Все почалося з того, що на початку квітня членів садово-городнього кооперативу «Вітамін» попередили про планову обрізку дерев, що ростуть біля ліній електропередач. Обрізку мали проводити двоє найнятих працівників під керівництвом директора кооперативу.
Василь Береза розповідає, що їм навіть не вказали, о котрій годині обрізатимуть дерева.
– Ви зрозумійте, я самотужки побудував цей дачний будинок, виростив сад, а як окрасу своєї садиби посадив дві сріблясті ялинки. Мені самому було важливо, аби їх обрізали так, щоб не нашкодити деревам.
Тому у вказаний день чоловік прибув на дачу і чекав працівників кілька годин, та зрозумівши, що не дочекається їх, поїхав додому.
А за тиждень, знову приїхавши на дачу, він виявив купи гілля на своєму подвір’ї і зрізані на половину стовбури ялин.
– Це такий біль. Ми побачили пошматовані стовбури. А колись мені за ці дерева навіть пропонували гроші, але я не погодився, бо справді полюбив їх красу. Обрізали навіть горіх, що знаходився не біля лінії електропередач, – продовжує пан Береза. – Тоді ми попросили пояснень.
Пенсіонер зателефонував до голови садово-городнього кооперативу Ольги Соколишин. Як розповів Василь Береза, жінка розповіла, що дерева обрізали після того, як він поїхав.
– Чому тоді не зателефонувати до мене? Чому обрізали без моєї присутності? Та і це ще не все. Гілля просто кинули на подвір’я, зламали квіти і ми не почули ніякого вибачення, — обурюється пенсіонер.
У поліцію чи суд чоловік ще не звертався, але планує подати спільний позов до суду разом з іншими членами кооперативу, в яких таким же чином обрізали дерева.
Голова кооперативу Ольга Соколишин пояснила, що обрізку дерев здійснили відповідно до всіх правил. І ялинки та горіх на прибудинковій території пана Берези дійсно заважали лініям електропередач.
– Дерева чоловік посадив прямо під лініями електропередач. Відповідно до законодавства цього робити не можна, адже вони просто заважатимуть проходити струму, — каже пані Соколишин.
Жінка наголосила, що відповідно до чинного законодавства, відстань від проводів під час їх
найбільшого відхилення до гілок дерев по горизонталі повинна бути не меншою чотирьох метрів для повітряних ліній напругою 220 кВ.
– Про які норми може йти мова? Те ж саме стосується і горіха, що зростав біля ліній електропередач. Ту гілку, яка йшла до проводів, ми обрізали, – пояснила пані Соколишин. – Окрім того, я просила пана Березу самому обрізати дерева, але він цього не зробив. Ми зрізали так, як нам зручно, тому що ми не можемо кожного місяця їздити до нього додому, аби обрізати гілки.
Також пані Соколишин пояснила, що ніяких пошкоджень майну пана Берези працівники не завдали.
– Тобто чоловік хотів, щоб ми обрізали дерева і поскладали йому в одну купу? Хлопці акуратно обрізали дерева, аби нічого не пошкодити і залишили гілки на подвір’ї, — вважає голова кооперативу.
Василь Михалюк, юрист:
– Чоловік мав би одразу на місце викликати працівників поліції та фіксувати факт нанесення матеріальної шкоди.
Та якщо видно, що дерева дійсно заважають лініям електропередач, то звичайно десять разів за рік ніхто не буде приїжджати, аби їх обрізати. Це роблять з розрахунком, аби навіть під час сильного вітру, коливання дерева не нашкодили проводам.
До того ж він є член кооперативу. Інші його учасники проводять загальні збори, де приймають подальші рішення, зокрема і щодо обрізки дерев, тому він мав би дослухатися до думки більшості.
Якщо дійсно дерева росли на відстані ближчій, ніж це встановлено законодавством, інші члени кооперативу можуть звернутися до пана Берези аби він ці дерева взагалі звідти забрав чи зрізав.
Найгірше, що чоловік робітників все ж не дочекався. Так, можливо, йому не подзвонила голова кооперативу. Але ж він міг до неї зателефонувати, запитати коли обрізатимуть дерева на його подвір’ї. Він цього не зробив.
А як вважаєте ви, хто правий в цій ситуації? Пишіть в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер