28 травня у Тернополі уже вдруге відбудеться міське спортивне свято "Рухаємо Тернопіль" від Медіа Корпорації RIA та Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення. У рамках проекту ми публікуємо цікаві історії спортсменів та тернополян, які займаються спортом для себе. А також поради дієтологів.
Минулого разу своєю історією ділилась учасниця Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро,фехтувальниця, тернополянка Олена Кривицька.
У цій публікації свою історію розповість переможниця минулорічного спортивного свята "Рухаємо Тернопіль" Ольга Лола. Жінка захопилась спортом, а точніше бігом, три роки тому. За професією вона економіст, а працює менеджером в готелі. Десять років працювала в банку. Нещодавно жінка перемогла у єгипетському 21-кілометровому напівмарафоні.
- Спортом активно ніколи не займалась, - розповідає Ольга. - Три роки назад почала з ранкових пробіжок по парку. В мене, як і в більшості людей зараз, сидяча офісна робота, потрібно було підтримувати тіло в тонусі, збільшити фізичну активність.
Головна мотивація для бігу, як і для будь-якого іншого спорту – це бажання, вважає жінка. Бажання бути підтягнутим і здоровим, бути сильним фізично та морально.
- Найпростіше для мене було – вийти в парк побігати, адже живу поблизу озера, - продовжує співрозмовниця. - Я одразу зрозуміла, що біг мені подобається. Причому погода не мала суттєвого значення – дощ, сніг, спека - біг все одно приносив задоволення.
Незважаючи на те, що Ользі доводилось вставати на годину раніше, жінка зрозуміла, що той заряд бадьорості, що вона отримує від пробіжки є набагато більшим, ніж зайва година ранкового сну.
- Хоча кожен, хто працює знає, що зранку означає година, - каже Ольга. - Згодом я усвідомила, що стала залежною від бігу – без нього я почувала себе гірше. З часом тривалість пробіжок збільшувалась, відповідно і дистанція.
В квітні 2015 року тернополянка пробігла свої перший офіційний пів марафон - 21, 095 км. Зараз у Ольги близько 30 офіційних стартів - від 10 км до 50 км – шосейні пів марафони, марафони, забіги з перешкодами, гірські трейли. Зараз Ользі найбільше подобаються гірські марафони та ультра марафони. Дистанція яких більша 42 кілометрів. Тому найбільше стартів на 2017 рік заплановано саме в Карпатах. 30 квітня приймала участь в Чемпіонаті України з гірського бігу – долали дистанцію 42 кілометри з набором висоти 2200 метрів. Фінішувала четвертою серед жінок.
- Зараз бігаю по п'ять-шість разів на тиждень, - розповідає тернополянка. - Почала бігати на роботу і з роботи – це мінімум 16 кілометрів в день. Також довгі тренування на вихідних. При таких навантаженнях надзвичайно важливими є і режим дня, харчування, і відновлення. Дуже важливо не перевантажувати своє тіло. Я – любитель, не професіонал, тому можу дозволити собі тренуватись доти, допоки це приносить мені задоволення.
В харчуванні Ольга себе не обмежує. Каже, що саме в цьому і плюси бігу на довгі дистанції - можна їсти все, що захочеться. Особливо перед забігами висококалорійне харчування просто необхідне.
Біг для Ольги Лоли – це стиль життя. Як каже сама жінка, це її динамічна медитація, це не лише активність тіла, а й активність духу, сили волі, вміння слухати своє тіло і чути його.
- Саме завдяки спорту я познайомилась з великою кількістю нових друзів, - додає жінка. - Відкрила для себе багато нових куточків нашої красивої України. І найголовніше – я повірила в себе. Я впевнена, що люди можуть досягнути більшого, ніж вони думають. Варто лише стерти всі внутрішні обмеження, та, звісно, працювати над досягненням поставлених цілей. І все обов’язково вийде!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер