Коштує чистка подушок від 6 грн за кілограм пір’я. У деяких хімчистках існує безкоштовна доставка. Пухові вироби просушують і дезінфікують.
Почистила вдома усі подушки тернополянка Лідія Хмелик. Машина, яка надає цю послугу, приїхала під будинок жінки.
Почистила всі подушки
За чистку однієї подушки пані Хмелик платила від 30 до 40 грн.
- Почистити подушки я вже хотіла давно, - розповідає тернополянка. - Та везти їх у хімчистку ніяк не могла зібратися. А коли під наш жилий будинок приїхала машина, яка чистила подушки на місці, то, звісно, я почистила усі подушки.
Цією послугою скористалися багато мешканців будинку і навіть попросили водія приїхати наступного дня.
- Я дуже задоволена тим, що мені чистять подушки під домом, - каже інша мешканка будинку Марія Лісова. - Із цікавості я попросила показати мені той бруд, який залишається після чистки подушки. Я була просто у шоці від побаченого.
Із однієї подушки, за словами тернополянки, у приладі залишився бруд розміром із великий чоловічий кулак.
Машина, яка чистить подушки та ковдри, може приїхати під будь який будинок. Для цього необхідно лише зателефонувати та замовити таку послугу.
Чистять пухові подушки та ковдри
Шиють і чистять подушки та ковдри у хімчистках Тернополя. У хімчистці “Фрателлі” для чистки та дезінфекції використовують машини литовського виробництва.
- Під час цієї процедури відновлюють пухнастість пера і пуху, - розповідає власниця хімчистки Марія Швець. - Сушать їх за допомогою електричного калорифера, кварцують, що вбиває усі мікроби, бактерії та кліщів.
Потім працівники завантажують їх у новий напірник чи підодіяльник. Можуть поділити велику подушку на маленькі.
На відміну від машин вітчизняного виробництва, у литовських цикл обробки складає не 4 хв. а 15-16, і постійно проводять бактерицидну обробку пір’я і пуху.
- Своїм клієнтам ми пропонуємо готові напірники чи підодіяльники, - каже пані Швець. - Але навіть при хорошому догляді постіль не може служити вічно.
Вартість чистки у цій хімчистці коштує 10 грн за кілограм пір’я. І окремо треба буде сплатити за напірник - від 32 грн. Одна подушка важить приблизно 1-1,5 кг.
- Вартість чистки ковдри дорожча, - зазначає власниця хімчистки. - Заміна напірника двох спальної ковдри коштує 350 грн. Мала ковдра - 280 грн.
Ковдри шиють лише із пір’я замовника, якого треба приблизно чотири кілограми.
- Чистка займає приблизно 40 хвилин, - розповідає пані Швець. - Великої черги клієнтів немає, тому у більшості випадків виріб можна забрати у той самий день.
Чистити треба приблизно раз на два роки, або у міру забруднення.
Шиють вовняні ковдри
Чистять і шиють подушки та ковдри із пір’я та овечої вовни у біочистці “Пір’ячко”. Тут плюсом є те, що доставляють і забирають подушки та ковдри безкоштовно.
Якщо люди здають подушки чи ковдри зранку, то ввечері ми віддаємо уже чисті вироби, - розповідає власник біочистки Руслан Гаврилюк. - Рідко замовлення залишається на наступний день.
У біочистці кварцують і сушать вироби. Вартість такої послуги коштує 6 грн за кілограм пір’я.
- Окремо наші клієнти можуть замовити і напірники на подушки, - говорить пан Гаврилюк. - Напірник розміром 50 на 70 см, саме такий найчастіше замовляють клієнти, однотонного кольору коштує 30 грн.
Якщо напірник із кольорової тканини і трохи іншої якості, то його вартість 32 грн. Але замовник може надати і свій напірник.
- Також у нас можна замовити і почистити ковдри із пуху та овечої вовни, - розповідає власник чистки. - Чистка та пошиття ковдри з пуху вартує від 185 грн до 275 грн. Переважно пір’я замовники приносять своє.
Але пір’я на ковдру можна і замовити. Тоді ціна буде вищою.
Пошиття ковдри із овечої вовни коштує від 215 грн. Залежить від розміру і товщини. Так само можна замовити і подушку із синтипуху. Вона буде коштувати від 60 грн.
На фоні - Найкращі подушки із вовни
Найкраще для сну купувати подушки із овечої вовни, або ж силіконові. Вони майже не викликають алергії. У подушках, які ж зроблені з пір’я, можуть завестися мікроскопічні кліщі. Побачити їх неозброєним оком практично не можливо.
- Пилові кліщі досить незлобливі шкідливі фекалії, які виділяються у процесі їхньої життєдіяльності, - каже заступник головного державного санітарного лікаря Тернопільської області Богдан Марків. - Вони є дуже сильним алергеном і можуть викликати серйозні захворювання.
Пір’я має чудові теплоізоляційні властивості. Але воно інтенсивно вбирає вологу і погано її віддає. Якщо ковдрі більше десяти років і вона ще й виготовлена з використанням атласної тканини, то не може бути теплою.
- Волога з неї не випаровується, - аналізує лікар. - Відповідно шлаки і вуглець, котрі виділяє наша шкіра, знову поглинаються, отруюючи організм. Це дуже шкідливо.
Але це стосується виключно немитого та необробленого пір’я. Пухові подушки, які виробляють спеціалізовані фабрики, є чистим і дезінфікованим.
- Крім того, напірники шиють не з атласу, а дуже цупкої тканини - току, - говорить пан Марків. - Вона піддається спеціальній обробці та майже не пропускає повітря.
Також є і рекомендації для ковдр:
- щоранку дати постелі провітритися перед тим, як її застеляти. Тоді волога, що накопичується в білизні, вночі випаровується, а не залишається у тканині;
- частіше провітрювати подушки та ковдри надворі протягом кількох годин, але ні в якому разі не під прямим сонячним промінням - тільки в тіні та в суху сонячну погоду;
- постільну білизну бажано прати в гарячій воді щотижня;
- із роками матрац втрачає пружність, ковдри і подушки - свіжість і м’якість. Змінювати подушки необхідно кожних 3-4 роки, а ковдру - кожних 7-8 років.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
Актуальні ціни на послуги хімчистки на сайті https://fratelli.te.ua