Особливо це актуально взимку — коли під ногами або сніг, або тала вода з піском і брудом.
- Велику небезпеку для шкіряного взуття несуть соляні суміші, якими посипають тротуари, - каже майстер. - Особливо коли тротуари замість того, аби прибирати, просто засипають сумішшю солі та піску. Тому дуже важливо, щоб у таких умовах черевики мали водовідштовхуючі властивості.
Крім того, майстер радить купувати взуття з грубою підошвою. Тоді шкіра на черевиках менше “страждатиме”.
{photo_gallery id=2757|}
- Вибираючи крем для взуття, почитайте його вміст, - пояснює Олексій Колотун. - Не раджу купувати ваксу, в складі якої є спирт. Особливо для шкіряного взуття. Шукайте ту, у якій є бджолиний віск. Хороший крем має специфічний запах каніфолі, добре знайомий багатьом ще з дитинства.
Крім крему, важливою є ще й щітка, якою його наносять. Ворсинки не мають бути надто жорсткі. Бо вони здиратимуть із взуття фарбове або лакове покриття.
- Врешті можна користуватися і підручними засобами, - каже майстер. - Якщо вдома закінчилася вакса, а вам слід йти у вуличну хляпанину, помастіть взуття олією або ж гліцерином з аптечки. Це, звичайно, не ідеальний варіант, але шкіра не промокне відразу.
Також при виборі крему слід звертати увагу на колір. Як стверджує майстер, найкращою зазвичай є чорний.
- Тому я віддаю перевагу чорному взуттю, - каже чоловік. - Безколірні пасти зазвичай не так добре захищають взуття. Ще більш-менш хорошою є коричневий крем. Врешті безколірний можете виготовити самі, сплавивши у посудині вазелін та віск або парафін в однакових частинах.
Та основне, радить майстер, не економити крем і намазувати щедро. А після того, як він висохне, ще раз пройтися щіткою або ганчіркою, аби навести глянц.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер