Щоб купання було комфортним і приносило користь, необхідно дбати про якість води і чистоту чаші басейну. Поверхневі забруднення, такі як: листя, гілки, комахи і пил - роблять воду не тільки каламутною, але і сприяють утворенню грибків, бактерій і шкідливих мікроорганізмів.
Сміття з поверхні басейну можна прибрати за допомогою скімера і сачка. Чашу басейна очищують водним пилососом, а для механічного очищення води використовується спеціальне обладнання - система фільтрації.
Фільтр для басейну використовується для:
механічного очищення води від дрібних забруднювачів;
циркуляції води і запобіганню її застою;
перемішування і рівномірного розподілу хімічних реагентів.
картриджні фільтри – компактні і легко монтуються, використовуються для обслуговування невеликих басейнів;
пісочні установки - очищають воду за рахунок її пропуску через засипку з кварцового або скляного піску. Підходять для приватних і комерційних басейнів;
діатомові системи - найефективніші, але досить дорогі фільтри. Утримують частинки бруду розміром до 1 мікрона і насичують воду лікувально-оздоровчими властивостями.
Найбільшою популярністю, як в Україні, так і за її межами, користуються саме піщані фільтри для басейнів. Вони мають високу потужність фільтрації, легко монтуються і обслуговуються, довговічні і надійні.
Принцип роботи пісочного фільтра
Фільтрувальна установка - герметична ємність (бочка), корпус якої може бути виконаний з металу, пластику, скловолокна, або їх комбінацій. Вона заповнюється просіяним кварцовим піском або скляною засипкою. Вода, за допомогою насоса, подається в фільтрувальну ємність. Далі вона продавлюється крізь шар піску, який ловитиме забруднення, і надходить назад в басейн. Для правильної роботи піщаного фільтра, раз на два тижні необхідно проводити процедуру зворотного промивання, а раз на 2-3 роки повністю міняти піщану засипку. Більш високий ступінь очищення забезпечують фільтруючі елементи, доповнені гравієм і вуглецем-антрацитом, а також установки зі скляним і срібним піском, заміну якого досить виконувати раз на 7-10 років.
Як вибрати пісочний фільтр для басейну
Щоб правильно підібрати систему фільтрації, необхідно враховувати наступні параметри:
об’єм чаші басейну;
умови експлуатації і завантаженість;
продуктивність фільтра;
потужність насоса;
особливості монтажу;
габарити системи.
Формула для розрахунку необхідної потужності фільтра виглядає так: об’єм води в басейні ділимо на 4. Отримане значення і є мінімальною необхідною пропускною потужністю фільтра в куб.м / год.
Монтаж пісочного фільтра виконується відповідно до інструкції виробника. Циркуляція води повинна бути рівномірною, без утворення мертвих зон.
Правильно підібрана система фільтрації допоможе забезпечити якісне очищення води і суттєво знизити витрати хімічних препаратів.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер