“Барахолка” допомагає тернополянам вижити

“Барахолка” допомагає тернополянам вижити
“Фанати” тернопільських секонд-хендів на нестачу вживаних речей нині не скаржаться.

Адже на численних ринках та у магазинах тепер можна купити все: вживані книги, одяг, побутову техніку, навіть підсвічники. Втім, багато хто вважає таку торгівлю ганебним для України явищем
Одягнутися на літо всього за 50 грн можна завдяки тернопільським секонд-хендам. Проте там можна придбати і неякісний вживаний одяг за ціною нового.
Кореспондент обійшов чотири найбільші міські подібні торговиці, щоб з’ясувати, чого слід остерігатися і на що сподіватися тернополянам, котрі купують вживані речі. Виявилося, бізнесмени, які спеціалізуються на такому бізнесі, часто вдаються до різних вигадок, аби лише “заманити” покупця.
Так, вони щодня (від дня прийому товару — прим. ред.) значно знижують ціну на кілограм товару або роблять спеціальні знижки на те, що не продалося попереднього тижня чи дня. Відтак після переоцінки вам може пощастити придбати зовсім нові черевики, які не продали за ціною 195 грн, уже за 95 чи навіть дешевше.
ШУКАЮТЬ ЦІКАВЕ
На ринку “Секонд-хенд”, що на вул. Шептицького, у четвер, 29 квітня, було як зазвичай людно. Люди міряли одяг, “рилися” у купах мотлоху із написом “2 грн за річ” і просто спілкувалися між собою.
— Особисто я раз на тиждень приходжу сюди пошукати щось цікаве, — каже тернополянка Світлана Гнап. — Не те, щоб у мене не було грошей на дорожчий одяг. Просто на секонді можна знайти щось неординарне. От, скажімо, неподалік “вагончика”, де зберігають товар, є місце, де можна натрапити на щось цікаве. Наприклад, сумки, оздоблені вручну, шапочки. Також на ринку трапляються футболки, яких не купиш навіть у бутіку.
Окремо на секонді розмістили “розкладки” із взуттям. Майже нові чоловічі кросівки чи фірмові черевики великого розміру там можна купити за 300-400 грн. Жіночі — навіть дешевше. Деякі стелажі займають високі шнуровані черевики-“берци”. За словами продавців, зараз на них — великий попит. Таке взуття “тягне” від 100 до 300 грн.
Не дивно, що цей ринок популярний не лише у тернополян. Туди часто навідуються жителі області, котрі приїздять на місцевий ринок торгувати городиною.
БЕРУТЬ РОБОЧИЙ ОДЯГ
На ринку секонд-хенд, що на вул. 15 Квітня, можна придбати навіть лампу, підсвічник чи гантель. Однак, як зізнаються продавці, такого товару вони не замовляли, мовляв, саме прийшло.
— Іноді в тюках із одягом знаходимо якусь металеву річ, — розповідає продавець вживаного одягу Світлана Гурик. — Ми ж платимо за вагу, а продавці, вочевидь, хочуть продати нам тюки дорожче. Тому й вкладають у них всілякі металеві предмети. Одного разу був навіть велетенський важкий підсвічник. Ми продаємо такі “сюрпризи” якнайдешевше. Чого ж добру пропадати...
На той ринок, як ми помітили 5 квітня, переважно ходять жителі “Сонячного”.
— Купую тут речі для роботи, — розповідає тернополянин Віктор (чоловік своє прізвище назвати відмовився — прим. ред.). — Працюю водієм, тому купую штани, футболки, сорочки, щоб не псувати нових, коли їжджу машиною. Новий одяг, щоб пристойно виглядати, коли йтиму в гості чи на прогулянку, купую на речовому ринку.
ЗРУЧНІШЕ ВИБИРАТИ
На закупи у магазин “Планета секонд-хенд”, що на вул. Руській, як ми зауважили, приходять здебільшого молоді люди.
— Я зазвичай кожної середи заходжу у “Планету”, — каже тернополянка Інна Віктюк. — Чому у середу? Бо це для мене найоптимальніший день — увесь достойний товар ще не розкупили, але ціна за нього — вже нижча. Дехто з моїх друзів приходить лише у вихідні, адже тоді товар коштує найдешевше. Вони зазвичай купують барвисті футболки та з усілякими цікавими написами. Любителів такого товару небагато. А молоді саме таке й потрібно.
Багато людей, які йдуть у магазин вживаного одягу та стоку “Єврошоп”, що недавно відкрився на вул. Шептицького, не зважають на день тижня, бо розраховують на зниження ціни завдяки уцінці товару.
— Дуже не люблю ходити на ринок, — каже тернополянин Андрій Марчук, — чи звичайний, чи секонд. Тому ходжу в “Єврошоп”. Тут, у відділі уцінених товарів, усе відносно дороге, але можна знайти фірмові речі, котрі у бутіку будуть коштувати набагато дорожче. Причому все — від білизни до курток і взуття — в одному місці. Не треба бігати великим ринком і ритися у купах із лахами.
Звісно, окрім великих торговиць, у Тернополі працюють ще багато невеликих магазинів уживаного одягу. Є вони фактично у всіх мікрорайонах міста. Тож скаржитися на нестачу крамниць такого напрямку не доводиться.
— У Тернополі можна нормально вдягнутися на літо лише за п’ятдесятку, — стверджує тернополянин Олег Волянюк. — Якщо витратити достатньо часу, щоб віднайти саме те, що пасує, то в “Єврошопі” за 30 грн можна купити хороші кеди чи кросівки. У “Планеті” — фірмові джинси обійдуться всього у десятку. Там же можна купити кілька футболок по три-п’ять гривень за штуку. А хороші сорочки за 20 грн є в “Єврошопі”. Головне — добре усе це потім випрати...
 

Проточна вода знімає чужу негативну енергію
Тернополяни вже навіть вигадали власні способи очищення одягу з секонд-хенду. Причому не тільки від бруду і хімікатів, якими цей товар обробляють, а й від чужої енергії.
— Одяг вбирає у себе не лише піт, а й енергію колишнього власника, — каже Інна Віктюк. — Я, наприклад, перу його у розчині морської солі. Ця вода вбирає будь-яку енергію. Тому після такого прання одяг можна вважати фактично новим.
До речі, про небезпеку, котру можуть становити вживані речі, нам розповідала і тернопільський біоенерготерапевт Надія Лисак. Тому дуже важливо правильно очищувати такі речі або, за можливості, взагалі від них відмовитися.
— Які доходи у пенсіонерів — знає кожен. Тому для мене магазини і ринок секонд-хенд — єдиний вихід. Там можу і собі обновку придбати, і внукам щось підшукати, — каже тернополянка Мирослава Майнюк. — Колись у газеті прочитала поради біоенергетика, як чинити із одягом із секонд-хенду, і тепер ними користуюся. Спершу замочую все, що купую, у розчині оцту — десь півсклянки на велику миску. А потім перу у машинці. Полоскати краще у проточній воді — вона також знімає негативну енергію з речей. До речі, засоби на кшталт “Дрефту” та “Ленору” допомагають остаточно знищити специфічний запах речей, якщо він залишився.
Натомість взуття, куплене на “барахолці”, тернополянка радить мити у мильному розчині. Після цього його треба добре сполоснути у проточній воді. Остаточно продезінфікувати допомагає дезодорант для взуття.
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • Anonymous
    в мене знайома з Севастополя навіть не знала що це таке магазини чи базари секонд хенд - в них такого нема зовсім.
    Anonymous reply Anonymous
    є там таке. вона мабуть просто ніколи на таке не заходила))
    Anonymous reply Anonymous
    на сході та півдні у деяких містах дійсно нема секондів
  • Anonymous
    ТОРГОВИЦЯ це шо? Слова базар і ринок вже вийшли з моди в Тернополі? По людськи текст написати вже тяжко?
    Anonymous reply Anonymous
    торговиця - іменник, жіночий рід. Значення - місце для торгівлі. Синоніми - ринок, ярмарок. Таке визначення дає словник. Може, це ви - ВВ - української мови не знаєте?
    Anonymous reply Anonymous
    слово є, але спитайте любого в Тернополі де в нас торговиця, пошлють вас дуже розумного
  • Anonymous
    дійсно, зараз краще купити одяг на секонді чи в стокових магазинах. там справжні фірмові речі. наприклад, у магазині Економ на Чорновола, 8 є фірмові джинси від 90 грн, також футболки та куртки. так що там дійсно можна зекономити :-)
  • Anonymous
    Я не відношу себе до бідних людей, маю непогану зарплату, але досить часто купую речі на секонд. За невеликі гроші там можна придбати ексклюзивну річ, або зовсім новий одяг. Недавно за 150 грн купив прекрасний шерстяний костюм, за який в магазині довелось би заплатити не менше 1000 грн.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:00 Нацбанк почав піднімати курс долара 22:00 Тернопіль, зустрічай! Незабутній ювілейний концерт Ірини Білик 21:00 У Тернополі створили футбольну команду ветеранів війни з ампутаціями photo_camera 20:39 Стало відоме ім'я нового Папи Римського Від читача 22:49 ВІДКРИТИЙ ФОРУМ ЄДНАННЯ ВЕТЕРАНСЬКИХ ТА ВОЛОНТЕРСЬКИХ СИЛ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ 20:03 Скільки коштує орендувати квартиру у різних мікрорайонах Тернополя: дивіться ціни! photo_camera 19:02 Врізався в комбайн на переїзді: загинув сусід, а співмешканка отримала травми. Як суд покарав водія 18:00 Виділили кошти на капремонти тернопільських шкіл та дитсадків 17:30 У Почаєві 35-річний чоловік пошкодив постер із зображенням героїв Небесної Сотні — поліція 17:03 У кременчанина відібрали і продали земельну ділянку, аби погасити понад 250 тисяч боргу за аліменти 16:30 Із 9 травня на Галицькій тимчасово перекриють рух автотранспорту 16:00 На мультитест зареєструвалися понад 10 тисяч учасників з Тернопільщини play_circle_filled 15:30 У Тернополі відбудеться благодійний захід, присвячений жінкам на війні 14:30 Контролюватимуть рекламу вакансій: Держпродспоживслужба отримала нові повноваження 14:25 Рада ратифікувала угоду зі США про надра 14:00 У Тернополі вшанували памʼять полеглих у Другій світовій війні photo_camera 13:15 У Вишнівці зіткнулися дві автівки 12:50 «Тернопіль не отримає статусу "прозорого міста" через надання міською радою недостовірних даних» 12:07 14-річний мотоцикліст потрапив в аварію неподалік Чорткова 11:34 Тернополяни палили автівки військових на замовлення ворожих спецслужб. Що сказав суд?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up