Значна частина з них навіть не була на розгляді, бо не назбирали потрібної кількості голосів - раніше 250, тепер 300. Серед усіх петицій є чимало дивних та смішних.
У жовтні 2015-ого Володимир Гара створив петицію про об’єднання ФК “Тернопіль” та ФК “Нива”. Тоді ця петиція трохи обурила затятих фанатів обох команд. А підтримала її лише 81 особа.
Все просто, якщо ти хочеш, щоб в Тернополі була одна сильна команда, а не декілька, які займають останні місця в Першій лізі, то підтримай петицію. Об'єднання коштів бізнесу і коштів міста приведе до успіху, - йшлось у петиції.
У грудні 2015-ого Олексій Дрозд просив, щоб Ставу дали власне ім’я.
"Все з того, що бачу, чи зустрічаю має свою назву, окрім самого головного в нашому місті. Всі ми знаємо його як “Озеро” або “Став”. Та чи не варто було б уже зібратися з думками та нарешті, силами громади, чи з легкої руки міської влади, назвати наше прекрасне озеро іменем, яке б не те, що йому личило, а личило б Тернополю!"
Петиція тоді зібрала лише 52 голоси. Тому її у міській раді навіть не розглядали.
У березні 2016-ого користувач Сему Т.А створив петицію про встановлення пам’ятника “Бабусі Шапокляк”.
Створити та встановити в центральній частині міста пам'ятник "Бабусі Шапокляк" (Ніні Михайлівні) - справжньому обличчю Тернополя, відомій усім без виключення тернополянам, Пам'ятник неодмінно повинен бути в повний зріст і в реальному розмірі, - йшлось в петиції.
Петиція назбирала потрібних на той час 250 голосів. А відповідь від влади була такою: “Повідомляємо, що розгляд даного питання відбудеться на черговому засіданні архітектурно-містобудівної ради. Про результати роботи ради з даного питання Вас буде повідомлено додатково”.
Проте пам’ятника в місті так і немає.
У червні 2016-ого Олександр Гожий просив заборонити лузання насіння в парках та скверах, біля “Ставу”. Петицію підтримало лише 42 людини. Здоровий глузд в цьому є, але чи може влада заборонити лузати насіння.
"Я проти того щоб у парках та скверах лузали насіння соняшника тим самим засмічуючи вулиці тернополя. Все-таки у Європу йдемо... мені не приємно ходити брудними вулицями і сидіти на лавках під якими тонни насіння... Принаймі, не заборонити лузання, а заборонити засмічення вулиць насінням", - йшлось у петиції.
Наступного дня (3 червня) у системі петицій з’явилась петиція від Максима Кондрюка про встановлення пам'ятника протидії корупції у вигляді "Шоколадного батону". Її підтримало лише 6 осіб.
"Однією з найбільших проблем України є корупція. Найгучнішими скандалами останнього часу стали корупційно-офорні схеми окремих керівників держави. Як постійне нагадування громадянам про це ганебне явище, пропоную встановити пам'ятник протидії корупції у вигляді "Шоколадного батону". Це стане символом корупції попередньої влади Януковича та проявів корупції сьогодення", - писали у петиції.
У червні 2017-ого року Богдан Кітура подав петицію, щоб заборонили церквам Тернополя проводити ранкову службу через гучномовці. Петицію підтримало лише 124 особи. Автор петиції посилався на одне з рішень міської ради про звукові обмеження.
"Кожної суботи та неділі з 7.00 до 9.00 церква що розташована за адресою пр. Злуки (зупинка "Духовний Центер") проводить трансляцію служби через гучномовець, порушуючи цим статтю 182 Кодекс України про адміністративні правопорушення", - йшлось у петиції.
У серпні, вересні 2017-ого та червні 2018-ого у реєстр петицій три різних автори подавали подібні ідеї: забрати огорожу з Набережної та встановити там лавки. Одна з петицій набрала 304 голоси, а відповідь від влади була такою: “Ліквідація огорожі навколо ставу суперечить вимогам чинних будівельних норм. Одночасно інформуємо, що з моменту створення Тернопільського ставу у 1957 році було влаштовано і огородження набережної, як важливий елемент безпеки відпочиваючих.”
Інші дві петиції не набрали потрібної кількості голосів. Особливо ця петиція "сподобалась" тернопільським матусям.
У вересні 2017-ого Юрій Анісіфоров просив прибрати ворон з “Старого парку”.
Цього літа було встановлено дитячий майданчик в Старому парку. Проблему з воронами чиновники знали, проте нічого не зробили. Зараз вести дитину на "загаджений" майданчик страшно, оскільки може підхопити якесь захворювання з воронячих фекалій. Пропоную провести обрізку дерев "по максимуму" і провести боротьбу з воронами. Мільйон вклали в псевдоремонт парку, а ефект вийшов негативним. На фото зображення Нового дитячого майданчику, до якого до слова нікому нема діла. Намагань прибрати послід жодного разу з сторони міста не було! - йшлось у петиції.
За ідею тернополянина проголосувало лише 188 осіб.
У березні 2018-ого Сергій Кутузов створив петицію про встановлення пам’ятника Майстру Йоді. Адже пам’ятника вчителю так і не встановили.
Одним з переможців проектів громадського бюджету у 2017 р. став "Пам'ятник вчителю". Оскільки проекту даного пам'ятнику досі немає, пропоную встановити в Тернополі пам'ятник всесвітньо відомому вчителю - Майстру Йоді, - йдеться у петиції.
Петиція набрала 307 голосів. Її розглянули. Для незвичного пам’ятника уже знайшли місце в парку і тепер розглядають варіант зі встановлення інших героїв “Зоряних війн”.
У червні 2018-ого Тарас Циклиняк подав петицію, щоб через вул. Руську біля “ЦУМу” побудували підземний або наземний пішохідний перехід. Петицію підтримало лише 63 людини.
- Впродовж останніх років у Тернополі значно зросла кількість транспорту, що призводить до значних заторів та ускладнює рух пішоходів. Вулиця Руська є однієї із найбільш проблемних та насичених магістралей міста на якій розташовано 13 переходів. Напевне усім очевидно, що менше транспорту надалі не стане, а тому дана проблема лише загострюватиметься. Пропоную розвантажити найбільш відвідувані переходи (біля ЦУМУ) шляхом спорудження підземного чи то наземного переходу, провести інші заходи, які збільшать пропускну здатність вулиці, - йдеться у петиції.
Нагадаємо, що поруч з ймовірним місцем "підземки" уже кілька разів провалювалась дорога.
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
№ 12 від 22 березня 2023
Читати номер
Герасимчук Ростислав
Діонісій