За новими правилами роботодавець отримає право перевірити робоче місце співробітника, який працює з дому. А також буде зобов'язаний забезпечити співробітнику можливість поєднувати дистанційну роботу з роботою у звичайному режимі на робочому місці в офісі.
У зв'язку з карантинними обмеженнями у Верховній Раді запропонували удосконалити правове регулювання дистанційної та надомної праці, повідомляє УНІАН.
У парламенті зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи» (реєстраційний номер 4051).
Його розгляд ініціювали понад 30 народних депутатів.
В пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що за даними соціологічних досліджень під час пандемії COVID-19 понад 35% працівників перейшли на роботу з дому.
«В умовах стрімкої діджиталізації економіки відсутність норм права, які б надавали змогу роботодавцям та працівникам застосовувати можливості сучасних засобів комунікацій, ставлять під сумнів подальший динамічний розвиток трудових відносин та створюють загрозу життю та здоров’ю українських працівників, як наприклад у випадку з поширенням COVID-19», - йдеться в записці.
- Законопроєктом передбачається введення двох самостійних видів (форм) роботи - дистанційної та надомної;
- обов’язкове укладення письмово трудового договору про дистанційну або надомну роботу.
- Роботодавець при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу матиме право знати місце проживання або інше місце за вибором, де буде працювати співробітник (з метою належного оформлення працівника на дистанційну роботу).
- Ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, повідомленнями та іншими документами, з якими працівник має бути ознайомлений у письмовій формі, шляхом обміну електронними документам.
- Забезпечити можливості працівника поєднувати дистанційну роботу з роботою у звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях чи на території роботодавця.
- Організувати безпечну і комфортну роботу співробітника на дому.
Крім того, в законопроекті сказано, що дозволяти роботу віддалено можна тільки за умови, якщо у співробітника є необхідні навички і житлово-побутові умови.
"Житлово-побутові умови обстежують представники роботодавця за участю профспілкового органу, а у деяких випадках - і представників санітарного та пожежного нагляду", - йдеться в законопроєкті.
Тобто, якщо працівник висловив бажання працювати з дому, за новими правилами, до нього прийде представник відділу кадрів підприємства чи організації перевірити, як і де той будете працювати.
Крім цього, робоче місце на дому повинно відповідати нормам безпеки.
Питання про можливість працювати дистанційно постало, коли в Україні було введено жорсткий карантин через пандемію коронавірусу.
В країні, а також у столиці був зупинений транспорт та метро, тому люди не мали змоги добратися на роботу. Багато офісів і підприємств перевели своїх працівників на віддалену або надомну роботу.
Читайте також "Я працюю в піжамі": історії тернополян, які обирають дистанційну роботу
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
можите працювати в офісі, прощу, вибір за вами
Навіщо тоді така робота, якщо вся зарплата буде йти на покращення робочого місця.
годовне, щоб ви мені підійшли, як працівник... я вам плачу, а не ви мені заробляєте...
большая разніца есть