Пластикова картка працюватиме за так званим «диференційованим тарифом», коли її власники оплачуватимуть за проїзд у громадському транспорті менше, аніж ті, хто буде розраховуватися за проїзд готівкою. Її вартість - 57 грн.
"Картку тернополянина", за допомогою якої мешканці міста зможуть безконтактно оплачувати за проїзд, впроваджують у Тернополі. «Картка тернополянина» дозволить школярам та студентами їздити зі знижкою 50%, а пільговикам – безкоштовно.
- Жителі міста з цією карткою матимуть право на нижчий тариф проїзду, – розповідає керівник ТОВ «Системний зв'язок» Віталій Васильків. – За досвідом європейських країн, готівковий проїзд дорожчий, ніж картковий. Буде погоджений оптимальний тариф. На скільки проїзд буде дешевший поки важко сказати. Наразі перевізники будуть подавати розрахунки і буде формуватися тариф. Поки картка дає пільгу лише на транспорт, а буде знижка і на інші послуги.
Картки будуть персоніфіковані з ПІП, фотографією, окремим номером, QR-кодом, в якому буде відображатись, скільки лишилось на ній коштів, термін дії картки, розклад руху транспорту. При втраті картки її можна буде заблокувати та перерахувати гроші на нову.
Наразі триває процес виготовлення електронних квитків для учнів та студентів, їх документи подають навчальні заклади. А з середини липня зробити це зможуть решта тернополян. Отримати карту можна буде в управлінні соціальної політики та в ЦНАПі. Необхідний перелік документів та точний час видачі карток повідомлять додатково.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
РОЗДІЛ II. Права, свободи та обов'язки людини і громадянина
Стаття 24
Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ, за мовними або іншими ознаками.
Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї; спеціальними заходами щодо охорони праці і здоров'я жінок, встановленням пенсійних пільг; створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.