Мешканці будинків біля скверу 22 березня розповідали журналістці "20 хвилин", що бояться залишитися без скверу. Адже, за їхніми словами, дерева вже почали обливати кислотою, а межі будівництва були іншими - паркан трохи пересунули далі у сквер. Люди переконані, що на цьому забудовник не зупиниться і захопить ще частину скверу, який є громадським місцем. Тоді у відповіді від міської ради на інформаційний запит йшлося про те, що ТОВ "Акваріум-1", яке є забудовником, має документи, на підставі яких може вирізати дерева після огляду ділянки. Згідно із результатами обстежень та складеного акту, 11 дерев підлягають видаленню, а забудовника зобов'язано здійснити оплату згідно з розрахунком.
Читайте також: "Усе так затрусилося, ніби будинок валиться": на Миру, де будівництво, впав паркан
Мешканець будинку на Дружби, 9 який розташований біля будівництва, Ярослав Шевченко направляв запит в прокуратуру. У відповідь на початку квітня отримав інформацію про те, що 12 грудня 2018-ого встановили факт знищення газону площею 46,28 м кв та пошкодили три каштани. Знищили насадження під час встановлення огорожі.
- За незаконне знищення та пошкодження зелених насаджень директор ТОВ "Акваріум-1" притягнули до адмінвідповідальності за статтею 153 КУпАП. Він добровільно сплатив 850 грн штрафу та нараховану шкоду заподіяну зеленим насадженням на суму 4840, 04 грн, - йдеться у відповіді.
Водночас в ТОВ "Акваріум-1" є дозволи на будівництво. Було і комісійне обстеження зелених насаджень, які мають видаляти, за участі представника "Держекоінспекції". Згідно із актом, видаленню підлягає 16 дерева, 13 чагарників та 290 м кв газону. Крім того в межах орендованої земельної ділянки ТОВ "Акваріум-1" передано на збереження 12 дерев, 21 чагарник та 220 м кв газону.
Самі ж мешканці такою відповіддю незадоволені і кажуть, що вже не вірять в справедливість.
- Бачте, в екології сказали, що вони дозволяють ті дерева знищувати, - каже пан Шевченко. - Але ми вже нічого не хочемо. Чекаємо, щоб змінився президент. Мені пообіцяли, що при новому президентові той котлован заставлять засипати. І тих, хто дозволив це будівництво, притягнуть до криміналу. А зараз ми нічого не зробимо.
Тим часом забудовник подавав до суду на активістів, які перешкоджали будівництву. Згідно із ухвалою міськрайонного суду від 8 лютого, адвокат звернувся із скаргою на бездіяльність посадових осіб Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, після отримання заяви про кримінальне правопорушення.
- 12 грудня 2018-ого директор ТОВ "Акваріум-1" звертався в поліцію із заявою про те, що невідомі особи перешкоджають встановленню огорожі та пошкоджують вже встановлений паркан, - йдеться в ухвалі. - На даний виклик прибули працівники поліції та встановили чотирьох осіб. Крім того, 2 січня 2019-ого директор звертався в поліцію із заявою про те, що невідома жінка перешкоджає виїзду автотранспорту із території будівництва. На виклик виїжджали працівники поліції та встановили особу жінки. Начальником Тернопільського ВП ГУПН в Тернопільській області повідомляв, що за результатами проведеної перевірки, ознак будь-якого злочину передбаченого КК України не виявлено та не вбачається підстав для внесення відомостей за вищевказаними заявами в реєстр досудових розслідувань.
Адвокат директора ТОВ "Акваріум-1" доводив, що ознаки кримінального правопорушення таки були: самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника.
В результаті суд задовольнив скаргу адвоката на бездіяльність посадових осіб Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області. І зобов'язав начальника Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області виконати дії, відповідно до статті 214 КПК України, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявами директора ТОВ Акваріум-1 ОСОБА_2 від 12 грудня 2018 року та 02 січня 2019 року та розпочати досудове розслідування.
Нагадаємо, 2 січня на місці парковки, що на вул. Миру, відновили будівельні роботи. Почали рити котлован. Люди знову вийшли на акцію протесту. Обурені тим, що до них не дослухаються. І журяться, що будівництво відновили під час святкувань Нового року, ймовірно, тому що протест і сама кількість протестувальників буде мінімальною. Так і сталось. У серпні міськрада прийняла рішення змінити цільове призначення земельної ділянки на вул. Миру. Мешканці написали звернення до міської влади, де вимагали призупинити рішення міськради, провести громадські слухання. Написали й дві петиції. Підписались під зверненням 915 тернополян. Місцева влада відреагувала. Проте люди називають це відпискою, а не вирішенням їхньої проблеми.
А в кінці січня частину скверу обгородили і підрили дерева.
Слідкуйте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер