- Він допоміг школярці піднятися і паралельно засунув руки під одяг, торкаючись до сідниць.
- Правоохоронці розшукують невідомого і звертаються до батьків, аби вони постійно нагадували дітям про небезпеку.
Біля 22-ї школи кілька днів тому старший чоловік зґвалтував третьокласницю. Друга дівчинка втекла.
Про це повідомила редакцію тернополянка Ірина Волинець (прізвище жінки змінене на її прохання – прим. ред) .
- Мої донька в п’ятому класі, - розповіла жінка. – Навчаємось ми у сусідній школі. Наші батьки шоковані. І бояться відпускати дітей самих до школи. Це правда про зґвалтування? Було таке? Можливо, хтось умисне «нагнітає». Але ж ви і нас зрозумійте…
Батьки молодших школярів обурені, бо, кажуть, ніде немає інформації про цей випадок. Люди стурбовані і бояться за своїх дітей.
- Найбільший шок, що це все сталось біля школи і в обідню пору – серед білого дня, - нарікає жінка. – Куди світ котиться?
За спростуванням чи підтвердженням інформації про зґвалтування дитини ми звернулись до Головного управління нацполіції в області.
Образливі чіпляння і хуліганські дії - саме таку правову оцінку дають правоохоронці діям невідомого тернополянина, який "допомагав" малолітнім.
За словами начальника відділу ювенальної превенції Петра Тиховича, до них надійшли заяви від двох мешканок обласного центру.
- Жінки скаржилися, що поблизу школи №22, що на бульв. Петлюри, чоловік приставав до їхніх доньок - 2007 та 2009 років народження, - повідомив Петро Тихович.
Як стало відомо, 21 лютого дівчата поверталися зі школи. Одна з них послизнулася і впала. Поруч проходив чоловік. Він допоміг школярці піднятися і паралельно засунув руки під одяг до сідниць. Ці самі дії перехожий зробив і з її подругою, а потім застеріг, щоб нікому не розповідали та пішов.
- Дівчатка про випадок поскаржилися батькам, - розповів Петро Тихович. - На жаль, діти не пам'ятають, як виглядає "помічник".
Правоохоронці розшукують невідомого і звертаються до батьків, аби вони постійно нагадували дітям про небезпеку, яку можуть нести сторонні особи: не спілкуватися з невідомими, не брати подарунки та солодощі.
Правила безпечної поведінки, яким поліція радить навчити дітей:
- Якщо ти опинився вдома без батьків, нікому чужому або малознайомому не відчиняй двері.
- На питання чужих людей, чи є тато, мама, краще відповісти, що батьки зараз відпочивають вдома.
- На телефонні дзвінки із запитаннями, чи є, та коли повернуться батьки з роботи, потрібно відповідати, що вони зайняті, та запитати, кому та куди їм потрібно зателефонувати.
- Не запрошуй додому малознайомих хлопчиків та дівчаток ні під яким приводом.
- Не вихваляйся перед оточуючими про те, які є у вашій квартирі дорогі речі.
- Не лякайся, якщо, перебуваючи дома, почуєш, що хтось намагається відчинити вхідні двері, а голосно спитай „Хто там?". Якщо двері продовжують відчиняти чужі люди - телефонуй „102", точно вказавши адресу, після чого з балкону або з вікна покликач сусідів або оточуючих на допомогу.
- Виходячи з дому, не забувай зачиняти балкон та вікна, особливо, якщо мешкаєш на нижніх поверхах.
- Будь уважним з ключами від квартири - не губи, не залишай під килимком, у поштовому ящику та у інших місцях.
- У разі, якщо ти загубив ключі або не пам'ятаєш, де залишив ключі, важливо одразу повідом йти батьків та замінити замки в дверях.
- Не сідай до незнайомих в автомобіль покататися, навіть якщо дуже хочеться або ти запізнюєшся.
- Якщо незнайомі запросили послухати музику, подивитися відеофільми, погратися із собакою (може бути й інший привід), не поспішай погоджуватися, перед тим обов'язково порадься з батьками або вчителями.
- Не можна заходити до ліфту наодинці з незнайомою особою.
- Не треба на вулиці розмовляти з п'яними, навіть знайомими людьми.
- Незнайомі предмети - пакети, банки, пляшки ні в якому разі не можна відкривати, нюхати, збирати, кидати в полум'я. В них можуть бути отруйні речовини (рідина, порошок або газ), які можуть потягти тяжкі отруєння, вибухи.
- Не бери сірники, не розводь багаття, не вмикай незнайомі електроприлади, не роби самостійно всілякі досліди при відсутності батьків.
- Якщо в дворі або біля школи хлопчики вимагають гроші, намагайся запевнити їх, що грошей в тебе немає, та повідом про цей випадок батьків та працівників поліції.
- Не бери із собою великої суми грошей, однак, якщо раптово такі гроші опинилися в кишені, нікому не розповідай про це.
- Якщо відчуваєш, що тебе переслідують, зайди до найближчого магазину, іншої установи або попроси дорослого перехожого довести тебе додому
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.