"20 хвилин" розповідає про новинки меню та приготування фірмових страв у кафе, барах і ресторанах Тернополя
Ароматна закрита піца „Кальцоне”, спечена у традиційній неаполітанській печі, — одна з найпопулярніших у меню кав’ярні-ресторації „Скоріні”.
— Справжня пічка повинна мати температуру не нижчу ніж 400 градусів і працювати на дровах, — каже піцейола Роман Бартіш. — У нашій ресторації — саме така. Це так звана купольна піч. Таких в Україні — лише декілька. Вона збудована з каменю зі схилів вулкану Везувій за старовинними неаполітанськими традиціями. Тож і називається неаполітанська, або помпейська. На наше замовлення її виготовив відомий майстер Стефано Феррара. Завдяки цій печі усі піци виходять дуже смачними.
Переваги цієї печі у тому, що жар розподіляється у ній рівномірно, а висока температура, понад 400 градусів, дозволяє швидко готувати усі страви.
— Тип деревини теж важливий для роботи печі, додає хлопець. — Ми використовуємо бук, граб і дуб.
Секрет неаполітанської піци, за словами співрозмовника, працівникам кав’ярні-ресторації відкрив ресторатор з Івано-Франківська. Тож кожен відвідувач закладу може сповна насолодитися смаком цього італійського смаколика. Найпопулярніші з 18 піц — „Чотири види м’яса”, „Чотири види сиру” та „Кальцоне” — закрита піца-вареник.
— „Кальцоне”, на мою думку, соковитіша і смачніша, за відкриті піци, — каже піцейола. — Та кожен обирає те, що йому більше до смаку.
Роман кладе на робочу поверхню кульку-заготовку для піци і починає розтягувати її руками до потрібного діаметру.
— Якщо тісто розкачувати качалкою, то кисень вийде з нього і піца не буде такою пухкою і смачною, — пояснює співрозмовник. — Ми пропонуємо піци двох діаметрів — 28 і 35 см. Адже не кожен зможе з’їсти велику піцу чи, можливо, хоче замовити ще щось.
Підготовлену паляницю, або фокачо піцейола змащує натуральним помідоровим соусом. Та всю поверхню, а лише половину. На неї викладає нарізані тонкими плястерками продукти — шинку, гриби, помідор. Посипає усе дрібненько тертою моцарелою і закриває піцу, як вареник. Та ще й скріплює краї, аби не витекла начинка. Притрусивши піцу пармезаном, Роман вправно садить її на велику лопату і відправляє у піч.
Не минає й двох хвилин, як піцейола виймає готовий смаколик з диво-печі, перекладає на дерев’яну тарілку і прикрашає гілочками руколи. „Кальцоне” так смачно пахне, що хочеться її з’їсти відразу. Але ні, бо ж треба ще зробити фотосесію. Коли нарешті починаю куштувати цей неаполітанський „вареник”, не стримуюся від захвату — смакота та й годі! До речі, вартість піци „Кальцоне” діаметром 35 см — 49.00 грн.
Скільки чого треба:
240 г заготовки з тіста, 60 г шинки, 70 г помідорового соусу, 40 г свіжих печериць, 60 г помідора, 50 г моцарели, 10 г пармезану, 5 г руколи.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
зателефонувати цієї катастрофи "Піца"!
Якщо ви хочете знати, що таке дійсно гірших піца в місті, перейдіть на Skorini
і ви будете нудити.