Ткацтво Соломії Бутковської, живопис Миколи Дмітруха та колажі Сергія Музики демонструватимуть у Тернополі до 26 лютого.
6 лютого у галереї "Бункермуз", що на бульварі Шевченка, 1, відкрили виставку "Три візії. Бутковська. Дмітрух. Музика". Роботи можна побачити з часу відкриття.
Довідка
Соломія Бутковська народилася в Почаєві на Тернопільщині. Член Національної спілки художників України з 1999 року. Закінчила Львівське училище прикладного мистецтва ім. Івана Труша. Учасниця обласних, зональних, всеукраїнських, міжнародних виставок і симпозіумів. Працює в техніці гобелену. Минулого року брала участь в 58-ій Міжнародній виставці мистецтв La Bienale di Venezia в Італія.
Роботи Соломії Бутковської експонуються в музеях Тернополя, Львова, Києва, Почаєва, а також у приватних колекціях України, Польщі, США, Німеччини, Ізраїлю та Італії.
Микола Дмітрух народився 20 червня 1954 року в селі Краснопілля на Миколаївщині, в Тернополі мешкає з 1970 року. Працював художником Тернопільського художньо-виробничого комбінату спілки художників України. Викладач Тернопільської художньої школи ім. Михайла Бойчука з 1993 року.
Працює в галузі живопису та графіки. Член Національної спілки художників України з 1990 року, Асоціації карикатуристів з 2008 року, заслужений художник України, лауреат, дипломант Всеукраїнських та міжнародних виставок. Учасник понад 200 збірних та понад 20 персональних виставок в Україні та за кордоном. Твори зберігаються у вітчизняних та зарубіжних музеях, арт-галереях і приватних колекціях.
Сергій Музика народився 5 грудня 1963 року у Золочеві Львівської області. Провадив педагогічну та наукову діяльність. Зокрема, директором Школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого, виконавчим директором Культурно-мистецького благодійного фонду імені Патріарха Йосифа Сліпого (на громадських засадах). З липня 2017 року — директор Тернопільської художньої школи імені М. Бойчука. Отримав відзнаки Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності та міського голови Тернополя.
Образотворенням почав займатися у вересні 2019 року. За цей час створив серії «…5 копійок до питання Вселенського Україноцентризму…» та «…СотвореннЯ…». Перша виконана у техніці колажу, для неї використав монети, які вийшли з обігу. Мабуть, ще ніхто так не використовував монети у світовій художній практиці. Друга серія створена у авторській комбінованій техніці.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер