Схеми старі, як світ, однак на Тернопільщині активно «працюють». Карта заблокована, дайте пін-код. Продаж за допомогою сайтів, коли дурять з грошима. Але найбільше люди втрачають при «виграші авто».
У вас телефоном запитують пін-код? Знайте – це дзвонить шахрай! Майже 24 тис. грн. віддали мешканці Тернопільщині аферистам тільки за останні вихідні.
Дзвонили «представники банку», скоріш за все з місць позбавлення волі, каже начальник відділу комунікації головного управління нацполіції в області Сергій Крета. Казали, що картку можуть заблокувати, тому треба внести зміни. А для цього потрібно назвати пін-код.
В Кременці жінка втратила 13 700 грн., повіривши «представникам торгової фірми», які повідомили: вона виграла іномарку.
Отримавши подібні повідомлення, людина на радощах та позитивних емоціях забуває про власну безпеку, кажуть у поліції. Минулого року всі рекорди побив тернополянин, який перерахував за «вже виграний автомобіль» 200 тис. грн.
Понад тисячу гривень втратила тернополянка, яка намагалась за допомогою сайту OLX продати дитячий візок. До неї зателефонували, домовились про купівлю товару. І нібито перерахували гроші на рахунок. Цьому підтвердженням прийшло смс, що гроші зараховані на картку. А жінка, відповідно, віддала візочок покупцеві.
У поліції наголошують: з потеплінням домівками можуть ходити представники ромської національності. Зазвичай під приводом купівлі горіхів, пір’я, попити води, перепеленати дитину вони заходять в хату і дивляться, де люди тримають кошти. Невдовзі, відволікаючи господарів під різними приводами, ці кошти викрадають. Не виключено, що пропонуватимуть також обміняти-розміняти великі купюри, натомість всучивши фальшивки.
В таких випадках краще зателефонувати 102 і повідомити, що до нас приїхали такі люди на такій машині, - радить Сергій Крета. – Побачите: через 5 хв вони втечуть з вашого села.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер