Як квітка стала ключовим символом творінь кам’янецької майстрині

Як квітка стала ключовим символом творінь кам’янецької майстрині

Виготовляти прикраси із полімерної глини, натурального каміння, сухих квітів та епоксидної смоли, робити текстильні брошки, розписувати скло, кераміку, батік, писанки, оздоблювати дзеркала, шити сумки та мітенки, а також малювати картини – усе це вміє молода майстриня із Кам’янця-Подільського Юлія Марущак-Кубряк.

Нещодавно вона побувала в Тернополі. У творчій студії  «Палітра тепла» провела майстер-клас із виготовлення фантастичних прикрас із сухоцвітів, залитих епоксидною смолою.

Шити навчилася сама

Творити красу власними руками 26-річна Юлія Марущак-Кубряк розпочала ще з дитинства. Вже тоді вона залюбки виготовляла подарунки, робила листівки й одразу поспішала комусь їх презентувати. А ще дівчинці дуже подобалося майструвати одяг для своїх ляльок. У п’ятому класі перейшла до сумок. Не раз потім обмінювала їх на книжки та інші милі дрібнички.

Відео дня

– У нас вдома була старенька швейна машина, то я її повністю окупувала, – пригадує майстриня. – Шити навчилася самотужки.

Потім була художня школа, коледж культури і мистецтв та університет ім. Івана Огієнка. Навчаючись в коледжі, Юлія Марущак-Кубряк почерпнула знання про батік, писанкарство, ткацтво.

– Я навчалася на факультеті образотворчого мистецтва, – розповідає молода жінка. – Згодом у коледжі з’явилося відділення декоративно-прикладного мистецтва. Шкодую, що не встигла на той факультет.

У декреті «виросли крила»

Після закінчення університету працювала художником у районному центрі  культури і мистецтв «Розмай». Була вчителем образотворчого мистецтва у художній школі. Проста і щира білявка із довгою косою невдовзі вийшла заміж і згодом пішла у декретну відпустку.

– Чоловік Дмитро розуміє мене з півслова, бо він також творча особистість – художник, відеооператор, режисер, – стверджує пані Юлія. – Наша сім’я, як-то кажуть, два чоботи – пара. Чоловік каже, щоб я займалася тим, чим мені подобається. Хоч і захмарних прибутків моє хобі не приносить, але задоволення від нього – колосальне! Мені інколи аж сняться ідеї, які можна було би втілити в життя.

Коли 5 років тому народився синочок Данилко, у Юлії Марущак ніби виросли крила. Її переповнювали творчі ідеї і вона поспішала втілювати їх у життя. Не поменшало творчого завзяття у молодої мами і з появою донечки Даринки, якій виповнилось вже два рочки.

Хоч улюбленою справою майстрині залишається шиття, але її неповторні вітражі та прикраси вражають не менше, заворожуючи погляди поціновувачів хенд-мейду. Кам’янчанка  постійно відвідує  фестивалі подарунків ручної роботи.

Трапляється, що майстриня робить щось і на замовлення. Найчастіше – сумки та прикраси. Головна умова, при якій вона береться за роботу, – це має бути щось цікаве, оригінальне і складне. Творча майстерня Phytart Юлії Марущак існує вже 7 років.

Дарує квітам друге життя у прикрасах

Юлія Марущак-Кубряк час від часу влаштовує майстер-класи, залюбки навчаючи всіх охочих того, що вміє сама. 25 квітня у Тернополі, в творчій студії-крамниці «Палітра тепла», вона показала тернополянкам як створювати кулони та сережки власноруч.

До речі, захоплення красою квітів у Юлії Марущак-Кубряк зародилася ще у школі, коли вона отримала завдання зібрати гербарій.

 — Саме тоді я зрозуміла, що, чим би я в житті не займалася, скрізь ключовим символом моїх творінь буде квітка, — згадує майстриня. — Зараз у мене весь балкон у горщиках. Також збираю польові квіти, а ще використовую цвіт дерев. Люблю усі, бо кожна квіточка — шедевр, варто лише придивитися.

