Це можуть бути як дитячі набори за 20-40 гривень, так і набори за пристойною ціною у доларовому еквіваленті.
- Немає різниці, якою фарбою - професійною або для початківців - малювати картину, - каже художниця Олеся Гудима. - Головне - знайти потрібний колір і фарбу, яка не тріскалася б і довго не сохла. Адже, приміром, професійний художник може малювати дитячою аквареллю цікаві речі. Митці ретельно шукають потрібний відтінок і дивляться, як фарба лягає на полотно. А для дітей малювання є терапією, яка викликає гарний настрій. Дитячі фарби, за словами художниці, відрізняються не тільки ціною, а й складом. У професійних є пігменти і хімічні наповнювачі, клей гуміарабік. Дитячі ж - безпечні у використанні.
- Треба враховувати, що фарба має певний термін придатності, - додає пані Гудима. - Зазвичай це 24 або 36 місяців. Хоча є художники, які малюють картини фарбами, придбаними ще за часів Союзу.
Тож, обираючи дітям фарби, художниця рекомендує насамперед звернути увагу на «акварельки медові». Утім, малюнки, намальовані ними, не варто складати на купу, бо склеяться.
- Для малюків варто придбати пальчикові фарби, - каже Олеся Гудима. – До їхнього складу входять такі компоненти, які використовують у харчовій промисловості. Якщо вони навіть потраплять у ротик чи на обличчя, це не страшно. Краще обирати фарби від німецьких виробників, але такі коштують недешево.
Не радить застосовувати для розпису обличчя, що є популярним останнім часом на різних дитячих святах, гуаш. Адже може виникнути алергія. З цією метою краще користуватись театральним гримом. Такий часто буває у сухій консистенції – тіні. Можна для таких цілей придбати і аквагрим.
- Якщо дитина старша і проявляє неабиякі здібності до малювання, купуйте їх гуаш, - додає художниця. – Але тільки для професійного живопису, або ж пастельки – бажано від італійських виробників. Можуть бути й акрилові фарби – також від італійських виробників.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер