Річниця Революції Гідності

20 лютого Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної сотні. За те, що хотіли жити у вільній країні, за те, що хотіли жити у своїй країні, вони віддали найдорожче — своє життя.

20 лютого у нашій державі  відзначають День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Це свято вже увосьме об'єднує українців із метою згадати подвиг полеглих під час Революції Гідності.

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Щороку тернополяни збираються на площі Героїв Євромайдану, біля однойменного пам’ятника, на поминальне богослужіння і меморіальні заходи. Пам’ятна дата вже близько. Жителі міста скаржаться на те, що на площі усе обшарпане, валяються купи сміття і тут давно не прибирали. Журналісти «20 хвилин» перевірили, як місто пам'ятає Героїв і що тут зроблять до свята.

За кілька днів до Дня Гідності та Свободи учасник Майдану та доброволець з позивним Сірий на своїй сторінці у Facebook опублікував спогад з 2014-го року: опис одного із днів на передовій.  Чоловік каже, що написав це саме зараз, бо люди забувають, що йде війна, люди забули добровольців, чим вони жертвували, коли йшли туди у 14-му році.  

21 листопада минуло 6 років, відколи в Україні відбулася Революція Гідності. Люди, котрі вийшли на Майдан, назавжди ввійшли в історію. У Тернополі родини загиблих, десятки тернополян та представники влади вийшли на мітинг-реквієм з нагоди 6-ї річниці Дня Гідності та Свободи на площу Героїв Євромайдану.   

Батько загиблого на Майдані уродженця із Тернопільщини Устима Голоднюка розповів, як йому вдалося пережити загибель сина.

Їх дістали кулі тих, хто стояв по той бік барикад на Інститутській і Грушевського. Вони на власні очі бачили смерть і ніяк не хочуть зізнаватись, що й самі були на волосину від загибелі. Проте переконують - якби знову довелось, не задумуючись поїхали б на Майдан

Виставку "Тут запеклась кров мого народу" відкрили в Державному архіві Тернопільської області в понеділок, 22 лютого. Експозицію встановили з нагоди вшанування 2-ї річниці пам’яті загиблих на Майдані.

«Гай Героїв» із 30 екзотичних для Тернополя тюльпанових дерев планують висадити у Тернополі на початку квітня. Це зроблять у пам'ять за загиблими Українськими героями.

Молитвами та віршами вшанували сьогодні, 24 лютого, пам'ять наймолодшого Героя Небесної Сотні Назара Войтовича біля кооперативного торгівельно-економічного коледжу, де хлопець і навчався. Там відкрили пам'ятний барельєф хлопцю.

keyboard_arrow_up