Перш, ніж створити прикрасу, молода жінка вирощує та відбирає «найвродливіших» представниць флори і складає їх у книжки. Там вони очікують свого ювелірного перевтілення.

Колись пані Юлія робила листівки з гербарієм, скляні прикраси, паралельно захоплювалася вітражами, пробувала експериментувати зі “склоефектом” (вітражним гелем). Одного разу відкрила для себе новий матеріал — епоксидну смолу, з допомогою якої найлегше було втілити свої задуми. Так з’явилася перша колекція авторських прикрас. Відтоді проминуло уже п’ять років. За цей час  роботи кам’янецької майстрині стають дедалі популярнішими. Найчастіше пані Юлії замовляють прикраси із бутонами троянд, незабудками, дикою лавандою, аурінією — квіткою, що росте лише на скелях у Кам’янці, а також цвітом персика. У прозорій кульці вони виглядають дуже ефектно.

Отож, на майстер-класі у Тернополі майстриня роздала усім учасницям форми для кулонів та сережок, а також запропонувала обрати засушені квіти, які привезла із собою. Відтак кожна учасниця декілька разів покривала акриловою фарбою середину прикрас, а тоді викладала композицію з обраних квітів. Після цього вироби сушились у духовці. Тим часом Юлія Марущак-Кубряк приготувала суміш з епоксидної смоли та затверджувача, у пропорції 2:1, тобто 10 ложок смоли і 5 затверджувача. Все ретельно перемішала, щоб не було бульбашок і «ниток». Пластикову склянку з готовою рідиною накрила фольгою і відправила в нагріту до 60 градусів електродуховку, зауваживши при цьому, що смола має нагрітися, але не закипіти. Для цього потрібно 5-7 хвилин. Готовою нагрітою рідиною учасниці заливали свої прикраси, починаючи з місць, не заповнених сухоцвітами. Коли смола трохи загустіла, сережки та кулони поскладали на деко і відправили в духовку на кілька годин. Готові вироби учасниці майстер-класу забрали вже наступного дня. У кожної вийшла чудова індивідуальна прикраса – ексклюзив, виготовлений власноруч.

 

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Фотопастка на Тернопільщині «спіймала» родину борсуків play_circle_filled 21:00 Як і де отримати безоплатну паліативну допомогу на Тернопільщині: алгоритм дій та перелік лікарень 20:00 Експерт пояснив чому росіяни почали запускати дрони вдень і навіть на Західні області play_circle_filled 19:02 ДТП біля Синяви: четверо загиблих, з них двоє дітей з однієї родини. Що ще відомо Від читача 17:11 Служба зайнятості у смартфоні 18:00 Охочі можуть збивати дрони й отримувати 100 000 гривень на місяць 17:30 У тернопільської молоді запитали як вони хочуть відзначати свій день 17:00 У Тернополі патрульні розшукали 92-річного чоловіка, який вийшов з дому та не повернувся 16:30 На Микулинецькій обмежать рух через ремонт дороги 16:03 Затопило цокольні приміщення, двір перетворився на болото: наслідки підтоплення на Галицькій photo_camera 15:30 Шукають свідків ДТП біля поліклініки, в якій під колесами вантажівки загинула жінка 14:50 На Тернопільщині затримали посадовця комунальної установи за вимагання 50 тисяч гривень photo_camera 14:20 Тернополянка Іванна Дяченко стала чемпіонкою Європи з веслування на байдарках і каное 13:40 Через аварію в Підгородньому четверо людей опинились в лікарнях 13:15 Підпалив релейну шафу, готував теракт — підозрюють жителя Чортківського району на Тернопільщині 12:36 ДТП на Будного: збили пішохода 12:25 У Києві застрелили полковника СБУ 12:00 Ворожі канали поширюють фейк про «крематорій у Тернопільській області» 11:30 Відкачують воду, є підтоплення на кількох вулицях: наслідки негоди у Тернополі photo_camera 11:02 Біля «Подолян» перекрили дорогу. Що роблять і коли рух транспорту відновлять?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up