- JazzBez у Тернополі. День 3. Міжнародний.
- Марк Токар у Тернополя заспівав батькові пісні. А Марк Тернер зіграв на біс
У третій день фестивалю джазу тернополяни почули зірок світової величини – це команда відомого українського контрабасиста Марка Токара та проект відомого американського саксофоніста Марка Тернера.
Перша команда має міжнародний склад – Україна, Польща та Америка, а американці мали виступати з німецьким барабанщиком. Та він не зміг приїхати в Україну, тому джазмени з Америки виступали втрьох.
- Марк Токар неодноразово був на сцені тернопільського фестивалю ДжазБез, ви вже добре знаєте цього музиканта, - представив колектив ведучий Сергій Лазо. – Марк Токар – контрабасист світового рівня. Один з найяскравіших представників української джазової сцени. Є лідером багатьох міжнародних проектів. Марк Токар має чималий досвід спільних проектів з всесвітньо визнаними джазменами, такими як Кен Вандемарк, Перрі Робінсон, Стів Свіл. За оцінками американців, Марк Токар є ключовою фігурою української джазової сцени.
Відео дня
v class="embed-responsive embed-responsive-16by9">
Разом з ним грають: Михайло Балог – український саксофоніст, імпровізатор, автор експериментальної етнічної музики, учасник відомого етно-джазового гурту «Шоколад», барабанщик, композитор Олексій Артемов, який останні роки працює в Нью-Йорку, продюсує різноманітні театральні та м узичні проекти. І четвертий учасник гурту – польський саксофоніст Томек Градецкі, захоплюється імпровізацією, його імпровізації завжди неповторні. Він пише музику до фільмів, співпрацює з театрами.
Після виступу нам вдалося поспілкуватися з музикантами.
- Як утворився ваш квартет?
-
Марк Токар: Ми довго існували як тріо, а минулого року я познайомився з Томеком, і він погодився зіграти разом, і ми розширилися і зміцнилися
- Цього разу крім гри був ще ваш вокал. Ви заспівали народні пісні.
-
Марк Токар: Все дуже просто. Насправді це кілька закарпатських пісень, які були в репертуарі мого батька. Я їх використовую.
- Хто автор композицій, які ви грали на тернопільській сцені?
- Це наше спільне авторство.Наші композиції формуються під час гри. Це імпровізація, але добре підготована. В нас є певні напрацювання.
- У вас так багато інструментів на сцені
-
Марк Токар: Міша грає на сопрано і тенор саксофоні, Томек - на тенорі і баритоні саксофоні, Олексій грає на перкусії. Вчора ми грали у Львові, то використовували електроніку і Міша, і Олексій. Я граю лише на контрабасі. Міша ще грає на тібетській чаші та багатьох інших речах.
-
Олексій Артемов: Частину інструментів я роблю сам, частину незвичайних речей знаходжу, навіть не знаю, як вони називаються.
- Як вам Тернопіль?
- Файне місто. Досить нормальна зима. Зима починається з Тернополя.
Завершував фестиваль джазу у Тернополі гурт легендарного саксофоніста Марка Тернера.
- Марка Тернера вважають одним з найбільш видатних американських саксофоністів сучасного покоління. Його порівнюють з Джоном Колтрейном та Варном Маршем. Та він має свій стиль і свої джазові історії, він прославився у стилі post bop\neo bop, - представив ведучий Сергій Лазо. Також з ним виступають гітарист Майк Морено та контрабасист Джосеф Мартін. На жаль, німецькимй барабанщик Йохе Руекерт не зміг приїхати, тому команда грала втрьох.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.