“Останнім часом зустрічала багато повідомлень про флешмоб #trashtag. Розказала чоловікові. І наше сімейство вирішило долучитися. Результат роботи в Микулинецькому лісі. Дітям теж сподобалось”, - написала у “Фейсбук” Lesya Naturkach.
Жінка радить іншим підтримати такий виклик.
- Можна домовитись з друзями. Поїхати на природу на шашлик, взяти сміттєві мішки і прибрати. Поєднати корисне з приємним, - каже вона.
Організацію флешмобу тернополяни обговорюють у групах у “Фейсбук”. Люди домовляються про час і місце зустрічі, що разом прибрати. Втім, виникають питання щодо вивезення сміття.
“Ну зберемо ми дві гори і три купи сміття, а потім куди його? Хто його вивезе? За чий рахунок? Чи просто повідомити якусь службу, що он за тим деревом сміття, ідіть заберіть?” - запитує Оксана Возняк.
В управлінні житлово-комунального господарства міськради підтримують таку активність городян і наголошують, що сміття справді потрібно вивезти, інакше акція з прибирання не матиме користі. В жодному разі не можна палити сміття. А також не забудьте подбати про безпеку, адже серед сміття можуть бути уламки скла та шприци. Тому будьте обережні, одягніть цупкі рукавиці, аби не травмуватися.
Якщо збираєтесь прибирати, то заздалегідь повідомте про це управління житлово-комунального господарства чи КП “Об’єднання парків” і домовтесь про вивезення сміття. Зібрані відходи потрібно обов’язково запакувати у пакети і залишити у доступному місці, щоб можна було його забрати. Сміття зможуть вивезти комунальники або працівники обслуговуючого підприємства, які працюватимуть десь поблизу.
- Прибрати сміття і залишити його на купах - це даремно потрачений час і зусилля. Його треба вивезти, - кажуть в управлінні житлово-комунального господарства. - На жаль, сортувати такі відходи нема доцільності, бо сміття повезуть на звалище. Сортують лише в спеціалізованих контейнерах, де служби приїжджають і забирають.
А от викидати зібране сміття у найближчі контейнери не варто. Це створить незручності для мешканців будинків, які оплачують за вивезення сміття з цих контейнерів.
З початку весни вже дві групи волонтерів виявили бажання прибрати територію міста, повідомив начальник управління житлово-комунального господарства міськради Олег Соколовський. Молодь прибрала Дальній пляж і вул. Довженка.
Він також додає, що тернополяни, які хочуть долучитися до флешмобу і поприбирати сміття в Тернополі, можуть взятися за так звані нічиї ділянки, які розташовані на межах будинків і не належать до жодного обслуговуючого підприємства (жеку). Так, у Тернополі можна поприбирати перехрестя Оболоня-Живова, де часто розташовуються роми. А також ділянку на вул. Пушкіна біля колишнього кафе “Зірочка”.
Як взяти участь у челенджі #trashtag
Збираєтесь з друзями на засміченій місцевості; робите фотографію "до"; прибираєте; робите фото "після" прибирання; викладаєте фото в соцмережі з хештегом #trashtag.
Довідка
Напередодні прибирання зверніться в управління житлово-комунального господарства міськради за номером 52-58-48 і попередьте, де будете прибирати і домовтесь про вивезення сміття.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер