Найчастіше пульт не працює через те, що окислюються торцеві контакти батарейок.
Щоб виправити проблему, треба залишити відкритим відсік батарейок і користуватися пультом, каже телемайстер Богдан.
— У час, коли пульт відмовиться працювати при натисканні однієї кнопки кілька разів поспіль, пальцем треба провернути батарейки у гніздах, — продовжує він. — Але робити це варто плавно й обережно, не струшуючи і не ворушачи пульт, щоб випадково не зробити гірше. Для певності треба дочекатися повторної несправності і проробити той самий трюк ще кілька разів.
Якщо ж звичайний огляд батарейок не визначив несправність, треба пошукати той самий пульт у радіомагазинах (при цьому взяти пульт із собою, записати його марку). У разі позитивного результату простіше купити нову “дистанційку”, аніж ремонтувати несправний. Є також універсальні і програмні пульти, здатні замінити ваш, тому бажано проконсультуватися із продавцем.
Часто буває, що токопривідна гума внутрішнього боку кнопок зношується. Тоді можна просто докупити нову у магазинах.
А коли ви залили “дистанційку” чаєм чи шампанським, треба промити під теплою водою з милом гумову вставку збоку, — каже телемайстер. — Контактні майданчики плати (під кнопками) промити спиртом або горілкою, потім просушити і зібрати.
Коли ж пульт кинули, то треба подивитися, чи є обриви контактів, тріщини на платі (зазвичай тоді обриви й тріщини збігаються). Потім скальпелем зачистити епоксидну маску (зелене покриття на платі) у місцях обривів і відновити доріжки. При відновленні обривів з елементами контактів плати треба звертати увагу на те, щоб товщина пайок не заважала роботі кнопок. Можливі й інші несправності, наприклад, відмова радіоелементів. У такому разі краще віднести пульт для ремонту спеціалістам.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер