Шахраї зламують сторінки в соцмережах і просять допомогти грошима

Шахраї зламують сторінки в соцмережах і просять допомогти грошима

21 - річний кременчанин потрапив на гачок шахраїв. Хлопець був переконаний, що допомагає коханій дівчині, а як з'ясувалося - збагатив аферистів.

 

 

Повідомлення про те, що терміново потрібні гроші для оплати вигідної покупки онлайн, надійшло кременчанину від імені його дівчини в  «ВКонтакті». Хлопчина навіть подумати не міг, що сторінку подруги зламали, тож поспішив переказати 900 гривень на вказаний рахунок.

Лише згодом, поспілкувавшись з дівчиною, зрозумів, що його обманули. Обидва користувачі заблокували доступ до стрінок в соцмережі, а потерпілий звернувся до поліції. За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження.

Подібних афер в соцмережах вже чимало, а так звана «допомога другові» -  найпоширеніша. Шахраї зламують акаунти в соцмережах і розсилають фейкову інформацію друзям користувача. Жертва отримує повідомлення від друга або навіть родича, в якому міститься опис якоїсь неприємності, на вирішення якої потрібні кошти. У будь-якому випадку терміново потрібні гроші.

Відео дня

Правоохоронці радять надійніше захищати власні сторінки в соцмережах, адже універсального способу захисту від крадіжки особистих даних, просто немає.

Перша порада: ні в якому разі не використовуйте в паролі дату свого народження чи що-небудь  загальновідоме.  Він має бути складним і містити в собі як цифри, так і літери, бажано маленькі і великі.

Уважно поставтеся до складання секретного питання. Відповідь на нього повинні знати тільки ви.

Будьте уважні при переході по посиланнях. Стежте, щоб сайти на яких ви вводите дані від соціальних мереж, були справжніми. Існують так звані фішингові сайти, які займаються крадіжками паролів і логінів від ваших акаунтів.

Кожна соціальна мережа має налаштування приватності та безпеки, користуючись якими, ви маєте можливість дозволити лише певним користувачам бачити вашу сторінку, контактувати з вами або читати інформацію, яку ви розміщуєте на сторінці.

У «Вконтакте» добре функціонує система двоетапної авторизації. Для входу в обліковий запис ви можете використати спочатку пароль, а після цього спеціальний одноразовий код, який прийде вам у вигляді смс-повідомлення. Функція включається в розділі налаштувань безпеки у вкладці "підтвердження входу". У «Facebook» теж реалізована система двоетапноїавторизації. У  налаштуваннях безпеки можна встановити генератор кодів. Потім достатньо ввести цей код вручну та авторизуватись в соціальній мережі, або розпізнати QR-код зі смартфона.

І наостанок  - можна і не користуватись інтернет-ресурсами країни-агресора. «ВКонтакте» - суто російська соцмережа, сервер якої знаходиться у Санкт-Петербурзі тож  впливу на нього поліцейські  не мають, повідомили у відділі комунікації НП Тернопільської області.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:13 Аварія на Микулинецькій: двох постраждалих госпіталізували 17:01 Скільки коштує поминальна атрибутика у Тернополі: розповідаємо про асортимент та ціни photo_camera 16:10 На Бандери п'яна водійка вчинила ДТП — Драгер показав 2,57 проміле 15:35 Поліція розшукала жінку, яка залишила новонароджену дитину на вулиці у Вишнівці Від читача 16:04 Грант від держави допоміг Наталії Коритко збільшити потужності ФГ “Екогрейн” 15:00 «Молодіжні гаївки» в Тернополі, які мали відбутися у Світлий Понеділок, перенесли (ОНОВЛЕНЕ) 14:30 Двоє людей загинули в аваріях на Тернопільщині, ще дев'ять — у лікарнях photo_camera 13:50 Тіло чоловіка зі слідами насильницької смерті виявила його родичка у Зарубинцях 13:30 «На щиті» повертається чортків'янин Ігор Островський 13:00 Судили тернополянина, який розповідав про позиції ТЦК у вайбер-групі 12:30 Браконьєрський улов на 200 тисяч: замість риби – кримінальна справа 11:45 Розшукують породіллю, яка залишила новонародженого хлопчика на вулиці у Вишнівці photo_camera 11:15 Помер Папа Римський Франциск 11:02 Скільки даєте священнику за відправу на цвинтарі під час Великодніх свят? (ОПИТУВАННЯ) 10:00 Батько змінив ім’я. Чи обов’язково дитині змінювати по батькові? 09:11 Гаївки дзвеніли на церковному подвір'ї храму в Білій play_circle_filled 08:01 Сьогодні Світлий або Обливаний Понеділок: звичаї та традиції свята 21:00 Княжу писанку, якій понад 900 років, можна побачити у Кременці 19:25 Покинуте немовля знайшли перехожі в закинутій будівлі у Вишнівці 19:02 Швидка допомога собі, якщо переїли на свята. І чим це небезпечно
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up