1. Жителі міста на урочиста ході учасників свята «Тернопільська сніжинка-79», 13 лютого 1979 р.
2. А так виглядало відкриття «Тернопільської сніжинки» у 1970-му році. Хода зазвичай відбувалась в останні дні зими. Фото зроблене 20-го лютого 1970 р.
3. На Співочому полі в парку Національного відродження регулярно проходили різноманітні культурні заходи. Фото початку 90–х років.
4. Учні середньої школи №1 на параді 1967 року. Дійство проходить на вулиці Руській. Тоді вона носила назву вулиця Леніна.
5. Так зустрічали 1998 рік.
6. Учасники клубу зимового плавання «Нептун» на пробіжці. Чоловік в кашкеті в першому ряду – президент клубу.
7. Святкова демонстрація трудящих. Фото – друга половина 50–х років.
8. А це підготовка до одного з чергових парадів. На світлині – учні середньої школи №1 з музичними інструментами. Травень 1962 р.
9. Під час травневих та жовтневих парадів на трибунах стояло вище керівництво міста. Паради проходили центральними вулицями міста. У них були задіяні від малих дітей до пенсіонерів.
10. Парад Першого травня. «Правильній» ідеології вчили з пелюшок. Діти під час параду – обов’язково.
11. А це день піонерії 1978-го року. Прикрашена вантажівка Всесоюзного Ордену Червоного Прапора Добровільне товариство сприяння армії авіації і флоту.
12. Перед вами делегація ветеранів Другої світової з США. 1970 рік.
13. Чергова демонстрація, яка проходила через бульвар Шевченка. Орієнтовно 60–ті роки. Учасники з усіх районів. В колонах техніка, макети «Аврори», транспаранти, квіти, плакати. Всі мають тішитись досягненням СРСР.
14. Але не всі заходи були на славу Леніна та партії. У Тернополі навіть у радянські часи не помирала українська культура. На фото – творчий звіт в клубі залізничника.
15. У 70-80-х роках на вулиці Анатолія Живова відбувались осінні ярмарки. Дехто в українських національних костюмах. Там можна було придбати різні продукти від м’яса до випічки. Грала музика та були різні розваги.
Ось, що згадує тернополянин Віктор Мадрі:
– Для мене, як для дитини, було байдуже, що грали музики, що там можна було купити свіже м'ясо, випічку різну, овочі, фрукти і інше. Мене завжди цікавили акваріуми, які були зроблені з фанерних щитів і малюнками плаваючих риб. «Веселий риболов». Платив 10 чи 15 копійок, тобі давали скручений папірчик, у якому була написана цифра. Ти її чіпляв на крючок і вудкою закидав в цей акваріум. Потім покльовка смикала, і ти витягував зошит чи іншу письмову належність. Попадали і дорогі на той час улови.
16. А це фото «Живого ланцюга єдності» 21 січня 1990–го року. Мільйони людей взялися за руки, з'єднавши Івано-Франківськ (через Львів) і Київ у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР. Він був одним із наймасштабніших у світовій історії та став ще одним кроком до здобуття незалежності Україною.
Читайте також:
Ретро в кольорі: ми «пофарбували» 17 старих фотографій Тернополя. Дивіться, що з цього вийшло
Бандера, Крушельницька та інші. Ми «оживили» фото відомих людей, які пов'язані з Тернополем
З одного ракурсу: як змінилась набережна Тернопільського ставу за 60 років
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер