Міський бюджет 2018: на ремонти в місті виділили більше грошей, ніж на медицину

 • Проект бюджету на 2018 рік має бути внесений на розгляд депутатів вже 15 грудня. Основними джерелами доходу у місті і надалі залишились податки на доходи фізичних осіб, акциз та місцеві податки.
 • Експерти кількох громадських організацій стверджують, що знайшли певні порушення.
Міський бюджет 2018: на ремонти в місті виділили більше грошей, ніж на медицину

Виконком затвердив бюджет міста на 2018 рік. Цей документ передбачає, як буде жити місто протягом 2018 року. У мерії кажуть, що 3 листопада провели громадські слухання, де обговорили проект програми соціально-економічного розвитку та бюджет міста на 2018 рік. А вже 8 грудня усі пропозиції розглянула спеціальна експертона рада, в яку ввійшло ряд економічних фахівців.

- За результатами роботи був сформований проект бюджету міста Тернопіль на 2018 рік, - зауважує міський голова Сергій Надал. -  24 листопада проект бюджету був розміщений на сайті міськради. З моменту оприлюднення триває розгляд усіх пропозицій, які надходять чи то від депутатів, чи то від мешканців міста. 14 грудня проект був затверджений виконкомом і вже 15 грудня на черговій сесії міськради він буде запропонований на розгляд депутатам.

Куди і скільки грошей направлять

Після прийняття депутатами документ буде розміщений на порталі “Відкритий бюджет”, де кожен охотчий може з ним детальніше ознайомитись, продовжує міський голова. Бюджет по доходах планується затвердити в розмірі  1 млрд 677 млн - без субвенцій на соцзахист. Основними джерелами доходу у бюджет міста будуть податки на доходи фізичних осіб - 7 000, 4 млн грн, акцизний податок - 140,3 млн грн, місцеві податки та збори - 322,9 млн грн. та інше.

- Видатковою частиною бюджету міста на 2018 рік без трансферів з державного бюджету соціального спрямування плануємо затвердити в сумі  1 млрд 646 млн грн, - прордовжує міський голова.

Щодо основних витрат, то це 766,3 млн грн оплата праці, 95,7 млн грн - оплата енергоносіїв, 43,5 млн грн та інші. Крім того у бюджеті міста на 2018 рік передбачені кошти на “Громадський бюджет” в сумі 9,4 млн грн.  Загалом на освіту виділено 731,3 млн грн, на охорону здоров’я - 188,5 млн грн, на житлово-комунальне господарстово - 304,1 млн грн,  на культуру - 71,1 млн грн, а молодь та спорт - 45,1 млн грн.

Велика увага очистці води

Міський голова також зауважив, що велику увагу присвячено питним бюветам. Зокрема мерія планує з наступного року в місті збільшити їх кількість, і зробити їх у кожному районі міста аби люди могли отримати якісну питну воду. Крім того, мерія планує провести очищення стічних вод, облаштувати нові сквери та зелені зони в місті. 

- Ми також плануємо провести будівництво системи аерації на Тернопільському ставі, будівництво дощових колекторів на вул. Сахарова. Будівництво спеціальних очищувачів, які направляють стічні води у озеро, - продовжує міський голова. - Також плануємо підвищити санітарно-епідеміологічний стан водних об’єктів міста, в тому числі Тернопільского ставу. Також плануємо провести комплексну термомодергізацію житлових будинків міста, забезпечити будинки загальнобудинковими засобами обліку та встановлення теплових індивідуальних пунктів. Наразі ми ще проводимо окремо роботу з депутатами.Від них є ряд пропозицій стосовно внесення деяких змін до проекту бюджету на 2018 рік. Ми хочемо до 15 вийти на узгоджений проекту бюджету.

Бюджет міста формували з порушеннями

Того ж дня 13 грудня у Тернопільському прес-клубі результати аналізу міського бюджету на 2018 рік представили представники Центру громадського контролю “ДІЙ!” в Тернополі спільно з ГО “Експертно-аналітична група “Акцент” в рамках Коаліції ГО “Тернопільський Центр Реформ”.

- Перше, на що ми звернули увагу, аналізуючи бюджет міста - дотримання чиновниками демократичних процесу у місті при формуванні проекту бюджету, - зауважує експерт ГО “Експертно-аналітична група “Акцент” Богдан Малиняк. -Відповідно до статуту територіальної громади передбачено спосіб оприлюднення інформації про бюджет. Відповідно до процедури бюджет міст не був нашими посадовцями оприлюдненний. Зокрема проект бюджету був розміщенний разом з іншими документами, які підлягають розгляду громадськості в незручний спосіб. 

- Друге порушення, на яке звернули увагу експерти, - проект бюджету міста був розміщений без будь-яких супровідних аналітичних розрахунків та без пояснювальної записки, що значно ускладнює його більш глибше дослідження.
Крім того, відповідними нормами передбачене проведення бюджетних слухань, яка передбачає презентацію проекту бюджету, також завчасне оголошення про проведення бюджетних слухань, - продовжує пан Малиняк. - На жаль, проведені бюджетні слухання були з порушеннями. 

- Бюджетним регламентом Тернопільської міської ради передбачене проведення громадських слухань та обговорень програми соціально-економічного розвитку та пропозицій до проекту бюджету перед його підготовкою, - розповідає пан Малиняк. - Ми нічого проти цієї норми не маємо. І не стверджуємо, що вона не виконана. Якщо проведені - то дуже добре. 

Мова йде про інше, продовжує він. Положенням Статуту передбачено бюджетні слухання передбачене обов'язкове проведення бюджетних слухань до винесення проекту бюджету міста на сесію міської ради. Метою проведення бюджетних слухань є інформування громади міста про положення проекту міського бюджету, одержання зауважень і пропозицій від членів територіальної громади.

- Тобто навіть теоретично, вони не могли бути раніше проведені, ніж 24 листопада, бо до того часу не було самого проекту, - наголошує пна Малиняк.

Крім зазначеного, Богдан Малиняк повідомив, що коли ще писали статут спеціально відходили від по поняття "громадські слухання". Бо в них досить жорстка процедура - оголошення у визначений термін і т.д. А бюджетний процес часто дуже швидкоплинний (а тоді він тісно залежав від державного, - прим ред.). Відтак спеціально запровадили термін "бюджетні слухання". Щоб надати можливість місцевій владі на свій розсуд їх організувати. При цьому обов'язковими є умови: 1. опублікування бюджету у розділі "бюджет міста" 2. опублікування оголошення на головній сторінці сайту та офіційному виданні 3. реакція на зауваження/пропозиції - врахування або обгрунтовані відповіді.

Місто не розвивається

Коли ми беремо план соціально-економічнго розвитку міста на 2018 рік, то там визначені стратегічні пріоритети розвитку міста у наступному році. Проте не зовсім зрозуміло на підставі чого обиралися ці пріоритети. Немає жодного логічного обгрунтування, зауважує інший експерт ГО “Експертно-аналітична група “Акцент” Василь Тарас. 

- Дивує те, що серед пріоритетів на 2018 рік немає ні освіти, ні медицини, - продовжує фахівець Всиль Тарас. - Важко зрозуміти, чим саме керувалися представники влади коли визначали пріоритети. 

За даними, які оприлюднені в програмі соціально-еконеомічного розвитку, кількість зайнятих в господарстві 63 тис чоловік, продовжує він. Цей показник не зростає, а залишається на рівні минулого року. Тобто в місці не планується, хоча б якийсь розвиток, не буде збільшення робочих місць, не планують заповнення робочих вакансій, про які так часто говорять.

- За даними програми 152 тис чоловік працездатного віку проживає у Тернополі, наголошує пан Тарас. - Не складно підрахувати різницю між 63 зайнятих та 152 працездатних. Навіть якщо відняти студентів та заробітчан, які сьогодні за межами країни, всеодно чисельність людей, які  працевлаштовані не офіційно і які не сплачують податків, досить велика. Мерія проблему показує, але рішення, як її вирішити, не пропонує. 

Видатки на охорону здоров’я скоротили

Інший експерт ГО “Експертно-аналітична група “Акцент” Володимир Горин, який також проводив експерс-аналіз бюджету міста, зауважив, що видатки на охорону здоров’я на наступний рік мерія скоротила. 

- Чим обгрунтовані такі дії - не зрозуміло, - продовжує він. - Більше того на сферу ЖКГ мерія виділяє більше коштів, ніж на медицину. Ще одна проблема, яку ми виявили полягає в тому, що немає чіткого розмежування між замовником послуг та контролером послуг. 

Часто структури, які є у віданні міської ради, одночасно і замовляють послуги, і контролюють їхнє виконання, зауважує пан Горин. Це звісно створює ризики того, що якість робіт і вартість робіт буде оцінена не зовсім об’єктивно.

Коментарі (6)
 • Анна Шведова

  І правда!А навіщо тернополянам лікуватися?краще закриємо всі лікарні,вмирати краще для влади!Немає людей-немає проблем!зате є надал і бруківка!Але що меру,якщо потрібно лікуватиметься за кордоном!Грошей накрав предостатньо!
 • Славик Пайовий Магнат

  Коментар видалено...
 • Славик Пайовий Магнат

  Коментар видалено...
 • Славик Пайовий Магнат

  Коментар видалено...
17:10 Тернополянин на сайті OLX продав телефон Iphone 7 Plus за 700 фальшивих доларів 16:47 У Тернополі їздять неонові тролейбуси play_circle_filled 15:56 На "БАМі" жінка залишила дитину вдома. Маля відкрило вікно і гукало маму play_circle_filled photo_camera 15:31 У ресторані чоловік викрав у тернополянки телефон вартістю 25 000 грн 15:00 Сільському голові висловили недовіру через хабар 1000 доларів 14:24 П`яні за кермом: патрульні упіймали 35 нетверезих водіїв 14:00 Діти, вписані в закордонний паспорт батьків, не зможуть перетинати кордон 13:30 Пергола за 322 тис грн у парку Шевченка вже вицвіла на сонці 13:00 Спортсмени, які втратили кінцівки, покажуть свою силу на "Іграх героїв" play_circle_filled photo_camera 12:20 Гривня «плаче»: євро по 35. Що думають тернополяни? 11:54 За позачергове оформлення закордонних паспортів службовець отримав хабар 5100 грн 11:40 Фото дня: біля "шостого магазину" затори, бо демонтовують аварійні електроопори 11:10 Тернополяни повинні брати у транспорті лише "валідовані" квитки

33-річний житель Збаража спокусився на дорогу мобілку. У ресторані молодий чоловік обікрав жінку.

Нещодавно встановлена металева конструкція, що при вході у парк Шевченка вицвіла на сонці, обурюються тернополяни. У міськраді...

Алкоголь викликає лише ілюзію тепла. Шкодять також цигарки і голодний шлунок. Не носіть на морозі металевих, в т. ч....

Журналісти "20 хвилин" проаналізували вакансії на сайтах з пошуку роботи. Відібрали ті оголошення, у яких роботодавці зазначили...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up