- Ми знову зустрічаємося з перевізниками, начальниками профільних управлінь. Можуть бути і громадські активісти, члени виконавчої гілки влади, - каже голова постійної комісії міської ради з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку, контролю за використанням комунального майна, зовнішніх зв’язків, підприємницької діяльності, захисту прав споживачів та туризму Івань Зінь. - Перевізники мають точно сказати, чи готові виїхати завтра. Наразі вони переконують, що їм потрібно поговорити із заправщиками, аби знати, чи дадуть їм пальне.
На транспортній комісії говорили і про те, щоб провести спільне засідання профільної комісії з транспорту та бюджетної, щоб знайти вихід на відшкодування тарифу, залишку коштів та інших питань. Зокрема, йшлось про компенсацію хоча б частини з 1,5 млн грн, що місто заборгувало за перевезення пільговиків.
- Поки ми шукаємо вихід, потрібно, щоб тернополяни не були заручниками цієї ситуації, - каже пан Зінь. - Щоб вони могли добратись на роботу та з роботи.
Про те, що перевізники мусять виїхати, якщо не 7 листопада ввечері, то точно 8 листопада вранці, неодноразово говорили усі, хто просив слово: і депутати, і активісти, і члени виконкому.
Як зазначив секретар міської ради Віктор Шумада, перевізники створюють величезні проблеми тим, що не виїжджають на маршрути.
- Я розумію, що ви вдались до вимушеного кроку і зупинили маршрутки, - каже він. - Але цим кроком ви штовхаєте депутатський корпус до якихось вимушених кроків. Бо люди вимагають, щоб транспорт виїхав. Пропозиція проста: ви виїжджаєте, а депутатська комісія в найближчі кілька днів розглядає питання тарифів.
Перевізники кажуть, що вони можуть виїхати, якщо виконком прийме назад ті тарифи, які відмінив у понеділок, 5 листопада. Адже вони не мають, за що заправити маршрутки, а в борг пальне їм уже не дають.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
А приватники, будь ласка, комфортабельне маршрутне таксі, високі тарифи. Хочеш швидко зручно але дорого - будь ласка. Ні, чекаю автобус чи тролейбус. Має бути вибір! І все! Ніяких проблем. Ніяких пільговиків приватникам, ніяких бюджетних перерахунків, лиш налагодити чіткий облік тих перевезень, щоб вони податки в повному обсязі платили. А то такий бедлам, що жах. Тут і чиновники, і поліцейські собі автобуси прикупили, і міська влада до того присмокталась і ні тобі прокурорів, ні тобі НАБУ, нікому до того діла нема. От люди й бунтують.