Просто Ірина підсіла на кілька додатків соціальної мережі “Вконтакті”, на яких тисячі тернополян проводять увесь свій вільний час.
Ці додатки - така штука, яка дуже затягує, — розповіла Ірина. - Я завела собі чотири додатки. Мала два ресторани, один готель і ще додаток, у якому можна ділитися коктейлями.
“Велике “томагочі”
- “Заходила” у ресторани своїх знайомих, - розповіла Ірина. - Багато з них були дуже гарними. І на них треба було витратити багато грошей. Але я, на щастя, не поповнювала свій рахунок реальними грішми. Потім помітила, що я дуже багато робочого часу проводжу у цих додатках, тому вирішила покинути їх. Але виявилося, що це не так просто.
Іра три дні намагалася якнайменше заходити у них, поки не вдалася до радикальніших методів — витерла усі додатки.
Врешті я відновила один ресторан, але від залежності “вилікувалася”. Проводжу там тільки трохи часу, - каже Ірина. - Цей додаток - як велике “томагочі”. Там треба закривати двері на ніч, вкладати спати працівників, піклуватися про готель. Але це не забирає надто багато часу.
Ще одним популярним додатком є так званий “Веселий фермер”. У нього граються люди, у яких ностальгія за дачними та городніми ділянками.
А от студенти-аграрники грають у “Веселого фермера” професійно.
Ми знаємо, як найвдаліше “посадити горох” чи кукурудзу, щоб був добрий урожай, - розповідає студентка аграрного коледжу Наталія Яловенко. - Однак ці правила не завжди діють в Інтернет-версії ферми. Мабуть, розробники не все врахували. Та й красти чийсь урожай нас у коледжі не вчать.
Не вміє читати, та грає
Порпаються на Інтернет-городах не лише дорослі люди, а й маленькі діти. Скажімо, п’ятирічна Настя ще не вміє читати, а уже бавиться у цьому додатку.
Дівчинка “сидить” на додатку на маминій сторінці “Вконтакті”, - розповіла тітка малої Насті Євгенія. - В перший день, коли ми їй включили гру, вона мало не цілий день не відходила від монітора. Потім уже сиділа менше.
Дівчинка не вміє читати, але вгадує повідомлення інтуїтивно.
Коли, наприклад, крадеш забагато кукурудзи, приходить повідомлення, мовляв, не будьте такими жадібними, - розповідає Євгенія. - Ми Насті прочитали, що там пише, і вона запам’ятала. І після того завжди сміялася, коли з’являлося це повідомлення.
Але усі Інтернет-фермери власники готелів і ресторанів стверджують — такі ігри викликають звикання і відучитися від них потім буває важко, як від шкідливої звички. Тому, граючи в онлайн-ігри в соціальних мережах, слід тримати себе у руках.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер