· Ліквідатори неохоче діляться спогадами із журналістами, кажуть, від спогадів волосся стає дибки. І зізнаються, що про них вже всі почали забувати.
· З-поміж усіх вирізняється ліквідатор Іван Заморський, у нього найбільше медалей на грудях. Чоловік 6 місяців був ліквідатором на ЧАЕС у 1987 році. Каже, ті часи навіть пригадувати не хочеться. Зараз чоловік має інвалідність, 2 групу.
· - Про чорнобильців усі забули, - каже пан Іван Заморський. - Для мене нагороди, ці всі медалі не такі важливі, головне - повага від людей. Хоча, звісно, хотілось би допомоги від держави, бо ні на що не вистачає коштів. А у черзі на квартиру я стою вже 25 років. Пенсію скоротили, і навіть безкоштовних ліків не надають. У мене дуже багато коштів йде на лікування, потрібно їздити на оздоровлення, але ж на це все не вистачає коштів.
· Ліквідатор Володимир Бакалець розповідає, що щороку приходить на вшанування пам’яті. Каже, спочатку йде до церкви, молиться за тих, хто загинув через ЧАЕС, а потім кладе квіти до пам’ятника.
· - Я був там у перші дні аварії, у 1986 році, евакуйовував людей звідти, - каже пан Володимир Бакалець. - На той час я був курсантом поліції, і нас всіх туди відправляли. Звісно, було страшно, бо ти не міг контролювати вплив радіації на тебе. Зараз я інвалід 2 групи, маю невелику пенсію. Але я не жаліюсь, бо головне здоров'я. Багато моїх товаришів уже загинули, дехто з тих, з ким зустрічався тут минулоріч, на жаль, вже не змогли прийти.
· Зазначимо, сьогодні, 26 квітня, минула 33 річниця Чорнобильської катастрофи. Ліквідатори, інваліди Чорнобиля прийшли, щоб пом'янути загиблих товаришів та родичів. Священнослужителі відправили панахиду за загиблими і померлими внаслідок аварії на ЧАЕС. А після молебну керівники міста і області, чорнобильці, працівники управління ДСНС поклали квіти до підніжжя меморіалу.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер