Лікування інсульту у 2024 році — що оплачує НСЗУ

Лікування інсульту у 2024 році — що оплачує НСЗУ

Медична допомога при гострому мозковому інсульті входить до Програми медичних гарантій. Людина з підозрою на інсульт отримує усю необхідну діагностику безоплатно, а у разі підтвердження діагнозу – лікування. 
 

Інсульт – це раптове гостре порушення мозкового кровообігу, яке призводить до пошкодження головного мозку. Але вчасна та кваліфікована медична допомога істотно знижує ризик важких ускладнень для здоров’я пацієнтів та інвалідизації. Саме тому медична допомога при інсульті входить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій і є безоплатною. Людина з підозрою на інсульт отримує усю необхідну діагностику безоплатно, а у разі підтвердження діагнозу — й лікування.

Про це повідомляють на сайті Національної служби здоровя України (НСЗУ).Які безоплатні послуги отримають пацієнти в межах пакету «Медична допомога при гострому мозковому інсульті»?

У межах пакету безоплатними для пацієнтів є такі медичні послуги:

Відео дня
 • первинний огляд пацієнтів невропатологом та/або нейрохірругом у кабінеті нейровізуалізації або в приймальному відділенні/відділенні екстреної (невідкладної) медичної допомоги;  
 • невідкладна нейровізуалізація (КТ чи МРТ) не пізніше 60 хвилин після звернення (доставлення машиною ЕМД) пацієнта до лікарні; 

 • проведення лабораторних (клінічний аналіз та біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз та ін.) та інструментальних СКТ, МРТ, ЕКГ, УЗД тощо) досліджень в режимі 24/7;
 • системна тромболітична терапія (при ішемічному інсульті);
 • при необхідності проведення або термінове транспортування пацієнтів до лікарні, в якій можуть проводити ендоваскулярні нейроінтервенційні втручання або нейрохірургічні втручання;
 • своєчасне проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
 • динамічне спостереження за функцією ковтання;
 • консультації інших лікарів при потребі та обов’язково консультація логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 72 годин після госпіталізації; 
 • цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд;
 • надання медичної допомоги в умовах палати та\або відділення інтенсивної терапії;
 • забезпечення ліками, зокрема, для тромболітичної терапії, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів;
 • надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду та направлення пацієнтів для отримання послуг з реабілітації у післягострому реабілітаційному періоді та ін. 

Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах пакету «Медична допомога при гострому мозковому інсульті можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі «Вимоги ПМГ 2024» (п. 37).

Чи має пацієнт платити за екстрене КТ чи МРТ при підозрі на інсульт?

Ні. Невідкладне проведення спіральної комп’ютерної томографії (СКТ) головного мозку включно з СКТ— ангіографією та/або МРТ головного мозку включно з неконтрастною МР-ангіографією у цілодобовому режимі  включено до пакету «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». Таку візуалізацію мають зробити не пізніше 60 хвилин з моменту, як людина потрапила до лікарні. 

Чи може в лікарні, яка надає медичну допомогу при інсульті за договором з НСЗУ, не бути КТ чи МРТ?

Ні. Людину з підозрою на гострий мозковий інсульт бригада екстреної медичної допомоги повинна доставити безпосередньо в той найближчий медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на надання послуг з лікування інсульту. Наявність договору за цим пакетом означає, що лікарня відповідає усім необхідним вимогам для надання медичної допомоги при інсульті. Тобто такі лікарні мають забезпечити пацієнтам цілодобове проведення лабораторних досліджень, СКТ головного мозку включно з СКТ-ангіографією та/або МРТ головного мозку включно з неконтрастною МР-ангіографією.

В яких лікарнях пацієнти можуть отримати якісну та безоплатну медичну допомогу у випадку гострого мозкового інсульта? 

У тих медичних закладах, які мають договір з НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». Це гарантія того, що там є необхідний медичний персонал, обладнання, зокрема КТ або МРТ, а також можливість зробити всі необхідні обстеження, без яких якісна допомога неможлива.

Безоплатна медична допомога при гострому мозковому інсульті надається у 63-х лікарнях країни. Побачити їх можна на дашборді «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій», обравши групу послуг «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». Перейдіть на карту надавачів медичної допомоги і наберіть «інсульт» у фільтрі «Група послуг». Або ж зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, оператор допоможе знайти найближчий заклад. Або надасть інформацію, чи має лікарня, в яку пацієнта привезла швидка, договір з НСЗУ на лікування інсульту.

Дашборд НЗСУ відображає 5 лікарень на Тернопільщині, які надають медичну допомогу при гострому мозковому інсульті, це:

 • Борщівська міська лікарня;
 • Теребовлянська міська лікарня;
 • Чортківська центральна міська лікарня;
 • Тернопільська обласна психоневрологічна лікарня;
 • Кременецька опорна лікарня.


В НСЗУ наголошують — електронне направлення пацієнтам із підозрою на інсульт не потрібно. 

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, як у тернопільській лікарні рятують людей після травм та інсультів, зокрема про успіхи медиків і пацієнтів нейрореабілітаційного відділення Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні.

 

Читайте також:

Повноцінне життя після травм та інсультів можливе: як у тернопільській лікарні рятують людей « з того світу»

Повертають до життя після інсульту: репортаж із неврологічних відділень тернопільської лікарні (ВІДЕО)

Прийшов у магазин, впав і помер: медики уже не встигли врятувати чоловіка, який пережив три інсульти

Що треба знати тернополянам, щоб не пропустити інсульт

Інсульт не стається у здорових

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
 • Ivanka Zhuk

  Теж є сумніви з приводу безкоштовності, хоча, якщо мова йде про екстрені ситуації, може щось і зроблять безкоштовно. Ми якось на таке не розраховуємо, тому воджу батька у приватну клініку для проходження МРТ головного мозку https://medikom.ua/mrt-golovnogo-mozga-kiev/ все швидко, без зайвих стресів та черг.

 • Людмила Людмила

  БРЕХНЯ!!! Максимум, що роблять безкоштовно - аналізи.
 • Nin Ja

  Ага, безкоштовно, як же. Це БРЕХНЯ!!!

keyboard_arrow_up