Презерватив є найпоширенішим засобом захисту статевого акту. Та чому ж у такому випадку найпопулярніший метод захисту не вберігає від зараження ЗПСШ?
Не даремно ж лікарі наполягають на регулярному здаванні аналізів, не дивлячись на те, що ви завжди використовуєте презерватив. Насправді він не є гарантією безпеки статевого акту.
Презерватив не є захистом від інфекцій, які можуть виходити "за рамки" його захисного впливу. До прикладу:
Первинний сифіліс виглядає як твердий шанкр. Виразка з блискучим мідно-червоним дном або ерозія найчастіше з’являється на статевих органах. Але хвороба також може "вибрати" й іншу ділянку тіла, яка дотикалась до тіла зараженої особи. Шанкр може з’явитись на лобковій ділянці, стегнах, в ротовій порожнині, на животі, навколо анального отвору, на губах, або ж на долонях. Тому не дивуйтесь, що презерватив, який береже маленьку ділянку тіла, може врятувати не у кожній ситуації. Якщо лікування захворювання відсутнє, то через 6-7 тижнів з’являться висипання на шкірі та слизових оболонках гені талій, носа, рота. Зовнішні прояви доповнюють й інші симптоми: підвищення температури, больові відчуття в суглобах, безсоння. Ось тому не потрібно зволікати з візитом до лікаря при перших проявах.
Дане захворювання через 5-7 днів після статевого акту дає про себе знати. Генітальний герпес уражає шийку матки, піхву і промежину. Крихітні бульбашки з рідиною пробиваються на слизових оболонках та набряклій шкірі. Жінки починають відчувати печіння та больові відчуття, дискомфорт під час сечопуску. Істотно знизити ризик зараження може презерватив. Але він не допоможе, якщо міхурці всіяні не тільки на ділянці геніталій, але і на лобку. Під час тертя збудник зможе легко перейти до іншого носія.
Сексуально активні люди ризикують підхопити вірус набагато швидше, особливо якщо нехтують правилами особистої гігєни. Ймовірність заразитись зростає у тих осіб, які не долікували хламідіоз, трихомоніаз чи гонорею, а також не блокували інші запальні процеси сечостатевої системи. В процесі росту та розвитку конусоподібні бородавки стають великими утвореннями та мають неприємний запах. Єдиним способом радикальної боротьби з кондиломами є місцеве видалення.
Контагіозний молюск може з'явитись на шиї, обличчі,статевих органах, стегнах животі. Блідо-рожевий чи молочно-білий часто появляється за межами "зони покриття" презерватива. Для того,щоб повторно не занести інфекцію, не видаляйте самостійно висипання.
Як вберегтись від зараження ІПСШ?
Для початку треба помити статеві органи теплою водою з милом і сходити в туалет. Використання антисептиків може допомогти запобігти зараженню.
З цього всього напрошується висновок, що презерватив не являється засобом захисту від інфекцій з ефективністю у 100%, та правильне його використання може значно знизити можливість зараження інфекціями.
Всім відомо, що молодість - це sex, drugs & rock`n`roll, але ви ж доросла дівчинка, та повинні розуміти, що не потрібно ризикувати і краще носити в сумочці засіб захисту ЗАВЖДИ.
+38068-752-52-52
(0352)52-52-52
м. Тернопіль, вул. С. Качали,5
ПРАЦЮЄМО БЕЗ ВИХІДНИХ .
Онлайн запис на прийом на сайті⤵
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер