Чернівецький бізнесмен ховається від поліції та суду

Чернівецький бізнесмен ховається від поліції та суду
Богдан Савчук розбудував базу на 80 сотках Касперівського ландшафтного заказника
Чернівецький бізнесмен, що розбудував незаконно чималеньку базу відпочинку на самозахопленій землі у Касперівцях, і досі не реагує на повістки слідчого та виклики до суду. Поліція ж на суд його не може доставити, бо не може наразі знайти за місцем проживання.

 А більше поки що не можуть зробити, бо діють в межах  чинного законодавства та наданих їм повноважень.

Громадські ж активісти, що не раз підіймали тему знищення цього заказника, занепокоєні -  чи не «поховають»  справу і цього разу? Адже уникати будь-якої відповідальності бізнесмену вдавалось роками.


Нагадаємо, з 2010 по 2015 чернівецький бізнесмен Богдан Савчук захоплював землю на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Касперівський» та розбудовував базу відпочинку «Аквамарин». Як результат –  свої «володіння» розбудував  майже на 80 соток. І хоч претензії до такої діяльності та «володінь» мають ряд контролюючих інстанцій, з бізнесмена усі роки – як з гуся вода. «Розширюватись» він собі дозволяв навіть після відкриття у 2013 кримінальних проваджень. Ситуація змінилась після спільних відвідин бази правоохоронцями та громадськими активістами. Про це ми писали у статті від 10 жовтня «Захопив землю в заказнику і будує».


У грудні Богдану Савчуку оголосили про підозру. І повідомлення про захоплення землі чернівецьким бізнесменом та розслідування з’явилось на сайті Головного управління поліції. Матеріал набув ще більшого резонансу. Навіть голова облдержадміністрації заявив, що справа буде на його контролі. 
Наприкінці грудня поліція уже подала до суду клопотання про обрання пану Савчуку міри запобіжного заходу. Однак той не з’явився на суд і не з’являється. Відтак слідчий звернувся з клопотанням про примусовий привід  до суду, той виніс відповідну ухвалу. Та нічого не допомогли і ухвали. Адже, щоб його привести, треба знайти. Однак його або нема вдома, або ніхто не відчиняє двері.  То скільки часу бізнесмен може цілком законно «гратись в хованки» та на якому етапі справа, ми перепитали у поліції, прокуратури. 

В поліції пояснюють – наразі більше нічого зробити не можуть. Але може зробити прокуратура. Зокрема, прокурор може довести, що особа переховується і звернутись з клопотанням до суду про дозвіл на затримання з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу. 

 У прокуратурі – також запевняють, що роблять все можливе, що дозволено законом і повноваженнями.

- У межах досудового розслідування даного кримінального провадження слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області звернувся до суду з клопотанням про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, - кажуть у прес-службі. – Проте через неявку підозрюваного до суду для розгляду цього клопотання, слідчий суддя неодноразово виносила ухвалу про привід органами поліції підозрюваного до судової зали. Однак, органи поліції не забезпечили явки підозрюваного до суду. 

Якщо поліція не виконає ухвалу суду щодо приводу підозрюваного до суду, кажуть в прес-службі, то слідчий за погодженням з прокурором звертатиметься до  судді з клопотанням щодо винесення ухвали про дозвіл на затримання підозрюваного з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу.  

От чому ж прокуратура цього ще не робить, і не розуміють громадські активісти.
- Якщо є ухвала про привід, то підозрюваного мусять привести на конкретну годину конкретного дня, - кажуть вони. – Не доставили на ту годину - все пропало. Треба вже нову ухвалу про привід. Якщо ж буде ухвала на затримання з метою його приводу, то діє вона півроку. Відтак його можу затримати, де б не побачили. Приміром, зараз в Чернівецькому суді розглядають його справу, пов’язану з гральним бізнесом. Може, там він з’являється?

 У чому ж проявляється контроль ситуації зі сторони облдержадміністрації, ми поцікавились й у голови. Адже, якщо після  оприлюднення інформації про захоплення землі в заказнику,  він написав, що справа – на контролі і «спуску» не буде, то цікаво, чи знає, що відбувається. 

Відео дня


Як роз’яснили у прес-службі ОДА, йшлось про контроль, дозволений законом та повноваженнями. Тобто на кожній нараді за участю силовиків, останні розповідають, як просувається справа. І, вважають тут, з вересня правоохоронці та прокуратура зробили уже багато для розслідування. 


- На даний час проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні від 31.05.2013 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1,2 ст. 252, ст. 246 та ч. 2,4 ст. 197-1 КК України, - повідомили в прес-службі ОДА. -  В даному провадженні об’єднано 7 кримінальних проваджень. 

 17 грудня 2015 року громадянину С. вручено повідомлення про підозру, додають в ОДА. А 28 грудня 2015 року – клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, яке цього ж дня скеровано в Тернопільський міськрайонний суд. В подальшому громадянин С. на повістки слідчого та два судові виклики не з’явився. П’ять ухвал про примусовий його привід, у зв’язку з його відсутністю за місцем проживання, виконано не було.

 - На даний час у провадженні вирішується питання, щодо зміни запобіжного заходу, - додають в прес-службі. - Також в прокуратуру Тернопільської області надано матеріали, щодо звернення в суд з позовом для знесення самочинно збудованих будівель.

 По завершенню судового розгляду справи в ОДА обіцяють поінформувати через ЗМІ додатково. 

До слова, сьогодні, 20 січня, слідчий суддя виніс чергову ухвалу про примусовий привід Богдана Савчука для розгляду питання йому обрання запобіжного заходу. Громадські активісти сумніваються, що і цього разу поліція застане його вдома. Чи з’явиться після цього клопотання про затримання бізнесмена для примусового приводу – невдовзі побачимо. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анонім

    Маразм якийсь... Не можуть знайти і привести, бо або вдома нема, або двері не відчиняє.

    Нагадує бородатий анекдот:

    "-Тук-тук!

    -Кто тама?

    -Гестапа!

    -Чєво нужно?

    -Партізана!

    -А партізана нєту дома, она пошла в тундру лістовкі расклєівать і мост взривать!

    -Тогда передайте єй, что пріходіла гєстапа і очєнь сільно ругалась!"
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:30 Патріотична організація «Центурія» проводить набір активної молоді 13:00 На п’ятьох вулицях Тернополя триває поточний ремонт дорожнього покриття 12:33 Кременчанину, який торгував зброєю, повідомили підозру 12:00 На дорогах Тернопільщини вітер повалив понад 20 дерев Від читача 12:17 Пів мільйона грн компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців 11:35 На Тернопільському ставі починається сезон водних прогулянок 11:15 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (новини компаній) 10:45 1 квітня розпочинається нерестова заборона на вилов риби 10:10 На Оболоня пограбували жінку 09:50 Прямий маршрут Прага-Чоп: Укрзалізниця відкриває нові горизонти (на правах реклами) 09:30 «На щиті» повертається додому захисник Степан Шумило з Лановеччини 08:50 У Тернополі 28 березня на кількох вулицях тимчасово вимкнули електрику 08:00 Сьогодні, 28 березня: яке сьогодні свято та чим цей день запам’ятався в історії 22:00 На Тернопільщині — штормове попередження 21:00 Монастир на Тернопільщини визнали культурною спадщиною національного значення 20:00 Маленькі кременчани виготовили солодощі для захисників 19:00 У Тернополі відкриють виставку вишитих картин-стацій 18:00 Понад 1,2 млн грн збитків завдали під час ремонту доріг у Заліщиках 17:03 Погроза вбивством, крадіжка та угон авто: просив не відправляти до тюрми, аби повернутись на службу 16:35 Сиротами залишились двоє синів... Родина Руслана Біленького просить підтримати петицію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up