києві очікується сильнющий вітер, будьте обережними! Позабирайте з відкритих балконів все, що легко може зірватися. Шкода буде побитого міллю килимка, чудових облізлих картонних коробок з-під старого пилососа та з Нової Пошти, штор із старої квартири у чайнички, трьох прадавніх валіз та інших вкрай потрібних, милих серцю, речей)
Разом із штормовим південно-західним вітром прийде потепління, вночі вже слабенький `мінус`, а вдень у Києві до +5 градусів. Опади: вранці сухо, вдень збільшення хмарності та вологості, ввечері у столиці дощ та мокрий сніг.
Першочергова готовність до бурхливої зміни синоптичної ситуації - метеопатам, будівельникам та встановлювачам білбордів! - завершує свій допи синоптик.
- ...якщо взяти останні років 25, то у 22 з них середня температура була вищою від кліматичної норми. У приблизно половині випадків — значно вищою від норми. І було лише кілька випадків, коли зимовий період був близьким до норми і трохи нижчим за норму. Загальна тенденція йде до стійкого і стрімкого підвищення температурного режиму в зимовий період. Найближчими роками ця тенденція нікуди не дінеться, адже немає причин для того, щоби щось змінилося, - розповів в інтерв'ю "Главкому" директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда, відповідаючи на запитання наскільки нетиповою для українських широт є погода, яку ми спостерігаємо впродовж останніх років.
Перехідні сезони стали набагато коротшими, особливо весняний період, який може тривати один місяць замість трьох. Різкий перехід від зимових процесів до літніх стає характерним. А загальна тенденція до підвищення температури літнього періоду зберігається і підтверджується практично кожного року. Тобто інше літо, аніж тривале і спекотне у нас, мабуть, не скоро буде, зазначив головний синоптик країни.
Цього дня вшановується пам’ять преподобного Єфрема Сиріна. У народі цей день називали Єфрем Вітродуй. Люди боялись вітру 10 лютого, оскільки він передвіщав сире, холодне літо. Тому і говорили: “Не до добра літнього Єфремів вітер”. Ще до нас дійшли спостереження за снігом: якщо нічний сніг залишиться на гілках дерев, то й на землі не розтане.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер
Val Val
Сергей Васильев