Працюють медпрепарати для підсилення потенції у чотирьох із п’яти випадків, — каже лікар. — Одна з причин — емоційне перевантаження. В окремих випадках ці препарати розкладаються в організмі під дією певних ферментів. Тобто цілком можливий випадок, коли чоловік таблетку випив, а ерекції в нього так і нема, принаймні, такої, якої він очікував. Скажімо, невпевненість чоловіка в собі може бути настільки сильною, що ерекція так і не наступить.
Ерекція не зникала 12 годин
Пан Таранніков пригадує випадки, коли пацієнти самостійно призначали собі такі медпрепарати і не стежили за їхнім дозуванням. До речі, перша доза таких ліків має бути 50 міліграмів — одна таблетка. Таблетки по 100 міліграмів, за порадою лікаря, можна використовувати тоді, коли «50-ка» не дає бажаного ефекту. Але це може вирішити тільки лікар.
— Один мій пацієнт самостійно прийняв дві таблетки по 100 міліграм протягом дня, — розповідає сексопатолог. — Це при тому, що допустима доза — до 100 міліграм у день. Тому у чоловіка виникло ускладнення — неконтрольована ерекція, яка тривала 12 годин і самостійно не зникала. Чоловік мусив звернутись до лікаря, бо набряки в статевому органі могли б потягнути за собою незворотні процеси.
В основному ж пацієнти сексопатолога “Віагрою” задоволені. Скарг на підробки також поки не було.
— У багатьох випадках прийом таких препаратів дає людині надію. Особливо в старшому віці, коли є порушення статевої функції через хронічні простатити, аденому простати, гормональний дисбаланс в організмі, який викликає стійке порушення ерекції, — зауважує Євген Таранніков. — І тоді “Віагра”, безумовно, виручає. Знову хочеться жити. Бо якщо чоловік неспроможний у ліжку, то й у повсякденному житті в нього все валиться з рук, бо свою невдачу він не може викинути з голови.
Більшість препаратів для посилення потенції затримуються в організмі до 36 годин і протягом цього часу чоловік може здійснити навіть не один статевий акт. Але навіть при прийомі препарату ерекція наступає тільки за наявності сексуального подразника. Натомість без прелюдії ерекція може не наступити навіть після прийому таблетки.
Дія кремів і таблеток приблизно однакова, каже пан Таранніков. Але, за словами пацієнтів, таблетки надійніші, вони дають більшу кількість позитивних випадків. А креми не завжди працюють так, як би хотілося.
Краще проконсультуватись
Ліки для підвищення потенції мають і свої протипоказання. Якщо чоловік має алергічну реакцію на силденафіл або інші компоненти препарату, потрібно порадитися з лікарем щодо можливості його застосування. Не можна приймати такі препарати при стенокардії або інших серцево-судинних захворюваннях. Через це перед початком лікування порушень ерекції варто пройти кардіологічне обстеження. Застосовувати їх разом з іншими лікарськими засобами можна лише у тих випадках, коли це дозволить лікар.
— А загалом краще не зациклюватись на прийомі препаратів, а звернутися до лікаря-сексопатолога, — радить Євген Таранніков. — Адже дуже часто імпотенція є наслідком простатитів, грибкових захворювань. І доки не змінити в організмі непотрібну для нього флору, не зняти запальний процес, — результату не буде. Це не вихід — накупити таблеток і постійно ними користуватися, тим паче, це не таке дешеве задоволення. Часто треба усувати психологічну причину, яка викликала порушення статевої функції. Це може зробити тільки лікар. Щоправда, деколи в цьому може допомогти розумна жінка.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер