Уляна Супрун пояснила, що таке безпека пацієнта

Уляна Супрун пояснила, що таке безпека пацієнта

Сьогодні вперше проходить Світовий день безпеки пацієнта. Цей день започатковано, щоби привернути увагу до проблем безпеки медичної допомоги для головного клієнта цих послуг — пацієнта.

Що означає така безпека, пояснила на своїй сторінці у facebook екс-очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун. Передусім це мінімізація потенційних ризиків та шкоди, яку може отримати пацієнт внаслідок отримання медичної допомоги. Безпека є основою якісних медичних послуг.

За даними ВООЗ, 134 мільйони потенційно небезпечних для здоров’я і життя людей випадків трапляються щороку в лікарнях країн з низьким і середнім рівнем доходу. Це стає причиною близько 2,6 мільйона смертей щороку. Водночас такі помилки завдають шкоди не лише здоров’ю та життю пацієнтів, але й є причиною додаткових видатків на охорону здоров’я. http://bit.ly/2kDEZje

Які саме існують ризики. http://bit.ly/2mekOZj:

▪ Глобально чотирьом з десяти пацієнтів завдається шкода під час отримання первинної чи амбулаторної медичної допомоги. Близько 80% випадкам таких помилок можна запобігти. Найбільш поширені з них пов'язані з неправильною діагностикою, призначенням чи використанням ліків та медичних виробів.

▪ Лікарняні інфекції. Вони трапляються у кожного 7-го пацієнта та 10-го пацієнта зі 100 госпіталізованих у країнах з високим рівнем доходу та країнах із низьким та середнім рівнем доходу відповідно.

▪ Небезпечні хірургічні операції, які викликають ускладнення. Майже 7 мільйонів пацієнтів щорічно зазнають таких ускладнень, 1 мільйон з них помирають під час операції або відразу після неї.

▪ Небезпечні ін’єкції. Через них можуть передавати інфекції, такі які ВІЛ та гепатити В та С.

▪ Діагностичні помилки трапляються приблизно у 5% дорослих в умовах амбулаторної допомоги. Більш ніж половина цих випадків можуть нанести серйозну шкоду здоров’ю.

▪ Небезпечні практики пов’язані з переливанням крові.

▪ Несвоєчасне виявлення сепсису. Ці інфекції часто стійкі до антибіотиків, тому становлять значний ризик для здоров’я пацієнта. Інфекції зачіпають понад 31 мільйон людей у ​​всьому світі. 5 мільйонів з яких помирають.

▪ Венозна тромбоемболія — одна з найпоширеніших причин шкоди пацієнту, що сприяє третині ускладнень, пов’язаних з госпіталізацією. Щорічно в країнах з високим рівнем доходу припадає 3,9 мільйона випадків і 6 мільйонів випадків у країнах з низьким та середнім рівнем доходу.

Якість та безпека — ключові аспекти, що визначають рівень охорони здоров’я країни. Стара система не могла їх гарантувати пацієнту.

Тому кожен напрямок у трансформації системи має на меті це змінити:

✅Українські лікарі можуть базувати свої рекомендації пацієнтам на сучасних міжнародних настановах. Це убезпечує від надмірного призначення ліків сумнівної ефективності чи застарілих способів лікування.

✅Держава закуповує ліки і вакцини високої якості з доведеною ефективністю.

Загалом за 40 напрямами державної програми закуповуються близько 500 препаратів та понад 700 медичних виробів, які пацієнти отримують безоплатно. Це життєво необхідні дороговартісні препарати — зокрема для лікування онкології у дітей та дорослих, туберкульозу, вірусних гепатитів В та С, ВІЛ/СНІДу, рідкісних захворювань. http://moz.gov.ua/zakupivli-likiv

Лікарні закуповують препарати за Національним переліком від розповсюджених хвороб, що завдають найбільшої шкоди здоров’ю людей. Він включає 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин (понад тисячу ліків від різних виробників), ефективність яких доведена. https://www.natsperelik.com.ua/

В Україні достатньо вакцин за Календарем профілактичних щеплень. Усі вони якісні і ефективні, закуповуються для України Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). http://bit.ly/2MlTWTe

✅Закладено основи пацієнт-орієнтованого підходу до надання первинної медичної допомоги: класифікація ІСРС-2.

Сімейні лікарі, терапевти і педіатри вчаться працювати за новою системою, коли в центрі уваги стоїть пацієнт і питання його здоров’я. Лікар може фіксувати не лише діагнози, а симптоми та процеси, що не передбачають діагнозу. Тобто формувати цілісну картину стану здоров’я пацієнтів і можливість відстежувати її у динаміці.

✅Безпечна кров. Уряд ухвалив Стратегію розвитку національної системи крові в Україні. До 2022 року усі пацієнти, що потребують донорської крові, зможуть отримати її не боятися зараження. Будуть впроваджені європейські стандарти та практики діяльності системи крові. http://bit.ly/2K5n5Rq

✅Кваліфікований і освічений лікар. Це має стати не винятком, а загальним правилом для української медицини. Для цього впроваджено зміни на кількох рівнях. Запроваджено стратегію розвитку медичної освіти, концепцію безперервного розвитку лікарів та професійне ліцензування лікарів — це ті кроки, які мають покращити кваліфікацію лікарів та вивести медичну освіту на принципово новий рівень. http://bit.ly/2mjMlbZhttp://bit.ly/2mdYHCj

За лінком докладний матеріал про те, як МОЗ України забезпечує якість та безпеку медичних послуг. А також про те, як реалізувати право пацієнта на якісну і безпечну медичну допомогу ➡ http://bit.ly/2mlin7u

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ігор

    а як була міністром то чому не вирішила питання з безпекою пацієнтів?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:05 Він бився, як Герой! Війна забрала життя солдата з Тернопільщини Олега Стахова 13:03 Літні табори в школах Тернополя: пільг не буде. Скільки потрібно заплатити за дитину? 12:29 В аварії на Карпенка постраждав велосипедист 12:05 Стали відомі графіки руху маршруток до дач біля Тернополя Від читача 09:38 Переведення військовослужбовця з однієї частини/місцевості в іншу 10:49 На вулиці 15 Квітня пошкоджена лінія електропередач — змінили рух тролейбусів 10:37 На щиті повертається додому Герой з Баворова 10:11 Затвердили графіки курсування приміських автобусів до сіл Тернопільської громади 09:05 У Тернополі на ремонт зупинили ще дві котельні 08:01 Сьогодні, 30 травня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити 21:03 Жінка з Чортківського району втратила понад 17 тисяч гривень, шукаючи роботу в Польщі 20:01 Що Ірина загинула, мамі сказали вже після похорону: родичі шукають свідків ДТП біля Шибалина 19:03 Ми перевірили, у якому стані підземні та надземний переходи Тернополя photo_camera 18:01 Жителька Почаєва втратила через шахраїв майже 39 000 гривень 17:00 У вертикальному озеленні Сопільче замість квітів – бур’яни: фото дня 16:40 Найкращі напрямки для літнього відпочинку дитини: огляд кращих варіантів (партнерський проєкт) 16:05 У червні в Тернополі відбудуться дитячі турніри з дворового мініфутболу 15:30 Службова таємниця? Скількох чоловіків забронювали під час війни у радах Тернопільщини та ОВА 14:45 Аварія на вул. Захисників України: є постраждалі (ОНОВЛЕНЕ)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up