Від рук пройдисвіта потерпів 30-річний житель обласного центру. Чоловік не переконався в правдивості зарахування готівки й як наслідок втратив дороговартісне майно.
Тернополянин розмітив в мережі Інтернет оголошення про продаж комп’ютерної техніки. Згодом до нього зателефонував псевдопокупець, який одразу погодився придбати товар. Незнайомець дізнався реквізити банківського рахунку, аби здійснити транзакцію.
На мобільний телефон тернополянина прийшло неправдиве сповіщення про зарахування 14 000 гривень. Заявник нічого не підозрюючи передав товар водієві таксі, яке очікувало під його будинком, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.
Вже через годину перевіривши стан рахунку потерпілий зрозумів, що його ошукали, адже будь-яких коштів не надходило. За допомогою звернувся до поліцейських.
За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження відповідно до частини 1 статті 190 ККУ.
Поліцейські наголошують мешканцям краю бути уважними та перевіряти всі дії, які ви здійснюєте в мережі Інтернет та за допомогою своїх банківських рахунків.
Аферисти надсилають неправдиві сповіщення про зарахування готівки, а громадяни не звертають уваги на телефони адресата. Пройдисвіти обирають надзвичайно схожі номера з яких приходять офіційні сповіщення фінансових установ.
Шахраї практикують й іншу схему, де одночасно вводять в оману одразу двох людей. Схема злочину така: шахрай укладає угоду з одним з покупців, при цьому просить перевести гроші на банківську картку. При цьому він вказує номер карти іншої людини, у якого він щось купує. Таким чином, одна жертва переводить гроші на карту другий, а третя сторона - шахрай, отримує товар, за який заплатив сторонній чоловік.
Реалізація цього злочину може відрізнятися в залежності від ситуації, але, в підсумку, одна людина залишається без грошей, звинувачуючи другого в шахрайстві, тоді як справжній шахрай просто зникає.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер